Apple - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Apple

Apple představil iPad

28. ledna 2010, 00.00 | Steve Jobs skutečně předvedl tablet, nový přístroj s 9,7“ obrazovkou nazvaný iPad. Je kompatibilní s tituly App Store, ale dovoluje také používání vyspělejších aplikací (mimo jiné balíku iWork) a poslouží též jako elektronická čtečka, pro niž Apple připravil nový obchod iBook Store.

 

 

 

CES 2010: invaze čteček elektronických publikací

25. ledna 2010, 00.00 | Letošní ročník výstavy spotřební elektroniky CES mimo jiné přinesl představení doslova záplavy čteček elektronických publikací. Čeho všeho se zde konzumenti dočkali či již záhy dočkají? Jakým způsobem může v dané oblasti zamíchat kartami Apple se svým očekávaným tabletem? A co bude nástup zařízení daného typu znamenat pro kreativní sektor?

 

 

 

Bare Bones Software zveřejnila TextWrangler 3.1: pokročilý textový editor pro Mac OS X v nové verzi

21. ledna 2010, 00.00 | Společnost Bare Bones Software zveřejnila novou verzi svého bezplatného textového editoru TextWrangler, použitelného mimo jiné k editaci kódu webových stránek, programování v různých jazycích či administraci systému. Nová podoba přináší vedle oprav chyb řadu drobnějších vylepšení, týkajících se například multisouborového vyhledávání a nahrazování, ovládacích prvků programu, kontroly pravopisu či práce se soubory na FTP serverech. Další podrobnosti naleznete v tomto článku.

 

 

 

Logic Pro 9.1 a Main Stage 2.1 přinášejí podporu 64bitového zpracování

18. ledna 2010, 00.00 | Společnost Apple vydala minulý týden první významnější aktualizace svých profesionálních aplikací pro střih videa a zvuku nabízených v rámci balíku Logic Pro 2009. Co nabízí Logic Pro 9.1 a Main Stage 2.1?

 

 

 

Pátou aplikací Applu na App Store se stala MobileMe Gallery

18. ledna 2010, 00.00 | Společnost Apple zveřejnila iPhone aplikaci MobileMe Gallery, dovolující na iPhonu pracovat s galeriemi snímků uložených v rámci služby MobileMe. Co vše daná aplikace umí?

 

 

 

Aplikace Inklet změní trackpad MacBooků v kreslicí tablet

13. ledna 2010, 00.00 | Software firmy Ten One Design rozšiřuje možnosti multi-touch trackpadů, ovšem naplno se využije až v kombinaci s jejím perem Pogo Sketch.

 

 

 

Snow Leopard zblízka (3.): Textové substituce a další vylepšení pro práci s textem

12. ledna 2010, 00.00 | Dynamické náhrady textu během psaní, datové detektory použitelné například pro rychlé zadávání schůzek do iCal či též bezproblémové zprovoznění české kontroly pravopisu na úrovni celého systému. Tato i další vylepšení Snow Leoparda pro práci s textem vám blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

Apple koupil reklamní firmu Quattro Wireless

6. ledna 2010, 00.00 | Apple by měl brzy oznámit převzetí mobilní reklamu dodávající firmy Quattro Wireless, zřejmě v reakci na nedávný obdobný krok Googlu, Quattro Wireless již transakci potvrdila. Jak to změní trh s mobilní inzercí?

 

 

 

Snow Leopard zblízka (2): Services

29. prosince 2009, 00.00 | Koncept tzv. Services (Služeb) operačního systému Mac OS X slibuje zajímavé možnosti, neboť dovoluje určenou aplikační funkci využít napříč různými aplikacemi. Dosud ale Services nebyly příliš oblíbené, a to jak kvůli ne právě ergonomickému rozhraní, tak nedostatku skutečně užitečných služeb. Ve Snow Leopardovi se ovšem situace výrazně mění, neboť kromě zásadně vylepšené ergonomie přichází i možnost snadné tvorby Services v Automatoru. Stanou se tedy Services nástrojem profesionálů v oblasti pre-pressu, webdesignu či multimédií?

 

 

 

Snow Leopard zblízka: Preview

23. prosince 2009, 00.00 | Rozšířené schopnosti zobrazení, zpracování a anotování PDF i bitmapových obrázků, podpora skenování a možnost práce s 3D modely a scénami ve formátu Collada DAE. Tyto i další zajímavé novinky nabízí systémový prohlížeč Preview dodávaný coby součást Apple Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Pojďme se na ně podívat trochu blíže.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: