Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Photoshop

Lightroom je když... (14.): Tisk

14. prosince 2009, 00.00 | Chceme-li tisknout fotografie z naší knihovny snímků, v Lightroomu k tomu najdeme všechny potřebné nástroje. Tisk lze doplnit spoustou dalších ozdůbek: rámečky, grafickými prvky, textem... V tomto článku se budeme tisku z prostředí Lightroomu věnovat podrobněji.

 

 

 

onOne Plug-In Suite 5: sada profesionálních doplňků pro Adobe Photoshop

8. prosince 2009, 00.00 | Sada kvalitních pluginů z dílny společnosti onOne Software pro Adobe Photoshop, Photoshop Elements, Lightroom a Apple Aperture přichází ve své aktualizované páté verzi, ve které najdeme nejnovější verze známých doplňků Genuine Fractals, PhotoFrame, PhotoTools, FocalPoint, PhotoTune a Mask Pro. Inovovány byly především pluginy PhotoTools, FocalPoint a PhotoTune, v článku dále najdete i stručný popis zbývajících tří doplňků v balíku Plug-In Suite.

 

 

 

Lightroom je když... (13.): Modifikace prezentací

7. prosince 2009, 00.00 | V minulém díle jsme začali upravovat naše prezentace a prošli jsme si detailně první dva panely vpravo: Volby a Rozvržení. Dnes v tom budeme pokračovat, kromě dalších úprav se budeme věnovat i exportu.

 

 

 

Sketch2Photo: smontujte fotografie z Internetu pomocí náčrtku

30. listopadu 2009, 00.00 | Nakreslíte neumělý náčrtek scény a připíšete k jednotlivým obrysům co znamenají. Odpovídající aplikace vám pak v reálném čase nabídne sadu fotografických kompozicí založených na snímcích nalezených na Internetu z kterých vyberete tu nejvhodnější. Tak nějak funguje nová technologie Sketch2Photo. Stane se výroba plakátu, reklamního letáku, webového banneru či jakékoli dalšího motivu založeného na kompozici snímků dětskou hračkou? Anebo se kreativci nemusí obávat ztráty svého postavení? Více v našem článku.

 

 

 

Lightroom je když... (12.): Okamžité prezentace a prezentace

30. listopadu 2009, 00.00 | V další části našeho seriálu se budeme věnovat zcela novému modulu – Prezentacím. Poté, co víme, jak snímky naimportovat, roztřídit, uspořádat a vylepšit-opravit, se budeme věnovat tomu, jak je sdílet, buďto třeba jen s přáteli, nebo se zákazníkem, pokud Lightroom používáte nejenom na domácím, ale i pracovním poli.

 

 

 

Matte painting techniky (2. část): Iluze skutečnosti

24. listopadu 2009, 00.00 | V předchozím článku jsme prošli trnitou cestou vytváření návrhu pro malbu. Dnes si ukážeme, jak jednoduchý náčrt pozvednout na vyšší úroveň, a vykouzlit dojem skutečné scenerie. Bude se jednat především o techniky začleňování fotografických prvků do obrazu.

 

 

 

Filter Forge 2.0b: 6 630 efektových filtrů pro Photoshop s vlastním vizuálním editorem

19. listopadu 2009, 00.00 | Chcete používat, nebo si rovnou vyrobit uživatelské efektové filtry pro úpravy obrázků, fotografií či generování specializovaných textur? Nemusíte umět programovat, ve Filter Forge lze filtry jednoduše poskládat z jednotlivých komponent v unikátním vizuálním editoru. Editor ve své druhé stěžejní verzi přináší několik velmi zajímavých novinek, jejichž přehled najdete v článku.

 

 

 

Lightroom je když... (10. část): Panel Vyvolávání a jeho možnosti

16. listopadu 2009, 00.00 | V tomto díle se zaměříme na skutečné korekce našich fotografií. V předchozí části jsem se již zmínil o panelu Vyvolávání, nyní dozrál čas, abychom se na něj podívali důkladněji.

 

 

 

BenVista PhotoZoom Pro 3: vektorizované zvětšování fotografií

11. listopadu 2009, 00.00 | Aplikace na zvětšování obrázků a především fotografií nabízí sofistikované algoritmy přepočtů obrazových dat, kterým vévodí vektorizační metoda S-Spline, jejímž výstupem výrazně detailnější a prokreslenější snímek než například u nativního resamplingu snímků v Adobe Photoshopu. V článku najdete popis PhotoZoom Pro fungujícího nově i jako plugin pro Adobe Photoshop, novinky ve třetí stěžejní verzi produktu a také několik ukázek zvětšených fotografií.

 

 

 

Lightroom je když... (9. část): Vyvolávání a výběr

9. listopadu 2009, 00.00 | Konečně se tedy dostáváme k tomu, že budeme nějakým způsobem upravovat naše fotografie. Umělé světlo, nečekané podmínky pro fotografování, případně třeba chybná expozice, to všechno jsou věci, které se mohou negativně odrazit na výsledku našeho fotografického snažení.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: