Apple - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Apple

Recenze: Mac mini - tichý a úsporný američan

10. září 2010, 00.00 | Přesně v polovině června představil Apple zcela přepracovaný model svého nejlevnějšího počítače. Nový Mac mini je nižší, širší, výkonnější, takřka neupgradeovatelný a také dražší. Pokud hledáte malý a tichý stroj do obýváku, pracovny nebo kanceláře, má smysl o něm uvažovat.

 

 

 

Autodesk potvrdil uvedení AutoCADu pro Mac

2. září 2010, 00.00 | Vlajkový CAD program Autodesku se začne brzy nabízet také pro Mac OS X a současně bude vydána doprovodná mobilní aplikace pro iOS. Zohlední Autodesk specifika rozhraní Mac OS X? A jakým způsobem bude Autocad použitelný na iPadu, iPhonu či iPodu Touch, resp. později i na mobilních zařízeních podporujících Flash?

 

 

 

Aktualizace programů pro webový design na Macu

26. srpna 2010, 00.00 | WYSIWYG HTML editor Freeway 5.5 rozšiřuje možnosti tvorby obrazových prezentací a galerií. A webový editor Flux 3, dovolující i tvorbu webových stránek na bázi funkce drag and drop, nabízí nyní mimo jiné obsáhlejší podporu HTML5 a WebKitu.

 

 

 

Výkonnostní testy nejrychlejšího současného iMacu

25. srpna 2010, 09.00 | Macworld podrobil svým výkonnostním testům 27palcový iMac s 2,93GHz čtyřjádrovým procesorem Core i7 a SSD diskem, výsledky potvrdily, že jde o v současnosti nejvýkonnější iMac.

 

 

 

Předplatitelé tištěných časopisů možná budou dostávat verzi pro iPad zdarma

24. srpna 2010, 00.00 | Potíž s periodiky vycházejícími na iPadu byla až donedávna v tom, že tyto edice vycházely dost draho, především se nenabízely žádné výhody pro předplatitele a cena elektronických verzí byla stejná jako za papírové vydání na stánku. To se však počalo měnit. Minulý čtvrtek se totiž v App Store objevila aplikace People Magazine, která zvýhodňuje předplatitele tištěné verze, ti ji dostanou zdarma, zatímco ostatní za ni musí zaplatit stejnou částku jako za papírovou verzi. Další podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

 

 

 

Aktualizace publikačního a mediálního softwaru

23. srpna 2010, 09.00 | Adobe opravila závažné bezpečnostní chyby Acrobatu a Readeru mimo pravidelný termín bezpečnostních aktualizací. A oblíbený mediální přehrávač VLC ve verzi 1.1.3 též zaceluje vážnou zranitelnost.

 

 

 

Dual-link DVI na mini DisplayPort bez zaváhání - recenze převodníku Atlona AT-DP400

23. srpna 2010, 00.00 | Nabídka kabelů, redukcí a převodníků pro nejrůznější kombinace propojení monitoru a počítače je v Apple Store bohatá. Řešení, které by umožňovalo z rozhraní dual-link DVI posílat signál do mini DisplayPortu tady však nenajdete. Prázdné místo na trhu zaplnila teprve americká Atlona se svým konvertorem AT-DP400. Je drahý, ale funguje dobře.

 

 

 

Adobe uvolnila Photoshop Express jako univerzální aplikaci pro iPhone a iPad

17. srpna 2010, 00.00 | Už v roce 2008 začala Adobe nabízet webovou aplikaci Photoshop Express umožňující v rámci služby Photoshop.com jednoduché úpravy fotografií. Aplikace ovšem využívá Flash, s nímž pod iOS telefonu iPhone a tabletu iPad nepochodíte. V říjnu 2009 se ale objevila aplikace Photoshop.com Mobile, jež zpřístupnila možnosti služby Photoshop.com také přístrojům s iOS. A o tomto víkendu se tato aplikace dočkala významných změn, které přibližujeme v tomto článku.

 

 

 

Výkonnostní testy 27palcového iMacu s 3,6GHz procesorem Core i5

16. srpna 2010, 09.00 | Macworld zkoumal výkon zákaznické konfigurace 27palcového iMacu s 3,6GHz procesorem Core i5 a s dodatečným SSD diskem, oboje přineslo citelné zrychlení řady úloh.

 

 

 

Softwarové novinky (nejen) pro Macy

13. srpna 2010, 00.00 | Adobe aktivovala hardwarovou akceleraci dekódování H.264 videa ve Flash Playeru 10.1 pro Mac OS X. Objevily se Adobe Photoshop Lightroom 3.2RC a zásuvný modul Camera Raw 6.2RC. A Microsoft vydal aktualizace Office 2008 a 2004.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: