Softwarové aktualizace Applu: Vydán Mac OS X 10.5.4, Safari 3.1.2 a bezpečnostní aktualizace pro Tigera - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

Softwarové aktualizace Applu: Vydán Mac OS X 10.5.4, Safari 3.1.2 a bezpečnostní aktualizace pro Tigera

1. července 2008, 09.00 | Apple včera uvolnil ostrou verzi Mac OS X 10.5.4 jak v klientské, tak v serverové variantě. Dále vydal Safari 3.1.2 a novou bezpečnostní aktualizaci pro Tigera.

{Nikon D700}

Nikon dnes představil další DSLR do své nabídky, která vytvoří zcela novou kategorii. Extrémně povedený snímač z modelu D3 zabuduje do menšího a levnějšího těla, podobnému tomu z D300. Výsledkem tedy bude obrazová kvalita i možnosti D3, ovšem za přijatelnější cenu.

Hlavní rysy:

 • snímač z D3 (FX 12,1 MPix)
 • systém čištění snímače
 • tělo vycházející z D300
 • pomalejší sekvenční snímání než u D3 (max 8 sn./s)
 • zhruba poloviční cena oproti D3 (evropská cena je cca 2599 Euro)

::Technická specifikace Nikon D700

Tisková zpráva:

Společnost Nikon Europe s potěšením oznamuje uvedení zcela nové digitální jednooké zrcadlovky formátu FX - Nikon D700. Tento fotoaparát vznikl proto, aby osvědčená obrazová kvalita fotoaparátu D3 byla dostupná širšímu okruhu fotografů. Tentokrát je však vložena do těla menších rozměrů.

"Nikon D3 způsobil bouři v oblasti akční fotografie a motivoval mnoho fotografů ke změně značky. Očekáváme, že přístroj D700 bude v tomto trendu pokračovat", říká Robert Cristina, Manager Professional Products and NPS u společnosti Nikon Europe. A dodává: "Fotoaparát D700 podává výtečné výkony v extrémně špatných světelných podmínkách a v podmínkách velkých světelných kontrastů, což je hlavní kritérium, podle kterého jsou současné fotoaparáty hodnoceny. Tyto výsledky svědčí o tom, že snahou Nikonu je, aby jeho přístroje vyhovovaly i budoucím nárokům v oblasti zpracování obrazu."

DNA fotoaparátu D3
Fotoaparát D700 zdědil "nezbytnou" obrazovou kvalitu fotoaparátu D3. Využívá stejné stěžejní technologie, jako jsou vysoce citlivý obrazový snímač CMOS s 12,1 milionu efektivních pixelů a design s rozměrnými pixely a mikročočkami bez mezer, pro získání jasných a brilantních snímků bez obrazového šumu v širokém rozmezí citlivostí ISO. Fotoaparát D700 je vybaven stejným inovativním, vysoce rychlým systémem zpracování obrazu EXPEED, 14bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním dat, které poskytují bohaté detaily a jemnou gradaci pro dosažení vysoké kvality při zvětšování na velké formáty.

Mobilní formát FX
Fotoaparát D700 je ideálním vybavením pro fotografy, kteří hledají mobilní perfektně vyváženou digitální jednookou zrcadlovku odolnou proti vnikání prachu a vlhkosti. Přístroj D700 je vybaven jednotkou čištění obrazového snímače využívající vysokofrekvenční vibrace omezující hromadění prachu na povrchu obrazového snímače. Při použití kompaktní lithium-iontové baterie EN-EL3e s kapacitou 1500 mAh je k dispozici rychlá snímací frekvence 5 obr./s, při použití volitelného bateriového zdroje MB-D10 a výkonné baterie EN-EL4a s kapacitou 2500 mAh je k dispozici špičková snímací frekvence 8 obr./s. Tento systém napájení zaručuje plnou integraci zdrojů energie využívaných dosavadními uživateli fotoaparátů D3 a D300. Dalším prvenstvím fotoaparátu je praktický vestavěný blesk systému i-TTL s vyzařovacími úhly pokrývajícími ohniskovou vzdálenost 24 mm, který je ideálním diskrétním zábleskovým světelným zdrojem v situacích, ve kterých by externí blesk plné velikosti představoval příliš neohrabané řešení.

Optimální kvalita ve všech oblastech
Fotoaparát D700 je vybavený množstvím komplexních funkcí, jako je rychlá závěrka se zpožděním pouhých 40 ms, přesný 51bodový AF systém s modulem MultiCAM3500, režim DX Crop a živý náhled s podporou AF systému s detekcí kontrastu, který se zobrazuje na stejném 3" LCD monitoru s vysokým rozlišením, jaký využívají modely D3 a D300. I přes atraktivní cenu není rozhodně v žádném směru kompromisním řešením. Jednou z nejvýznamnějších výhod fotoaparátů formátu FX je dojem z hledáčku. Fotoaparát D700 je vybaven vynikajícím hledáčkem s vysoce kvalitním, skleněným pentagonálním hranolem, zobrazením 95% obrazového pole a nastavitelným LED osvětlením zaostřovacích polí, to vše zajišťuje jasný a ničím nerušený obraz fotografované scény. Novou důmyslnou funkcí je možnost zobrazení virtuálního horizontu v režimu živého náhledu pro snadné přesné vyrovnání horizontu během držení fotoaparátu před sebou na délku paží.Plné využití objektivů NIKKOR
Fotoaparát D700 je navržen pro budoucnost, ale to neznamená, že by ignoroval minulost. Společnost Nikon slaví 75. výročí zhotovení prvního objektivu NIKKOR a doposud prodala více než 40 milionů objektivů. Díky těmto bohatým zkušenostem dokáže využívat inteligentní technologie zpracování obrazu, které umožňují korigovat úbytky světla na okrajích obrazu (vinětaci) a projevy barevné vady a dovoluje tak fotografům znovuobjevovat tvůrčí možnosti většiny stávajících objektivů NIKKOR s bajonetem F. Nováčkům nabízíme stále se rozšiřující systém vybavení Nikon Total Imaging System, který zahrnuje objektivy, blesky, software a příslušenství pro veškeré myslitelné fotografické příležitosti dnes i v budoucnu.Fotoaparát D700 je dodáván včetně baterie EN-EL3e, nabíječky a softwaru Nikon Software Suite, a bude uveden na trh během července 2008. Cena bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.[-more-]{externí blesk Nikon Speedlight SB-900}

Tisková zpráva:

Společnost Nikon Europe dnes uvádí nový špičkový blesk - Nikon SB-900. Tento blesk nabízí výjimečně rychlý provoz, vysoký výkon a široké rozmezí vyzařovacích úhlů reflektoru. Blesk SB-900 je vybaven zabudovanou širokoúhlou rozptylkou a reflektorem s vyzařovacími úhly pokrývajícími ohniskové vzdálenosti 17 mm až 200 mm (změna z nejširšího na nejužší vyzařovací úhel trvá pouhé 1,2 s) při zachování rovnoměrného rozložení osvětlení. Nový všestranný blesk nabízí tři volitelné režimy rozložení osvětlení (se zdůrazněným středem/standardní/vyvážené), které lze volit v závislosti na fotografovaném objektu.

"Blesky Nikon jsou obecně považovány za nejlepší v oboru", říká Robert Cristina, Manager Professional Products and NPS, Nikon Europe. "Tvůrčí možnosti nového blesku SB-900, dostupné pouhým stisknutím tlačítka posouvají toto zábleskové osvětlení daleko do budoucnosti," dodává.

Blesk SB-900 je perfektně přizpůsobený formátům DX a FX a automaticky volí odpovídající vyzařovací úhly podle formátu obrazového snímače použitého fotoaparátu. Blesk SB-900 rovněž automaticky detekuje nasazení barevných filtrů pro zářivkové nebo žárovkové osvětlení a předává pokyny systému vyvážení bílé barvy fotoaparátu. Blesk je konstruován pro dnešní vysoce rychlou digitální fotografii, umožňuje rychlé sériové snímání při vysokém výkonu záblesku (díky vylepšeným obvodům umožňujícím rychlé dobíjení blesku) a je vybaven teplotním čidlem chránícím jednotku blesku před přehřátím. Blesk je plně kompatibilní s ostatními blesky a příslušenstvím osvědčeného systému kreativního osvětlení Nikon a lze jej snadno použít v sestavách využívající více blesků. K dispozici je osvětlení nepřímým zábleskem s vyklopením hlavy blesku směrem nahoru až o 90° nebo směrem dolů o 11°, a/nebo s horizontálním natočením v úhlu až 180°. Blesk SB-900 je tak základním příslušenstvím, které nabízí fotografovi mnoho tvůrčích možností.
Na trh bude blesk SB-900 uveden od července 2008. Cena bude oznámena při zahájení prodeje.

[-more-]{objektivy Micro Nikkor PC-E 45mm f/2.8D ED a PC-E 85mm f/2.8D}

Tisková zpráva:

Společnost Nikon Europe s potěšením oznamuje uvedení dvou nových speciálních objektivů NIKKOR: PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED a PC-E Micro NIKKOR 85mm f/2.8D. Nové objektivy PC NIKKOR byly vytvořeny speciálně pro fotografii architektury, komerční fotografii a krajinářskou fotografii. Objektivy jsou vybaveny otočným mechanismem tilt/shift (vyklápění/vysouvání) a automatickým řízením clony.

Robert Cristina, Manager Professional Products and NPS u společnosti Nikon Europe, říká: "Tyto nejnovější příspěvky do série objektivů NIKKOR budou vítaným vybavením fotografů architektury a krajiny, kteří používají fotoaparáty formátu FX, jako jsou přístroje D3 a D700," a dodává: "Stejně jako nedávno uvedený objektiv PC-E 24 mm f/3,5D ED rozšiřují i tyto objektivy NIKKOR naší nabídku optiky pro speciální účely."

Oba objektivy nabízejí ve své třídě nejvyšší úroveň ostrosti od středu až do krajů obrazového pole a minimální vinětaci pro všechny vzdálenosti od makrofotografie až po nekonečno. Objektivy jsou rovněž vybaveny špičkovou technologií antireflexních vrstev Nano Crystal Coat, která redukuje reflexy a závoje způsobené interními odrazy a umožňují použití mechanismu pro vysouvání a vyklápění s velmi všestranným rozsahem nastavení.

Objektivy PC NIKKOR jsou dostatečně robustní pro profesionální použití v terénu i ve studiu a využívají devítilamelovou clonu s prakticky kruhovým otvorem pro přirozenou, měkkou a nerušivou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh).

Ohnisková vzdálenost 45 mm nového objektivu PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED je ideální pro získání přirozené perspektivy, kterou lze tvůrčím způsobem korigovat fotografem. Objektiv je vybaven optickými skly ED pro minimalizaci barevné vady, nejkratší zaostřitelnou vzdáleností 25 cm a nejvyšším clonovým číslem f/32.

Objektiv PC-E Micro NIKKOR 85mm f/2.8D nahrazuje stávající objektiv PC Micro NIKKOR 85 mm f/2,8D a je ideální pro studiovou fotografii typu "tabletop" a tvůrčí portréty. Objektiv je vybaven prakticky shodnou optickou konstrukcí jako jeho předchůdce, je však menší a lehčí, nabízí nejkratší zaostřitelnou vzdálenost 39 cm a nejvyšší clonové číslo f/32.

Hlavní vlastnosti:

 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat pro redukci reflexů a závoje a zajištění vysoké brilance obrazu
 • Vynikající optický výkon s minimalizovaným zkreslením a barevnou vadou
 • Elektromagnetický mechanismus clony pro možnost automatického ovládání clony (u kompatibilních fotoaparátů)
 • Možnost zavření clony na pracovní hodnotu pomocí clonového kroužku a tlačítka pro aktivaci pracovní clony
 • Možnost pořizování makrosnímků ze vzdálenosti 0,25 m (R132) resp. 0,39 m (R133)(měřítko zobrazení 1:2)
 • Devítilamelová kruhová clona
 • Vynikající utěsnění proti prachu a vlhkosti

Specifikace:

PC-E 45mm f/2.8D ED PC-E 85mm f/2.8D
Ohnisková vzdálenost 45 mm 85 mm
Světelnost a nejvyšší clonové číslo f/2,8 , f/32 f/2,8 , f/32
Konstrukce objektivu 9 čoček/8 členů (jeden optický člen z ED skel, antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat) 9 čoček/8 členů (jeden optický člen z ED skel, antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat)
Obrazový úhel 51° , 34,5° (formát DX) 28,4° , 18,9° (formát DX)
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,253 m 0,39 m
Největší měřítko zobrazení 1:2 1:2
Počet lamel clony 9 9
Zaostřování Manuální Manuální
Průměr filtrového závitu 77 mm 77 mm
Průměr x délka 83,5×112 mm v82,7×107 mm
Hmotnost Cca 780 g Cca 650 g

Objektiv PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED je dodáván včetně sluneční clony HB-43 a pouzdra CL-1020; objektiv PC-E Micro NIKKOR 85mm f/2.8D je dodáván včetně sluneční clony HB-22 a pouzdra CL-1120.

Oba objektivy budou v prodeji od srpna 2008 . Cena bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nabídka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: