Jaké bylo 13. Digiforum? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Jaké bylo 13. Digiforum?

4. listopadu 2008, 00.00 | Digiforum - v pořadí již třinácté, je úspěšně za námi! Tentokrát jsme se setkali poprvé v nových prostorách moderního hotelu Clarion a do (již tak bohaté) nabídky přednášek, přibylo zbrusu nové téma - digitální video! A jaké tedy 13. Digiforum bylo?

Dne 21. října 2008 se otevřely brány Digifora - svátku fotografie v pořadí již po třinácté. Tentokrát jsme se setkali poprvé v nových prostorách moderního hotelu Clarion a do (již tak bohaté) nabídky přednášek, přibylo zbrusu nové téma - digitální video! Celkem 6 sálů, 20 tématicky zaměřených přednášek, 2 velké workshopy, výstava fotografické techniky, galerie a více než 50 vystavovatelů a 400 produktů - to bylo zatím poslední, právě proběhnuvší - 13. Digiforum.


foto: Martin Hájek

Co je to Digiforum
Jedná se o největší veletrh digitální fotografie u nás. Jako jediná akce v Čechách nabídne pro každého fotografa - bez ohledu na jeho zkušenosti, technické vybavení či zaměření - novou inspiraci, informace a zkušenosti. Tento svátek digitální (nejen) fotografie pořádá IDIF již od roku 2002 a stále se těší velkému zájmu laické i odborné veřejnosti.


foto: Martin Hájek

Digiforum představuje jedinečnou příležitost, setkat se s předními českými profesionálními fotografy, konzultovat své problémy se zkušenými lektory IDIFu a načerpat inspiraci pro další fotografické zážitky. Dále nabízí na jednom místě obsáhlou výstavu fotografické techniky a vším co nějak s fotografií souvisí. A samozřejmě nechybí ani možnost, vyzkoušet si prostřednictvím bezplatných fotografických workshopů, jaké to je být profesionálním fotografem. Ti náročnější mohou vybírat ze široké škály placených přednášek.


foto: Martin Hájek

Nové prostory
Říjen 2008 byl v případě posledního Digifora synonymem velkých změn. Bezpochyby tou nejmarkantnější bylo "přestěhování" veletrhu do zcela nových prostorů, kdy místo staré (Kongresové Centrum Praha), vystřídalo místo zbrusu nové - moderní hotel Clarion Congress Prague, na adrese Freyova 33 v Praze 9-Vysočanech. Pro všechny zúčastněné (včetně vystavovatelů i pořadatelů), to byla změna jistě více než příjemná.

Program
Další inovací 13. Digifora, bylo tématické rozšíření – vedle digitální fotografie - nově též o Digitální video. Tam jste se mohli dozvědět vše potřebné o výběru vhodné techniky, vše o správné kompozici, jak “filmovat”, jak stříhat a dále editovat video a samozřejmě také jak sdílet videa pomocí internetu. Jinak pochopitelně opět nechyběla řada tématicky zaměřených přednášek - na jednotlivé fotografické disciplíny, přednášky na editační programy a fotografické aplikace (Zoner, Adobe CS3 atd.), dále spousta praktických informací, tipů a triků pro to, aby vaše fotografie byly technicky lepší a působivější.


foto: Martin Hájek

Nové znalosti jste mohli načerpat od zkušených lektorů, publicistů a fotografů v čele s Ondřejem Neffem, Karlem Pobříslem, Vítem Mádrem, Danielem Petřinou, Romanem Pihanem či Janem Březinou. V neposlední řadě nechyběly ani oblíbené foto-výstavy nebo rozsáhlá výstava fotografické techniky a příslušenství.


foto: Martin HájekWorkshop Nokia

Generální partner Digifora - společnost Nokia, uvádí na trh nový mobilní telefon Nokia N96, který představuje nejvybavenější mobilní aparát současnosti - vyniká bohatou datovou výbavou (WiFi, HSDPA), 5 MPix fotoaparátem, integrovanou GPS navigací, videem a mnoho dalších funkcí. A právě naše výstava byla vhodnou příležitostí, pro jeho představení široké veřejnosti. Na Digiforu byl tento telefon k dispozici na vyzkoušení v praxi v exkluzivním workshopu Nokia - rozloženým do tří bloků:  • První blok workshopu byl věnován fotografování modelky v ateliéru.
  • Ve druhém bloku jste měli možnost, vyzkoušet si (v simulované pracovně) sdílení a editace fotografií, videa a jejich následný tisk.
  • V třetím bloku jsme se přesunuli do simulovaného obývacího pokoje, s možností prezentace pořízených fotografií či video-záznamů.


foto: Martin Hájek

Vše proběhlo za lektorské účasti fotografa Radovana Šubína, který v praxi předvedl umění tohoto telefonu na profesionální úrovni. Tím to však zdaleka nekončilo. Všechny pořízené fotografie (Nokií N96) jste si mohli přímo v prostorách workshopu rovnou tisknout - na velkoformátové inkjetové tiskárně Canon iPF 5000 (ve formátu o velikosti A3+) a pověstnou závěrečnou třešničkou na dortu byla soutěž - překvapivě právě o mobilní telefon Nokia N96.


foto: Martin Hájek

Workshop Samsung
Jeden ze dvou velkých sálů obsahoval jak část rozsáhlé výstavy s fotografickou technikou, tak i workshop Samsung, který simuloval Fitness centrum. Zde probíhaly celý den (9:00-20:00) přednášky, na kterých se vystřídala spousta lektorů IDIFu (mj. Jan Březina či Ondřej Neff) a také fotograf Radovan Šubín - který zároveň vedl i workshop Nokia. Na Fitness workshopu Samsung jste se tak mohli dozvědět spoustu nových poznatků a užitečných rad, stejně jako si osvojit i mnoho praktických triků (převážně pro fotografování sportu). Samozřejmostí zde byla jedinečná možnost, vyzkoušet si fotografování s profi-technikou v praxi či se prostě jen pokochat pohledem na spoustu krásných modelek.


foto: Martin Hájek

Výstavy, výstavy, výstavy
13. Digiforum přineslo komplexní přehlídku veškeré fotografické techniky - od digitálních fotoaparátů (kompaktních i DSLR), objektivů, zobrazovacích médií, přes fotografické tiskárny až po speciální příslušenství. To vše navíc bez podbízejících pompézních stánků a uzavřených skleněných boxů, zato s možností osobního vyzkoušení a odborné diskuze se zástupci jednotlivých značek. Nabídka čítala více jak 50 značek a přes 400 produktů! Navíc pro všechny návštěvníky byly připraveny speciální slevy od maloobchodního partnera.


foto: Martin Hájek

Z výstavy fotografií jste nemohli přehlédnout galerii Davida Neffa a Nguyen Phuong Thao. K prvnímu ozbrojenému střetu se David Neff dostal už v Rumunsku v prosinci 1989. Od té doby pravidelně podává svědectví o násilí na různých místech planety. Jako fotoreportér MF Dnes působí od roku 1991. Jeho snímky vynikají hlubokým pochopením pro utrpení lidí, vržených do šílenství válečného konfliktu. Nguyen Phuong Thao je kmenová fotografka deníku Mladá fronta Dnes. Začínala jako fotoreportér, v posledních pěti letech se specializuje na aranžované portréty. Sérii svých portrétů vystavovala letos v září v Komorní galerii Josefa Sudka na Starém městě pražském.


foto: Martin Hájek

Závěrem
Celkem 6 sálů, 20 tématicky zaměřených přednášek, 2 velké workshopy, výstava fotografické techniky, galerie, více než 50 vystavovatelů, 400 produktů a bez mála 1 500 návštěvníků - to je bilance posledního - 13. Digifora! Ať již Hledáte pomoc s výběrem nového fotoaparátu, objektivu či příslušenství, ať potřebujete pomoci s expozicí, zaostřováním, kompozicí či prací v Adobe Photoshopu, zajímjí vás poslední technologické novinky na trhu či snad jen hledáte tvůrčí inspiraci nebo fotograficky spřízněné duše... Pak je právě Digiforum pro vás tím pravým ořechovým! Pokud jste nás (na tomto či některém z minulých Digifor) již navštívili, či se na to teprve chystáte, další možnost budete mít opět za půl roku - 2. června 2009!


foto: Martin Hájek

Pořadatelem je Institut digitální fotografie s.r.o.
Hálkova 2, 120 00 Praha 2, IČO: 26716577, DIČ: CZ26716577
Společnost je registrována Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 89228

Generálním partnerem akce byla Nokia, která představila svou novou "vlajkovou loď" - multimediální (a multifunkční) mobilní telefon Nokia N96.


foto: Martin Hájek


::. Statistiky .::


::. Pořadatel .::Akce : 13. DIGIFORUM
Datum konání: 21. 10. 2008
Web akce: www.digiforum.cz
Organizátor: Institut digitální fotografie
Místo konání: Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, Prague 9
Generální partner: Nokia
Hlavní mediální partner: Foto Video, Rádio City
Partner workshopu: Samsung
Manažer akce:
Foto: Pavla Hrabánková
Obchodní oddělení, partneři:

Marketing, mediální partneři:
Produkční:
Vstupenky, registrace:
Kurzy IDIF:
Publikace IDIF:
Redakce, technické zázemí:

Termín 14. Digifora2. červen 2009


::. Partneři 13. Digifora .::Generální partner:

Partner Workshopu:

Pořadatel:

Hlavní mediální partner:

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Soutěže  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: