Apple - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Apple

Mac OS X software: BBEdit 9.5

29. dubna 2010, 00.00 | K opravdu legendárním programům na Macu nepochybně patří textový editor BBEdit firmy Bare Bones Software, použitelný při tvorbě webových stránek a aplikací stejně dobře jako při programování či obecném zpracování textu. Nedávno se tento produkt dočkal nové verze 9.5, jež přináší zejména živé vyhledávání a připojování skriptů k událostem aplikace a dokumentů. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Novinky související s Mac OS X

26. dubna 2010, 09.00 | Mac OS X 10.6.3 zřejmě zpřístupňuje vývojářům možnost hardwarového dekódování videa, což by se mělo dát využít i pro Flash. A Apple vydal aktualizaci Raw Compatibility Update 3.2 doplňující podporu RAW formátů nových typů fotoaparátů pro iPhoto a Aperture.

 

 

 

Adobe končí s dalším vývojem nástrojů pro převod aplikací Flashe pod iPhone OS

23. dubna 2010, 00.00 | Nedávno uvedený Flash CS5 Professional umí mimo jiné vygenerovat z Flash aplikací nativní aplikace iPhone OS, o nichž se Adobe původně domnívala, že budou bez problémů přijatelné pro obchod App Store. Avšak Apple změnil jeden z odstavců licenčního ujednání iPhone OS 4 tak, že v podstatě zakazuje užití křížových kompilátorů pro vývoj aplikací. Dané opatření má zřejmě fatální dopad na další podporu tvorby iPhone aplikací ve Flashi a Adobe se rozhodla za daných okolností příslušnou funkci dále nerozvíjet. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Benchmarkové testy nových MacBooků Pro

19. dubna 2010, 00.00 | Primate Labs nabízí výsledky svých syntetických testů Geekbench pro všechny nové MacBooky Pro a Macworld již přinesl výsledky aplikačních testů alespoň pro 15“ model s 2,4GHz procesorem Core i5. Výsledky všech testů ukazují, že nové stroje s mobilními Nehalemy jsou skutečně znatelně výkonnější.

 

 

 

Apple konečně uvedl modernizované MacBooky Pro

14. dubna 2010, 00.00 | Včera Apple začal prodávat dlouho očekávané nové MacBooky Pro, avšak procesory Core i5 a Core i7 dostaly pouze 15“ a 17“ modely, které navíc podporují automatické přepínání integrované a samostatné grafiky. Všechny modely však nyní déle vydrží na baterii a pro všechny se nabízejí volitelné SSD disky.

 

 

 

Digit #46 - Božský Apple iPad v praxi

8. dubna 2010, 00.00 | 46. díl Digitu má jediné, aktuální, všemi skloňované téma - Apple iPad. Porpvé naživo, česky a hezky otevřeně! Jaké jsou první praktické zkušenosti s iPadem? Koho nadchne a koho asi zklame?

 

 

 

Adobe Ideas: kreslení na Apple iPadu zdarma

6. dubna 2010, 00.00 | Apple iPad nalezne evidentně i v kreativním sektoru velmi různorodé využití. Svědčí o tom nová kreslicí aplikace Ideas společnosti Adobe, která byla uvedena spolu s příchodem iPadu na trh, a to zcela zdarma. Co vše Ideas umí a jaké další obdobné aplikace jsou k dispozici?

 

 

 

Apple uvolnil Mac OS X 10.6.3

1. dubna 2010, 00.00 | V pondělí se konečně objevil Mac OS X 10.6.3 (v klientské i serverové variantě) přinášející řadu oprav. Nová verze systému zahrnuje též desítky oprav bezpečnostních chyb, ty Apple vydal i jako samostatnou aktualizaci pro Leoparda.

 

 

 

Aperture 3.0.2 přináší opravy mnoha chyb a doplňuje podporu iPadu

30. března 2010, 00.00 | Apple přichází s bezplatným updatem svého nástroje pro profesionální zpracování digitálních fotografií Aperture. Nová aktualizace 3.0.2 opravuje řadu problémů verze 3.0, které nevyřešil únorový update 3.0.1, a navíc nabízí podporu pro iPad. Dále se objevila iMovie 8.0.6, vylepšující právě podporu Aperture.

 

 

 

Přibývá zdrojů knih pro iPad

25. března 2010, 00.00 | Amazon představil aplikaci Kindle pro iPad, svou softwarovou čtečku chystá také Barnes & Noble, vývoj však ztěžují požadavky Applu na utajení. A Applu se podařilo uzavřít smlouvu s Perseus Books Group, což pro iPad zajišťuje knihy mnoha nezávislých nakladatelství, možná to však vyvolá konflikty s Amazonem.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: