Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photoshop

Adobe Creative Suite 5 již nepoběží na PowerPC Macích

14. srpna 2009, 00.00 | Společnost Adobe oznámila v tomto týdnu, že připravovaná příští generace jejich kreativních a publikačních aplikací, Creative Suite 5, již nepoběží na počítačích Macintosh s procesorem PowerPC. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

PhotographyBB Actions: automatizované sady akcí pro Adobe Photoshop

11. srpna 2009, 00.00 | Citlivé ostření snímků, konverze do podoby dobových fotografií, netradiční manipulace s barvami, texturami a kontrastem, simulace sněhových vloček, efekty vinětace, simulace ručně skicovaných snímků a jiné zajímavé efekty umožňují realizovat sady akcí pro Adobe Photoshop. Některé z akcí jsou zcela zdarma, některé se naopak prodávají jako komerční balíčky. Přehled jednotlivých sad akcí z produktové řady PhotographyBB Actions najdete v článku.

 

 

 

Epson Print Plug-In 1.05: tiskový doplněk pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements

4. srpna 2009, 00.00 | Rozšíření tiskových funkcí Adobe Photoshopu o indexové tisky, či tvorbu a tisk galerií fotografií včetně přiřazování různých metadat a podpory ICC, či přímé správy barev nabízí doplněk Print Plug-In, určený pro některé fototiskárny značky Epson. Plugin obsahuje mnoho desítek variant šablon s různým layoutem tiskových archů a můžete si ho stáhnout zdarma ve verzích pro Windows a Macintosh.

 

 

 

Online služby pro identifikaci fontů: Přehled

31. července 2009, 00.00 | Stává se vám, že pro svůj publikační či designérský projekt potřebujete font, jehož vzorek je vám k dispozici pouze v tištěné podobě či na bitmapovém obrázku? Nebo byste rádi použili vám zatím neznámé písmo, u kterého máte konkrétní představu o některých jeho parametrech? V těchto i dalších případech vám budou významně nápomocny online služby, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Tiffen Dfx 2.0.2: fotografické filtry s maskováním snímků pro Adobe Photoshop a Apple Aperture

30. července 2009, 00.00 | Dfx 2 je aktualizovaná sada mnoha fotografických efektů pro Adobe Photoshop a Apple Aperture, která je navíc k dispozici i v podobě samostatného efektového editoru pro Windows a Macintosh. Mezi přednosti pluginu i samostatné aplikace patří velmi rozsáhlá nabídka vice než 2 000 variací celkem 113 nebo 110 hlavních efektových filtrů a mimo jiné také sofistikované funkce pro maskování fotografií prostřednictvím integrovaných nástrojů Snap a EZ Mask společnosti Digital Film Tools. Představení sady Dfx 2 vám nyní nabízíme.

 

 

 

Photoshop tutorial: Zachraňujeme přepálenou fotografii

29. července 2009, 00.00 | V dnešním tutoriálu vám ukážeme, jak zachránit přepálenou fotografii, kterou jsme pořídili v RAW formátu. Na konci tutoriálu si můžete rovněž stáhnout Photoshop akci na poloautomatické zachraňování přepálených RAW snímků.

 

 

 

Knižní tip: Velká kniha digitální grafiky a designu

7. července 2009, 00.00 | Jste amatérským, či profesionálním, počítačovým grafikem a chcete si výrazněji uspořádat a prohloubit své dosavadní znalosti a dovednosti ve vazbě na Adobe Illustrator a Photoshop? Nebo hodláte do dané oblasti teprve vstoupit? V těchto i dalších případech pro vás může být užitečná publikace Alana Hashimota „Velká kniha digitální grafiky a designu“, kterou vám blíže představíme v této recenzi.

 

 

 

Catapult dovolí použít v Aperture modul Adobe Camera Raw

29. června 2009, 00.00 | Chystaný zásuvný modul Catapult umožní v programu Apple Aperture 2 využít modul Camera Raw pro Photoshop a utilitu Nikon Capture, čímž se výrazně rozšíří počet podporovaných RAW formátů.

 

 

 

onOne Photo Tools 2.0 Lite: fotografické efekty v Photoshopu pro Windows a Mac OS X zdarma!

11. června 2009, 00.00 | Profesionální efektový plugin společnosti onOne Software pro Adobe Photoshop se nečekaně objevil ve své freewarové verzi. Photo Tools 2 Lite má přehledné pracovní prostředí s OpenGL akcelerací náhledového systému a celkem čtrnáct libovolně kombinovatelných fotografických efektů pro manuální i dávkové zpracování digitálních snímků. Popis pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Jak dosáhnout dramatického kontrastu v portrétu

9. června 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si ukážeme techniku, která zvyšuje „dramatičnost“ portrétů zejména starších lidí, neboť zvýrazňuje texturu kůže a strukturu vrásek. Více viz náš tutoriál.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: