U příležitosti 20. výročí uvedení Photoshopu vznikla replika verze 1.0.7 pro iPhone - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

U příležitosti 20. výročí uvedení Photoshopu vznikla replika verze 1.0.7 pro iPhone

23. února 2010, 00.00 | Minulý pátek se slavilo 20 let od uvedení první verze Photoshopu na trh. Tuto událost, pro grafický průmysl rozhodně velice významnou, připomněla řada různých akcí. Zřejmě nejkurióznějším počinem bylo předvedení repliky Photoshopu 1.0.7 pro Apple iPhone. Jakým způsobem funguje?

Minulý pátek se slavilo 20 let od uvedení první verze Photoshopu na trh. Tuto událost, pro grafický průmysl rozhodně velice významnou, připomněla řada různých akcí.

K týmu Photoshopu u Adobe od počátku patřil její tvůrčí ředitel Russel Brown (mezi autory verze 1.0 byl uveden na posledním, čtvrtém místě) a ten ve spolupráci s firmou Ansca Mobile nechal vytvořit repliku Photoshopu 1.0 pro iPhone.

Jde o aplikaci věrně napodobující Photoshop 1.0.7 pro Macintosh (technické podrobnosti vzniku aplikace líčí Ansca zde, připravili ji za pouhé 3 dny), její fungování názorně popisuje toto video na YouTube.

Aplikace byla předvedena na slavnostní akci Adobe ke 20. výročí, zatím není jasné, zda se dostane také na App Store, to prý záleží na Adobe. Byla by to sice pochopitelně jen kuriozita, ale rozhodně zajímavá. A především ukazuje, co vše se za oněch 20 let změnilo, dnešní mobilní telefony jsou v mnoha ohledech o dost výkonnější než tehdejší osobní počítače.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: