Apple - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Apple

Pixelmator bude podporovat formát WebP

7. října 2010, 00.00 | Společnost Google nedávno přišla s novým formátem WebP, jenž by měl v oblasti prezentace bitmapové grafiky (zejména digitálních fotografií) na Webu silně konkurovat zavedenému formátu JPEG. A macovský program pro práci bitmapami Pixelmator již přišel s podporou daného formátu. Jak efektivní je komprese obrázků ve WebP ve srovnání s JPEG? A co konkrétně Pixelmator nabízí?

 

 

 

ACDSee Pro for Mac OS X beta 1.4 doplňuje nedestruktivní editaci obrazu

6. října 2010, 00.00 | Známý správce a editor digitálních fotografií ACDSee Pro bude zřejmě již brzy k dispozici i pro platformu Mac OS X. V současnosti si macovskou podobu mohou uživatelé vyzkoušet formou betaverzí. Co vše takto přináší podoba 1.4? A jaká jsou předpokládaná cenová nastavení ostré verze?

 

 

 

Nový program pro jednoduché zpracování a převody videa na platformě Mac OS X

1. října 2010, 10.00 | Video Studio Express for Mac nabízí nástroje pro základní zpracování videa a také pro sdílení na YouTube a pro export do přenosných přehrávačů. Bližší představení této novinky naleznete v našem článku.

 

 

 

Testy USB 3.0 disku pro Mac Pro

30. září 2010, 00.00 | Apple sice USB 3.0 nenabízí, ale CalDigit přinesla své vlastní řešení pro některé Macy a testy serveru BareFeats ukazují, že poskytuje skutečně vysoký výkon, omezuje se však na jediný model externího disku.

 

 

 

Apple údajně chystá „digitální novinový stánek“

24. září 2010, 00.00 | Pro iPad se v současnosti nabízí sice řada časopisů v elektronické podobě, často obohacených o dodatečný multimediální obsah, ale problém je s předplatným, zatím neexistuje nějaký snadný a jednotný způsob jeho výběru. V polovině září se však počaly vynořovat náznaky, že by Apple mohl zavést centralizované předplatné pro periodika na iPadu a minulý pátek se objevily konkrétnější zprávy, podle nichž Apple chystá „digitální novinový stánek“, na způsob svého knižního obchodu iBookstore.

 

 

 

Adobe uvedla Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9

23. září 2010, 00.00 | Nástroj pro správu a zpracování digitálních fotografií Photoshop Elements 9 obsahuje prvky z Photoshopu CS5 a přináší Elements Organizer také na Mac. A produkt pro amatérský střih a efektové úpravy videa Premiere Elements 9 se poprvé dodává též pro Mac, nabízí nový Organizer a funkce pro snazší úpravu filmů.

 

 

 

Apple vydal novou aktualizaci svých profesionálních aplikací pro práci s videem

21. září 2010, 00.00 | Minulou středu Apple uvolnil další z pravidelných aktualizací svých profesionálních aplikací. Jak plyne už z jejího označení Pro Applications Update 2010-02, je to letos již druhá taková aktualizace, ta první přišla v březnu. Její instalaci Apple doporučuje všem uživatelům Final Cut Studia, Final Cut Serveru a Logic Studia, vedle aktualizací společných komponent zmíněných programových balíků přináší nové verze programů Final Cut Pro 7, Motion 4, Color 1.5, Compressor 3.5 a Qmaster 3.5.

 

 

 

Začal se prodávat 27palcový monitor LED Cinema Display

20. září 2010, 00.00 | Webový obchod Applu již nabízí monitor LED Cinema Display s úhlopříčkou 27palců, k zákazníkům však dorazí až za několik týdnů. Jaké jsou parametry daného monitoru a jak je to s jeho cenovými nastaveními?

 

 

 

Adobe oznámila obnovení prací na kompilátoru z Flashe do aplikací iOS

14. září 2010, 00.00 | Součást Flashe Professional CS5 tvoří Packager for iPhone, což je křížový kompilátor Flash aplikací do binárních aplikací iOS. Adobe tak chtěla částečně obejít to, že pro iOS není dostupný Flash a asi ani nikdy nebude. Když však Apple v dubnu změnil licenční ujednání pro App Store tak, že v podstatě zakázal užití křížové kompilace, Adobe prohlásila, že Packager už dál rozvíjet nebude. Jenže nové uvolnění podmínek situaci opět změnilo, a tak Adobe oznámila, že práce na Packageru opět obnoví.

 

 

 

Streaming videa - 3. HTTP Live Streaming

13. září 2010, 00.00 | Protokol HTTP Live podrobněji, popis jeho principu i odpovídající konfigurace na straně serveru a použití na straně klienta - to vše v posledním dílu miniseriálu o streamingu.

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: