Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photoshop

Photoshop tutoriál: Zesvětlujeme stíny aneb digitální „blesk“ snadno a rychle

5. listopadu 2008, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si názorně představíme pár vybraných technik na prosvětlování tmavých partií na snímku s minimálním ovlivněním úrovně ostatních jasů v obraze. Na konci článku si budete moci stáhnout hotové Photoshop akce pro aplikování daných technik.

 

 

 

Jaké bylo 13. Digiforum?

4. listopadu 2008, 00.00 | Digiforum - v pořadí již třinácté, je úspěšně za námi! Tentokrát jsme se setkali poprvé v nových prostorách moderního hotelu Clarion a do (již tak bohaté) nabídky přednášek, přibylo zbrusu nové téma - digitální video! A jaké tedy 13. Digiforum bylo?

 

 

 

Photoshop a Ortonův efekt "zasněné" fotografie

31. října 2008, 00.00 | Ortonovův efekt je jednoduchá metoda úpravy fotografie, se kterou prvni přišel kanadský fotograf Michael Orton. Pomocí tohoto efektu můžete vaši fotografii zajímavě změkčit a jakoby "snově" rozostřit. Tato metoda je na světě už několik let, a tak je možné, že ji mnozí z vás už znají. Pokud ovšem patříte mezi ty, kteří o ní slyší poprvé, pak vám ukážeme, jak Ortonův efekt udělat ve Photoshopu a případně tak "okořenit" některý z vašich snímků.

 

 

 

Nik Sharpener Pro 3.0: profesionální plugin na zaostřování fotografií

29. října 2008, 00.00 | Plugin společnosti Nik Software určený pro Adobe Photoshop a další grafické programy slouží ke specializovanému celoplošnému či selektivnímu ostření digitálních fotografií v prakticky libovolném rozlišení. Nik Sharpener Pro nabízí mimo technologie U Point ještě několik předvoleb pro cílené doostřování digitálních snímků například v závislosti na cílovém zařízení a tiskovém médiu, vzdálenosti vytištěné či prohlížené fotografie od pozorovatele a další zajímavé funkce. Podrobnější představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Adobe Creative Suite 4 zblízka: Bridge

7. října 2008, 00.00 | Podstatně rychlejší náběh a akcelerace mnoha funkcí, lepší možnosti vyhledávání či zobrazování zdrojů, nové schopnosti tvorby webových galérií či PDF prezentací z fotografií nebo též automatické detekování snímků pro tvorbu panoramat a HDR grafiky. Takové jsou některé z nejdůležitějších novinek, které přináší notně vylepšený správce digitálních zdrojů Bridge ve své CS4 verzi. Podrobněji si je přiblížíme v tomto článku.

 

 

 

Imagenomic Portraiture 2.0: automatizované retuše portrétových fotografií

29. září 2008, 00.00 | Pod pojmem retuše fotografií si můžeme představit skoro cokoliv. V podání pluginu Portraiture se jedná o celoplošné automatizované retuše portrétových fotografií se zaměřením na redukci pleťových a kosmetických vad v kombinaci s nastavením jasu, kontrastu, saturace, vyhlazováním snímků či klasickými glamour efekty. Jedná se o poměrně snadno ovladatelný color a image processingový nástroj, jehož představení vám nyní nabízíme.

 

 

 

Adobe zveřejnila předběžné podoby Lightroom 2.1 a Photoshop Camera Raw/DNG Converteru 4.6

22. září 2008, 00.00 | Na stránkách serveru Adobe se minulý týden objevily předběžné podoby (release candidate) aplikací Ligtroom 2.1 a Camera Raw/DNG Converter 4.6. Připravovaná podoba Lightroom přináší opravy řady chyb a podobně jako nová podoba Camera Raw či DNG Converteru podporu nových fotoaparátů. Podrobnosti, včetně informací o českém prostředí pro Lightroom 2.1, naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe poodhalila Photoshop CS4

11. září 2008, 00.00 | Implementace technologie seam carving pro nedestruktivní změnu velikosti vybraných obrazových informací, zvýšený výkon při práci s rozsáhlými snímky, rozšířená podpora 3D, včetně možnosti malby na 3D objekty a 3D animací, a tvorba 3D sférických panoramat, výhledově pak drastické urychlení při aplikaci grafických filtrů a možnost tvorby vlastních uživatelských panelů. Takové jsou připravované nové vlastnosti Photoshopu, které Adobe poodhalila v keynote na akci Photoshop World minulý týden. Více naleznete v tomto článku.

 

 

 

Adobe představí 23. 9. Creative Suite 4

5. září 2008, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že dne 23. 9. představí formou webcastu zaregistrovaným zájemcům poprvé vlastnosti připravované nové generace designérských a publikačních aplikací Creative Suite. Co vše lze od Creative Suite 4 očekávat?

 

 

 

Alien Skin Blow Up 2.0: plugin na zvětšování fotografií

2. září 2008, 00.00 | Nová verze pluginu Blow Up pro Adobe Photoshop se specializací na zmenšování a především zvětšování obrázků a fotografií přináší několik zajímavých novinek zejména v oblasti lepší kvality zvětšenin a jejich ostření se zaměření na výstupní médium, dále pak upravený náhledový systém a integrované ořezové funkce. Popis pluginu včetně několika ukázek výstupu z pluginu najdete v článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: