Digitální video - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální video

CyberLink PowerDVD 8: univerzální přehrávač videa s vestavěnými editačními funkcemi

9. dubna 2008, 00.00 | Prakticky okamžitě po uvedení Corel WinDVD 9 přichází na trh osmá stěžejní verze dalšího velmi známého softwarového přehrávače DVD videa, Blue-ray disků a také klasického SD i HD videa. PowerDVD jako obvykle přináší několik zajímavých novinek a tři cenové varianty přehrávače, které vám teď v krátkosti představíme.

 

 

 

MediaChance EditStudio PRO 6: nová verze univerzálního video editoru

8. dubna 2008, 00.00 | Video editor EditStudio změnil majitele. Pod hlavičkou společnosti MediaChance přichází na trh již šestá stěžejní verze multifunkčního nástroje na zpracování videa, která za dostupnou cenu nabízí nejen přehledné střihové funkce, ale také podporu více kamer, HD videa, podporu maskování kreslením přímo do snímků a několik dalších užitečných funkcí.

 

 

 

Adobe AfterEffects tutoriál: 3D titulkování II (2. část)

3. dubna 2008, 00.00 | V druhé části vytváření titulkování si dokončíme započatou práci z minula. Jak bylo zmíněno v závěru předchozího dílu, před sebou máme další animace kamery, práci s výrazem wiggle a dodatečné kosmetické úpravy titulků. Čeká nás tedy nemálo práce, takže směle do toho.

 

 

 

Adobe AfterEffects tutoriál: 3D titulkování II (1. část)

31. března 2008, 00.00 | Dnešním článkem bych rád navázal na minulý tutoriál „3D titulkování“. Opět se bude jednat o titulkování s užitím vrstev umístěných v prostoru. V tutoriálu budeme přitom pracovat nejen s vrstvami, ale i světlem, ukážeme si pokročilejší vylepšení dříve používaného výrazu wiggle a také se budeme zabývat animací kamery.

 

 

 

Corel WinDVD 9: přehrávač videa s novými funkcemi pro vylepšování obrazu

25. března 2008, 00.00 | Společnost Corel uvedla na trh novou verzi multimediálního softwarového přehrávače videa a DVD disků. Novinek v deváté verzi aplikace je celá řada, včetně
podpory Blu-ray disků a nových technologií pro vylepšování obrazu, jejich představení vám nyní nabízíme.

 

 

 

Las Vegas MIX 2008: Microsoft představil své novinky pro Web

7. března 2008, 00.00 | Přinášíme vám přímou reportáž z vývojářské konference MIX 2008 pořádané v Las Vegas, na které společnost Microsoft představila řadu novinek pro Web a webdesign. Co nabídnou Silverlight 2, Internet Explorer 8, Visual Studio 2008, nové nástroje rodiny Expression či nová serverová řešení?

 

 

 

Real & QuickTime Alternative pro Windows: bezplatná náhrada přehrávačů formátů QuickTime a RealMedia

3. března 2008, 00.00 | Nelíbí se vám neohrabanost RealPlayeru či zdlouhavé spouštění a relativní pomalost QuickTime pro Windows? Zkuste jejich freewarové alternativy. A protože to pořád není všechno, přidáme ještě popis rozsáhlého balíku kodeků od autorů uvedených alternativ RealPlayeru a QuickTime.

 

 

 

Adobe Photoshop & After Effects tutoriál: Animované pozadí

25. února 2008, 00.00 | Adobe Photoshop už ovládáte tak, že vás nic nepřekvapí? Tutoriály čtete jen ze
zvyku? Pak je možná na čase přidat grafice nový rozměr a začít s animací. Jak
udělat jednoduché animované pozadí se dočtete v tomto článku.

 

 

 

Toon Boom Storyboard Pro 8.1: profesionální vektorový skicák

13. února 2008, 00.00 | Filmové scénáře, momentální nápady, ručně kreslené animace a další podobné věci týkající se grafiky a zvuku umí rychle zpracovat vektorový grafický editor
Storyboard, který vychází z velmi známého animačního editoru Toon Boom Studio. Na možnosti a funkce Toon Boom Storyboard se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

GridIron Flow: revoluční nástroj pro kreativní workflow přichází?

18. ledna 2008, 00.00 | Novinka od společnosti GridIron Software slibuje přinést revoluci do způsobů, jakými se využívají digitální zdroje v tiskové produkci, webdesignu či při zpracování videa a zvuku. S pomocí Flow lze zaznamenat relace mezi soubory, sledovat čas strávený na projektech, přenášet či archivovat všechny zdroje relevantní pro daný projekt, podporováno je i zálohování verzí. Potřebné úkony provádí Flow automaticky na pozadí, tudíž nijak nenutí uživatele měnit jeho návyky, fungovat by měl s aplikacemi Adobe či Apple. Více naleznete v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 58 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: