Apple - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Apple

Nový software pro Mac OS X: Safari 4.0.5 a Markzware PageZephyr 2.0

15. března 2010, 00.00 | Apple vydal Safari 4.0.5 zlepšující výkon a stabilitu tohoto webového prohlížeče. A utilita PageZephyr pro prohledávání a extrahování obsahu DTP dokumentů (InDesign, QuarkXPress aj.) ve verzi 2.0 rozšířila vyhledávací funkce a podporuje více formátů.

 

 

 

Zprávy o iPadu

15. března 2010, 00.00 | V pátek začal Apple v USA přijímat předběžné objednávky na iPad, za první dvě hodiny jich bylo přes 50 000, zásoby přístroje však možná budou zpočátku omezené. Zároveň Apple na svých stránkách zveřejnil nové podrobnosti k iPadu a jeho softwaru (iBooks, iWork aj.). A Barnes & Noble připravuje svou aplikaci eReader také pro iPad.

 

 

 

FileMaker Pro 11 přináší vlastní grafy a snazší tvorbu databází

10. března 2010, 00.00 | FileMaker Inc. uvedla verzi 11 svého stěžejního databázového programu, používaného hojně i v kreativním sektoru, jež nabízí vizuálně bohaté grafy, vylepšenou tvorbu sestav, nové rychlé vyhledávání a řadu nástrojů snažících se zjednodušit a urychlit tvorbu databází. A menších vylepšení se dočkaly i serverové varianty programu.

 

 

 

Nový software pro Macy

5. března 2010, 00.00 | Apple vydal aktualizaci ProKit 5.1 opravující chyby jeho profesionálních aplikací (Final Cut Studio, Logic Studio, Aperture). A CrossOver 9.0 usnadňuje instalaci aplikací Windows, jež dovoluje provozovat bez Windows.

 

 

 

Při jednání s Wall Street Journalem Steve Jobs opět zatracoval Flash

24. února 2010, 00.00 | Koncem ledna Steve Jobs jednal s vydavateli významných amerických deníků o obsahu pro právě představený iPad a teď vyšly najevo některé jeho další výroky, které přitom pronesl na adresu technologie Flash od Adobe.

 

 

 

U příležitosti 20. výročí uvedení Photoshopu vznikla replika verze 1.0.7 pro iPhone

23. února 2010, 00.00 | Minulý pátek se slavilo 20 let od uvedení první verze Photoshopu na trh. Tuto událost, pro grafický průmysl rozhodně velice významnou, připomněla řada různých akcí. Zřejmě nejkurióznějším počinem bylo předvedení repliky Photoshopu 1.0.7 pro Apple iPhone. Jakým způsobem funguje?

 

 

 

Wired Reader a Adobe AIR: elektronický magazín budoucnosti nastupuje?

22. února 2010, 00.00 | Společnost Wired představila nedávno prototyp elektronické verze svého magazínu, určené pro mobilní zařízení. Wired Reader, postavený na platformě Adobe AIR, a vytvořený primárně v InDesignu, spojuje barevný design tištěné předlohy se zajímavými interaktivními a multimediálními prvky, včetně použití multitouch dotykového ovládání s animacemi a vložení videa a 3D modelů. Co předznamenává daná aplikace pro další, snad brzký, vývoj na poli elektronického publikování?

 

 

 

Grafické softwarové novinky pro Macy

19. února 2010, 00.00 | Aperture 3 má zřejmě potíže se správou virtuální paměti. Coherent Graphics vydala PDF editor Proview 1.0. Benchmarková utilita Cinebench R.11.5 zvládá až 64 programových vláken. Modelovací a animační 3D program Shade 10 přidává víceprůchodové vykreslování a další vylepšení. A SolidWorks oznámila, že její CAD řešení bude dostupné jako aplikace Mac OS X.

 

 

 

Zprávy o iPadu

17. února 2010, 00.00 | Elektronické knihy pro iPad zřejmě budou moci používat DRM ochranu FairPlay. Časopis Wired chce do léta připravit svou verzi uzpůsobenou pro iPad, avšak vydavatelé novin a časopisů jsou vůči jeho obchodnímu modelu skeptičtí. A v lednu vzrostl počet vyvíjených aplikací pro App Store sledovaných firmou Flurry téměř trojnásobně, zřejmě díky představení iPadu.

 

 

 

Bližší informace o Adobe Creative Suite 5 (nejen) for Mac

17. února 2010, 00.00 | Server AppleInsider se od svých zdrojů dozvěděl některé podrobnosti o chystaném balíku Adobe Creative Suite 5 pro Mac. Photoshop se konečně dočká macovské 64bitové verze, ostatní aplikace mají především zesílit důraz na Flash, což se mimo jiné týká i sázecího programu InDesign.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: