Apple - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Apple

Apple možná začne nabízet matné displeje pro více Maců

17. července 2009, 00.00 | Zhruba před dvěma roky počal Apple vybavovat Macy obrazovkami s lesklou povrchovou úpravou a skleněnými kryty a dnes již nedodává téměř žádné jiné, teď se však objevily náznaky, že zvažuje, zda by přece jen neměl zpřístupnit matné zobrazovače pro více modelů Maců.

 

 

 

Apple předložil IETF svůj HTTP streaming jako návrh nového standardu

13. července 2009, 00.00 | Mezi zdůrazňované novinky firmwaru 3.0 a Snow Leoparda patří HTTP Live Streaming a nyní Apple tuto metodu dodávky multimediálního obsahu předložil komisi IETF jako návrh standardu. Bude však značně obtížné prosadit ho v širším měřítku pro streaming videa na Internetu.

 

 

 

Catapult dovolí použít v Aperture modul Adobe Camera Raw

29. června 2009, 00.00 | Chystaný zásuvný modul Catapult umožní v programu Apple Aperture 2 využít modul Camera Raw pro Photoshop a utilitu Nikon Capture, čímž se výrazně rozšíří počet podporovaných RAW formátů.

 

 

 

Aperture – organizace a budování digitálního fotoarchivu

23. června 2009, 00.00 | Tentokrát se zaměříme na to, jakým způsobem lze organizovat fotografie v Apple Aperture 2. Kromě pojmů jako projekt, album, či složka, si prakticky ukážeme, jak zvládnout archiv 100 000 snímků.

 

 

 

Kreslení písmeny na iPhonu

22. června 2009, 00.00 | Aplikace TypeDrawing umožňuje na iPhonu a iPodu touch vytvářet kresbičky z písmen, slov a vět. I když se takto jedná spíše jen o hříčku, dokáží s ním někteří uživatelé vytvořit poměrně zajímavá dílka. Ostatně přesvědčete se sami.

 

 

 

Výkonnostní testy nových MacBooků Pro

15. června 2009, 00.00 | Macworld podrobil svým benchmarkovým testům nové 13”, 15” a 17” MacBooky Pro a zjistil, že za nižší cenu poskytují znatelně vyšší výkon. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Aperture – anatomie digitálního fotoarchivu

9. června 2009, 00.00 | V dnešním dílu seriálu o Apple Aperture 2 si vysvětlíme, jakým způsobem program pracuje s fotografiemi a jak přesně fungují nedestruktivní úpravy. Na závěr nepřehlédněte doporučení pro zrychlení práce s Aperture.

 

 

 

Na Final Cut Studio 3.0 a aktualizaci Final Cut Serveru si ještě počkáme

1. června 2009, 00.00 | Nové profesionální balíky Applu pro zpracování videa se stále nacházejí ve fázi beta testování, již se však ví, že zatímco Final Cut Studio projde zásadní změnou, aktualizace Final Cut Serveru bude menšího rozsahu.

 

 

 

Aperture: mistr nedestruktivních úprav fotografií

29. května 2009, 00.00 | Tímto článkem otevíráme nový seriál, ve kterém vás postupně seznámím s Apple Aperture 2 a naučím vás jej používat. Aperture je špičkový program pro organizaci a zpracování fotografií – zejména RAWů. Poznejte jeho neuvěřitelně elegantní a snadný přístup k úpravám fotografií.

 

 

 

Mac OS X software: Maperture Pro spojuje Aperture s Google Maps

18. května 2009, 00.00 | Zásuvný modul Maperture Pro umožňuje doplňovat k fotografiím zpracovávaným v Aperture geografické údaje z Google Maps. Bližší podrobnosti o daném softwaru přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: