Výkonnostní testy nejrychlejšího současného iMacu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Hardware

Výkonnostní testy nejrychlejšího současného iMacu

25. srpna 2010, 09.00 | Macworld podrobil svým výkonnostním testům 27palcový iMac s 2,93GHz čtyřjádrovým procesorem Core i7 a SSD diskem, výsledky potvrdily, že jde o v současnosti nejvýkonnější iMac.

Nové zrcadlovky Sony A55 a A33 představuje „bratrské“ duo přístrojů, které se o sebe liší pouze v několika modelech. Model zrcadlovky A55 je vybaven APS-C "Exmor" HD CMOS senzorem s rozlišením 16,2 Mpix, zatímco nižší model A33 je vybaven stejným typem snímače, jenž ovšem má „pouze“ rozlišení 14,2 Mpix. Vyšší model DSLR A55 se rovněž může pochlubit dispozicí zabudované GPS jednotky, která umožňuje GPS taggování Exif informací u pořízených snímků (model A33 GPS jednotku neobsahuje). Další rozdíl mezi uvedenými modely DSLR panuje na poli rychlosti sériového snímání. DSLR A55 zvládá snímat o frekvenci 10 sn./s, zatímco nižší model A33 operuje s rychlostí 7 sn./s.

Oba modely zrcadlovek Sony jsou nově vybaveny poloprůhledným zrcátkem, které umožňuje odrážet část světla na senzor AF fázového ostření. Aparáty tak díky tomu dokážou provádět AF fázové ostření i během nahrávání videa (přístroje dovolují nahrávat FullHD videa s rozlišením až 1 920 x 1 080 pixelů - „Quick AF Full HD“) či zobrazeném režimu Live View (dříve bylo nutné provést sklapnutí zrcátka, aby mohl aparát zaostřit, čímž uživatel na moment ztratil obrazový kontakt se snímanou scénou).

Existence menšího poloprůhledného zrcátka rovněž dovoluje provádět AF ostření (operující s 15 AF zónami) při rychlejším sekvenčním snímání. Dodejme však, že oba modely nemají klasický optický hledáček. Jeho funkci přebírá hledáček elektronický, který má vysoké rozlišení 1 140 000 pixelů (mezi výhody tohoto EVF hledáčku patří například 100% pokrytí obrazu a možnost přímé sledování vlivu změn expozičních parametrů na výslednou tonalitu snímané scény). Jedná se o poměrně inovační řešení na poli DSLR přístrojů. Jsme proto zvědaví, zda se tento typ řešení (kombinace EVF hledáčku a poloprůhledného zrcátka umožňující fázové AF ostření) v budoucnosti ujme či nikoliv.

Digitální zrcadlovky Sony A55 a A33 jsou dále vybaveny výklopným 3palcovým LCD displejem (mající poměr stran 16:9) s rozlišením cca 920 000 pixelů. Citlivost ISO oba aparáty dovolují nastavit až na hodnotu 12 800 (v režimu „Multi-frame noise reduction“ lze pracovat v Jpeg formátu snímku i s hodnotou citlivosti ISO 25 600). Ve funkční výbavě daný fotoaparátů můžeme mimo jiné naleznout funkce „AutoHDR“, „3D Sweep Panorama“ či „Multi-frame noise reduction“.

Model zrcadlovky Sony A55 přijde na trh přibližně v průběhu října 2010 a jeho cena by se měla pohybovat okolo 750 USD. Nižší model přijde na trh o něco dříve (v průběhu září 2010), přičemž tento model fotoaparátu by se měl prodávat za cenu cca 650 USD. Další informace o uvedených zrcadlovkách můžete naleznout na stránkách výrobce. Technickou specifikaci obou fotoaparátů naleznete ZDE.

DSLR Sony A55

Zdroje: Dpreview.com a Photographyblog.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: