Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photoshop

Photoshop Touch SDK: aplikace na mobilních zařízeních spolupracující s Photoshopem CS5

14. dubna 2011, 00.00 | V pondělí Adobe představila novou „meziverzi“ 5.5 svého programového balíku Creative Suite. Vedle povýšení některých aplikací balíku na verzi CS 5.5 uvolnila také novou vývojářskou sadu Photoshop Touch Software Development Kit (SDK). Sada umožní vývoj aplikací pro nejběžnější současné mobilní platformy, jež budou schopné interaktivně spolupracovat s Photoshopem CS5. Jakými způsoby je možno zařízení typu iPadu či Android tabletu použít ke kreativní práci v Photoshopu? A jak vypadají již existující aplikace z dílny Adobe i dalších vývojářů?

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 5.5: všestranná podpora mobilních zařízení, posílená video a audio produkce, subskripční cenový model

12. dubna 2011, 00.00 | Společnost Adobe včera ohlásila novou podobu svého portfolia publikačních produktů. I když se jedná jen o „přechodovou“ edici 5.5, je významných novinek mnoho. Těmi hlavními jsou silná podpora publikování na mobilních zařízeních, možnost využívat a vytvářet utility dovolující nasazovat tato zařízení jako ovládací hardware pro práci s Photoshopem, významná rozšíření nástrojů pro střih videa a zvuku, a konečně pak i nový subskripční model, poskytující produkty Creative Suite za měsíční či roční poplatek. Více informací přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Drobný tip pro Adobe Photoshop: Posun textu

11. dubna 2011, 00.00 | Opět jedna z drobností, které nejsou nijak převratné, ale přesto vám mohou malinko zpříjemnit a zefektivnit práci… Jak manipulovat s textovými rámečky snadno a rychle?

 

 

 

Adobe předvedla Photoshop pro iPad

1. dubna 2011, 00.00 | Na konferenci Photoshop World 2011 Adobe ukázala aplikaci pro iPad, jež se velmi podobala Photoshopu pro osobní počítače, zatím však není jasné, kdy a zda vůbec se dostane do prodeje.

 

 

 

Altostorm Panorama Corrector 2.0: perspektivní korekce a opravy geometrie obrazu u digitálních fotografií

11. března 2011, 10.00 | Opravy různých optických vad objektivů digitálních fotoaparátů a především panoramatické a geometrické korekce hravě zvládne plugin Panorama Corrector, který je zbrusu novým nástupcem původního zásuvného modulu Rectilinear Panorama. Plugin umí opravit prakticky všechny nejznámější druhy perspektivních zkreslení a kolinearity obrazu a nabízí intuitivní ovládání korekčních linek přímo v náhledu snímku.

 

 

 

Za čtyři, a nebo za dva? Wacom Bamboo tváří v tvář

10. března 2011, 00.00 | Grafický tablet patří mezi jeden z ústředních nástrojů práce s grafickými programy. A Wacom je bezesporu takřka synonymem těchto zařízení. Chcete tablet? Berte Wacom - je to skoro fráze, leč pravdivá. Jaké jsou nejlevnější stávající produkty tohoto výrobce? Na dva z nich, protože jejich rodina je poměrně rozvětvená, se podrobně podíváme v tomto testu.

 

 

 

Rozšiřte si své fotografické obzory

3. března 2011, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie...

 

 

 

onOne Free Templates & Backgrounds: šablony a pozadí pro fotoalaba a grafické projekty

21. února 2011, 10.00 | Společnost onOne Software nově nabízí všem uživatelům Adobe Photoshopu různá bezplatná pozadí a šablony grafických projektů, určené k libovolným účelům například v oblasti zpracování digitálních fotografií, designu nebo pro tiskové účely. Sad zdarma nabízených PSD souborů je celá řada a jsou navíc dostupné v poměrně vysokém rozlišení.

 

 

 

GuideGuide 1.0: hromadná tvorba vodicích linek v Adobe Photoshopu

10. února 2011, 00.00 | Užitečný plugin v podobě nového nástrojového panelu pro Adobe Photoshop CS4/CS5 umožňuje pohodlně vytvořit skupiny vertikálních a horizontálních vodicích linek s přesně zadanými odstupy pro různé grafické a designérské účely. GuideGuide v podstatě doplňuje Photoshop o chybějící funkci vodicí mřížky a umí navíc vyrábět centrované vodicí linky pro libovolné rozlišení grafického dokumentu.

 

 

 

DFT PhotoCopy 1.0: fotografické reprodukce v Adobe Photoshopu, Lightroom a Apple Aperture

2. února 2011, 10.00 | Nový univerzální plugin pro Photoshop, Lightroom, Aperture a různé kompoziční video editory je určený na tvorbu vlastních fotografických reprodukcí ve stylu uměleckých děl s pomocí přednastavených malířských, kreslicích a dalších druhů stylů včetně několika desítek dobových technik zpracování obrazu. PhotoCopy nabízí mnoho desítek stylů pro rychlou aplikaci na snímek či úsek videa, druhým hlavním úkolem pluginu je pak vzájemné kopírování stylizací snímků s jejich barevnosti, tónováním a texturizací.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: