Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photoshop

Alien Skin Eye Candy 6: efektové filtry pro Adobe Photoshop

16. února 2010, 00.00 | Společnost Alien Skin Software po čase oprášila svůj plugin pro Adobe Photoshop a před nedávnem uvedla jeho inovovanou šestou stěžejní verzi. Eye Candy 6 se skládá ze třiceti texturizačních a klasických efektových filtrů, ve kterých můžete generovat a vytvářet zvířecí srst, oheň, ledové krápníky, perspektivní odrazy, třpyt, leštěný kov, skleněné objekty, kapající barvu, bevel efekty a řadu jiných grafických kreací.

 

 

 

Nik Software Viveza 2.0: selektivní úpravy fotografií v Adobe Photoshopu, Lightroom a Apple Aperture

5. února 2010, 00.00 | Druhou, stěžejní, verzi pluginu Viveza připravila nedávno designérům a především digitálním fotografům společnost Nik Software. Doplněk Viveza 2.0 je určený pro uživatele Adobe Photoshopu, Photoshop Elements, Photoshop Lightroom a Apple Aperture, jejichž schopnosti rozšiřuje o sofistikované selektivní korekce digitálních snímků s pomocí technologie interaktivních kontrolních bodů U Point.

 

 

 

Lightroom je když... (15.): Publikování fotografií na webu

25. ledna 2010, 00.00 | Webová galerie je skvělým prostředkem pro prezentaci naší práce na webu, ať již chceme své portfolio sdílet bez omezení se všemi uživateli, nebo jen zpřístupnit vybrané snímky určitému zákazníkovi... Poslední záložkou v prostředí Lightroom, které se budeme věnovat, je právě modul Web.

 

 

 

Matte painting techniky (3. část): Život v pohybu – Adobe After Effects

22. ledna 2010, 00.00 | V předešlých dvou článcích se nám podařilo vytvořit návrh a posléze i finální podobu realistické krajinné matte malby. Pro použití například do filmu to však nestačí. K tomu, abychom iluzi skutečnosti dobře prodali, musíme scéně vdechnout život. A to přidáním různých pohyblivých prvků. Protože život vězí v pohybu.

 

 

 

ColoRotate: prostorové barvy na webu i v Adobe Photoshopu

20. ledna 2010, 00.00 | Barvy a jejich případné harmonie či kontrasty jsou velmi důležitou částí lidského vnímání, která ovlivňuje například umělecký dojem z daného díla, prezentace, předmětu či z celého prostoru. Informace o barvách a jejich vzorcích lze získat mnoha způsoby a ještě více způsoby je lze upravovat. Dnes si představíme unikátní nástroj v podobě speciální prostorové barvové palety, kterou můžete používat online na webu či offline v Adobe Photoshopu.

 

 

 

Adobe Photoshop CS4 zblízka: Content-Aware Scaling v praxi

4. ledna 2010, 00.00 | Content-Aware Scaling (doslova změna velikosti s ochranou obsahu) je technologie známá přibližně tři roky, ale v širším měřítku ji využíváme až díky implementaci v Adobe Photoshop CS4. Její hlavní předností je, že při změně velikosti obrazu dokáže automaticky rozpoznat obsah a podstatné či důležité části ochránit. Ty pak nedeformuje nebo je deformuje podstatně „méně“ než zbývající část obrazu. Pro jaké obrázky je vhodná a pro které méně? A jak s její pomocí dostat uspokojivé výsledky i tam, kde plně automatizovaná aplikace příliš nevyhovuje?

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: co přinese nového?

28. prosince 2009, 00.00 | Výrazné urychlení řady operací, převratné retušovací možnosti založené na technologii PatchMatch, rozšířený Warp tool, umožňující rozpohybování postav, nebo též výrazně rozšířené možnosti práce se štětci. Takové jsou předpovídané nové možnosti Adobe Photoshopu CS5, kterého se možná dočkáme již v dubnu. Pojďme se nyní na tyto i další předpokládané novinky alespoň ve stručnosti podívat.

 

 

 

Adobe vydala ostré verze modulu Photoshop Camera Raw 5.6, převodníku DNG Converter 5.6 a programu Lightroom 2.6

21. prosince 2009, 00.00 | Společnost Adobe vydala v minulém týdnu ostré verze svých řešení pro práci s RAW fotografiemi. Co dané aktualizace přinášejí a odkud si je lze stáhnout?

 

 

 

Imagenomic Portraiture 2.2: úpravy portrétových fotografií v Adobe Photoshopu, Photoshop Lightroom a Apple Aperture

18. prosince 2009, 00.00 | Potřebujete vyžehlit vrásky, zjemnit pleť, potlačit různé pleťové vady, vytvořit glamour efekt či jiným způsobem upravit portrétové snímky? A ještě k tomu rychle a navíc s automatickým vygenerováním masky obličeje pro image + color processing jednoho či více portrétů současně? Plugin Portraiture nabízí jedno z možných řešení.

 

 

 

Adobe Photoshop: Poohlédnutí za designem potisku CD

16. prosince 2009, 00.00 | Dnes nečekejte klasický tutoriál, ve kterém se dozvíte, kam máte klikat a co zmáčknout. Vlastně ani nepotřebujete spouštět Photoshop. Místo toho se podíváme na průběh tvorby potisku CD pro hudební skupinu, která jednak neoplývá financemi a zároveň potřebuje potisk do druhého dne, protože přesně za tu dobu se CD křtí. Jak si s tím poradit tak, aby to nikdo nepoznal?

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: