Apple - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Apple

Mac OS X software: Které iMovie používat?

15. srpna 2008, 00.00 | V balíku multimediálních aplikací iLife ’08 byla představena nová aplikace pro stříhání videa, která sice na předchozí iMovie HD navazuje číslováním, ale způsob práce v ní je jiný, než jsme byli dosud zvyklí. Možná právě záběry z letošní dovolené před vás postavily otázku: Které iMovie si vybrat?

 

 

 

Automated Workflows: automatizovaná sazba pomocí Automatoru v Mac OS X snadno a rychle

18. července 2008, 00.00 | Sázíte publikace stejných typů v InDesignu či QuarkXPressu stále znovu a znovu? Nebo potřebujete zajistit výstup z databází FileMakeru v daných aplikacích? Odpovídající sady akcí Automatoru z dílny společnosti Automated Workflows vám dovolí tyto i další rutinní úkony v maximální míře automatizovat, přičemž cena daných prostředků je spíše jen symbolická. Více se dočtete v této recenzi.

 

 

 

Mac OS X: Co možná nevíte o Time Machine

11. července 2008, 00.00 | Jednou z nejvýznamnějších nových funkcí Mac OS X Leopard je zálohovací systém Time Machine. Je právě on klíčovou funkcí, kvůli které se vyplatí upgrade na Leoparda? A stojí aspoň za nákup externího disku, který je pro tuto funkci potřeba?

 

 

 

Softwarové aktualizace Applu: Vydán Mac OS X 10.5.4, Safari 3.1.2 a bezpečnostní aktualizace pro Tigera

1. července 2008, 09.00 | Apple včera uvolnil ostrou verzi Mac OS X 10.5.4 jak v klientské, tak v serverové variantě. Dále vydal Safari 3.1.2 a novou bezpečnostní aktualizaci pro Tigera.

 

 

 

Začínáme s Mac OS X aneb stručný průvodce pro začátečníky I.

18. června 2008, 00.00 | V poslední době se v mém okolí vyskytlo několik známých, kteří si pořídili poprvé v životě mac a ptali se na velmi základní věci.
Proto jsem se rozhodl napsat tento návod, který je orientován především na uživatele nových maců, zejména verzí "MacBook" a operačního
systému Leopard, tj. verze 10.5.

 

 

 

Začínáme s Mac OS X aneb stručný průvodce pro začátečníky II.

18. června 2008, 00.00 | V druhém a závěrečném pokračování uzavřeme našeho průvodce pro začátečníky tipy na používání Safari, iTunes a dalších programů.

 

 

 

SproutCore: webové aplikace podle Apple nastupují?

17. června 2008, 00.00 | Na nedávno skončené vývojářské konferenci WWDC poodhalila společnost Apple některé své plány spojené s JavaScript frameworkem SproutCore, inspirovaným prostředím Cocoa. SproutCore dovoluje tvořit webové aplikace, jenž vypadají a fungují jako aplikace desktopové, a Apple jej již použila například ve Web Gallery služby .Mac či službě MobileMe. Co dalšího může SproutCore přinést v oblasti vývoje webových aplikací?

 

 

 

Automator zblízka: Photoshop Action Pack

5. května 2008, 00.00 | Používáte Adobe Photoshop CS-CS3 na platformě Macintosh v Tigerovi či Leopardovi? Musíte občas či dokonce často provádět v Photoshopu úkony, které volají po automatizaci, tedy například hromadně zpracovávat digitální fotografie? Pak byste určitě neměli přehlédnout skvělou bezplatnou sadu takřka 90 akcí pro Automator Photoshop Action Pack Bena Longa, s jejíž pomocí můžete zajistit pomocí Photoshopu a Automatoru automatizované zpracování skutečně takřka neomezeně. Blíže vám dané řešení představíme v tomto článku.

 

 

 

Inovovaný hardware: Apple modernizoval iMacy s předstihem

29. dubna 2008, 00.00 | Netradičně již v pondělí Apple uvedl na trh nové iMacy, kromě procesorů se však změnilo jen málo. Podrobnosti naleznete v tomto článku převzatém ze serveru MujMac.

 

 

 

Leopard zblízka: Automator

25. dubna 2008, 00.00 | Řady významných vylepšení se v Mac OS X 10.5 Leopard dočkal i nástroj pro snadnou automatizaci uživatelských činností Automator. K novinkám takto patří značně vylepšené rozhraní, řada nových užitečných akcí, zaznamenání úkonů provedených myší a klávesnicí či podpora proměnných. Blíže vás se všemi novými funkcemi Automatoru seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 26 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: