Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photoshop

XtraSens Retina 2.0: automatizované zpracování fotografií v Adobe Photoshopu a Photoshop Elements

27. května 2009, 00.00 | Nevyhovuje vám automatické přizpůsobení barev, jejich úrovní či kontrastu v Adobe Photoshopu a chcete mít navíc nad těmito funkcemi plnou manuální kontrolu? Plugin Retina se specializuje na postprocessing fotografií, spojený s automatizovaných úprav barevnosti, světelných podmínek, tónování, ostrosti a dalších parametrů digitálních fotografií.

 

 

 

Adobe uvolnila modul Camera Raw 5.4 RC

26. května 2009, 00.00 | Předběžná verze zásuvného modulu Camera Raw 5.4 pro Photoshop CS4 přidává podporu RAW formátů dalších 26 digitálních fotoaparátů.

 

 

 

Smashing Magazine, aneb centralizace, která potěší

19. května 2009, 00.00 | Zná to každý, kdo se zajímá o počítačovou grafiku a nejen o ni. Ať už pro rozvoj svých dovedností nebo pracovní povinnosti vůči klientům je třeba hledat a pátrat na internetu. Je nutné najít správné informace, inspiraci pro další práci, dobré tutoriály, freewarové soubory, které by vám ušetřily čas a práci. Jistě, je zde vševědoucí Google, se kterým najdete téměř vše, co potřebujete. Ovšem musíte mít k dispozici devizu, které se říká čas. Takže by možná stálo za to zkusit něco jiného – například portál Smashing Magazine.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Perspektivní práce s filtrem „Vanishing point“

14. května 2009, 08.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak lze v praxi využit velmi užitečný filtr „Vanishing point“ („Úběžný bod“). Pomocí tohoto nástroje lze efektivním způsobem provádět transformace, duplikace různých objektů a retuše oblastí na fotografii s ohledem na perspektivu editovaného místa. Více viz náš návod.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Imitujeme nízkou hloubku ostrosti

6. května 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu se pokusíme na fotografii uměle snížit hloubku ostrosti pomocí speciálního filtru „Lens blur“ (Rozostření objektivu), tak jak nám to například ve fotografickém plenéru umožňují světelné objektivy. Více viz náš článek.

 

 

 

3D Invigorator 4.9: tvorba 3D titulků a prostorových modelů v Adobe Photoshopu

29. dubna 2009, 00.00 | Plugin na tvorbu 3D modelů nabízí import a manipulaci s návrhy 3D objektů vytvořených z 2D vektorových předloh v podobě souborů Adobe Illustratoru, a také vytváření prakticky libovolně stylizovaných prostorových textových titulků. 3D Invigorator existuje i ve verzi pro Adobe After Effect, my vám ovšem dnes blíže představíme variantu pluginu pro Adobe Photoshop.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Jak rychle a jednoduše vylepšit tonální kontrast fotografií

22. dubna 2009, 00.00 | Dnešní Photoshop tutoriál vás naučí techniku, pomocí které lze  dosáhnout selektivního zvýšení kontrastu těch oblastí na fotografii, které se rozprostírají mezi partiemi stínů a vysokých jasů. Budeme používat možná pro někoho relativně méně známé nástroje, jakými jsou například nedestruktivní vrstva „Smart object“ (Automatický objekt) či filtr „High Pass“ (Horní propust). Součástí tutoriálu je i odkaz na akci Photoshopu, kterou si může stáhnout a používat ji pak pro rychlou a pohodlnou úpravu vašich snímků.

 

 

 

Photoshop tutorial: Propadáme kouzlu impresionismu

9. dubna 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si představíme kreativní techniku výtvarného post-processingu, pomocí které si přeměníme vybranou fotografii v impresionistický obraz. Mimo podrobně popsaného postupu přinášíme i odkazy na další webové zdroje spojené s danou technikou.

 

 

 

Recenze knihy: DTP a předtisková příprava

8. dubna 2009, 00.00 | Rozhodli jste se proniknout do tajů předtiskové přípravy? Zadáváte tiskové zakázky a máte pocit, že příprava a výroba tiskoviny je pro vás stále hodně mysteriózním procesem? Anebo jste již zkušeným pre-pressovým pracovníkem, ale rádi byste si utřídili a prohloubili své oborové znalosti? V daných i dalších případech vám bude určitě užitečná kniha Zdenky Dvořákové "DTP a předtisková příprava", kterou blíže představujeme v této recenzi.

 

 

 

Photoshop tutorial: Jak vytvořit efekt Tilt-shift miniaturizace

25. března 2009, 00.00 | V našem dnešním Photoshop tutoriálu si představíme jednu poněkud zvláštní kreativní techniku na úpravu digitálních fotografií. Jedná se o vytvoření optické iluze, že reálná fotografie je ve skutečnosti snímkem nějakého modelu (například takového, jaký používají architekti pro prezentaci svých návrhů). Tato optická iluze je způsobena umělou manipulací s nízkou hloubkou ostrosti, která snímku propůjčuje zdání specifické „miniaturní“ perspektivy. Více naleznete v tomto tutoriálu.

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: