Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Photoshop

Lightroom je když... (9. část): Vyvolávání a výběr

9. listopadu 2009, 00.00 | Konečně se tedy dostáváme k tomu, že budeme nějakým způsobem upravovat naše fotografie. Umělé světlo, nečekané podmínky pro fotografování, případně třeba chybná expozice, to všechno jsou věci, které se mohou negativně odrazit na výsledku našeho fotografického snažení.

 

 

 

Topaz ReMask 1.0: trojnásobné maskování v Adobe Photoshopu

4. listopadu 2009, 00.00 | Samočinné nebo ruční maskování? Ani jedno z toho nemusí být úplně ideální z hlediska nároků na čas v souvislosti s precizností výsledku. Plugin společnosti Topaz Labs zvládne od obojí trochu – manuální nakreslení obrysových masek a následné automatické maskování objektu podle speciální tri-masky. Nabízíme vám představení tohoto zajímavého maskovacího prostředku.

 

 

 

Matte painting techniky (1. část): Vytváření návrhu – sketchování

3. listopadu 2009, 00.00 | Ve svém dříve publikovaném článku jsem se zaměřil na matte painting poněkud obecněji. Avšak nyní nastal čas ukázat si tvorbu matte malby od začátku až do konce formou seriálu. Jeho první, dnešní díl je věnován první fázi procesu, kterou je vytváření návrhu.

 

 

 

Lightroom je když... (8. část): Použití vlajek, hodnocení, barevné visačky a metadata

30. října 2009, 00.00 | V předchozí části jsme si ujasnili význam a použití klíčových slov jako silného a šikovného pomocníka pro vyhledávání v naší databázi. Klíčovými slovy to ale nekončí. Můžeme použít další prvky, které nám usnadní hodnocení, třídění, výběr a vyhledávání v našich fotografiích...

 

 

 

Knižní recenze: Photoshop CS4 a Lightroom 2 se Scottem Kelbym

28. října 2009, 00.00 | Vydavatelství CPress přišlo nedávno s překlady dvou dalších titulů neúnavného Scotta Kelbyho. „Adobe Photoshop CS4: Kniha plná triků“ přináší řadu postupů pro tvorbu rozmanitých, v praxi dobře použitelných designérských efektů, realizovaných v Photoshopu. „Digitální fotografie v Adobe Photoshop Lightroom 2“ pak nabízí komplexní kompendium znalostí spojených s nástrojem pro správu a úpravy RAW fotografií Lightroom. Obě publikace se vyznačují atraktivním plnobarevným provedením a blíže vám je představujeme v této recenzi.

 

 

 

Lightroom je když... (7. část): Práce se složkami, inteligentními kolekcemi, klíčovými slovy

23. října 2009, 00.00 | V minulých dílech jsme se věnovali způsobu třídění a uspořádání snímků v Lightroom, objasnili jsme si členění pracovního prostředí a seznámili se s některými základními pojmy. Je na čase, abychom se nyní na některé prvky podívali trochu více... Je fajn vědět, že Lightroom používá k třídění visačky, vlaječky, klíčová slova, teď tedy zbývá otázka, jak těchto vlastností a možností využít pro větší přehlednost a pohodovější práci v programu...

 

 

 

Lightroom je když... (6. část): Kolekce, filmový pás a další možnosti uspořádání

16. října 2009, 00.00 | V tomto díle se budeme věnovat problematice uspořádání snímků. Naše databáze se utešeně rozrůstá a je nejvyšší čas začít přemýšlet, jak se v ní lépe zorientovat. Inteligent ovládá chaos, pořádek je přeci pro ehm, že... Ale přeci jenom...

 

 

 

Adobe Photoshop.com Mobile nyní i pro iPhone

12. října 2009, 00.00 | Společnost Adobe nabízí již po nějaký čas online službu Photoshop.com, určenou k sdílení, správě a dílčím úpravám digitálních fotografií prostřednictvím Internetu. Před několika dny zveřejnila klienta dané služby pro Apple iPhone. Jaké funkce Photoshop.com lze jeho prostřednictvím využívat?

 

 

 

Lightroom je když... (5. část): Prohlížení a porovnávání snímků

9. října 2009, 00.00 | V další části našeho seriálu o zpracování digitálních fotografií v programu Adobe Lightroom se budeme podrobněji věnovat práci v zobrazení Lupa, porovnávání fotografií a volbě Přehled.

 

 

 

Zvětšujeme hloubku ostrosti ve Photoshopu CS4

6. října 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si ukážeme, jak lze vytvořit fotografii s velkou hloubkou ostrosti pomocí montáže několika dílčích fotografií s různou mírou proostření. Neváhejte a přečtěte si náš tutoriál.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: