Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Photoshop

Maskování v Adobe Photoshopu: Teorie a příprava (1.)

31. srpna 2010, 00.00 | Potřeba oddělit obrázek od pozadí, prolnout dva obrázky, zkombinovat obrázky, kreslit a upravovat obrázek v konkrétní oblasti, bezešvé navazování obrazu – to vše a mnohé další má společného jmenovatele – maskování. Bez něj by počítačoví grafici, retušéři a nám podobní spadli do pravěku úpravy počítačového obrazu. Lze říci, že zvládnutá technika maskování je základem a vstupní branou do světa profesionálů.

 

 

 

Adobe Photoshop tutoriál: Kreslená skica do digitální podoby (2.)

23. srpna 2010, 00.00 | V minulém díle jsme si ukázali, jak z kreslené skici udělat plnohodnotnou digitální kresbu. Skončili jsme s vystínovanou rukou bez okolního prostředí. Chybí nám vybarvit míč s kterým "ruka" balancuje na vztyčeném ukazováčku a ono prostředí.

 

 

 

Adobe Photoshop tutoriál: Kreslená skica do digitální podoby (1.)

18. srpna 2010, 00.00 | Dobrý den, po delší odmlce vás vítám u návodu pro Adobe Photoshop. Dnes vám ukáži, jak efektně překreslit kreslenou skicu do digitální podoby. Vystačíme si s kombinací víceméně základních postupů, přesto ale tento tutoriál doporučuji uživatelům, kteří už Photoshop nějakou dobu používají a pojmy jako Vrstva a Cesta jim nejsou neznámé.

 

 

 

Knoll Light Factory 3.1 & Magic Bullet PhotoLooks 1.0: efektové pluginy pro Adobe Photoshop

16. července 2010, 00.00 | Dva kvalitní efektové doplňky pro Adobe Photoshop nedávno prezentovala společnost Red Giant Software, jeden z předních producentů pluginů pro různé video editory, kompoziční systémy a další nástroje na zpracování profesionálního i domácího videa. Zatímco Knoll Light Factory je víceméně akviziční a mírně vylepšený plugin na generování velmi kvalitních světelných efektů, Magic Bullet PhotoLooks pro Photoshop je novinka nejen na tvorbu typických "hollywoodských" efektů.

 

 

 

Alien Skin Exposure 3.0: simulace filmových materiálů a speciální fotografické efekty

2. července 2010, 00.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop, Lightroom a další grafické editory se zaměřuje na manipulaci s expozicí digitálních snímků, fotografické efekty a především na simulace vlastností klasických filmových materiálů. Exposure má v zásobě mnoho set předloh konkrétních filmových materiálů a různých speciálních fotografických efektů, které umí digitálně simulovat včetně živosti barev, úrovně šumu a eventuálně i umělého zestárnutí snímků s různými prachovými částicemi a škrábanci.

 

 

 

Adobe Photoshop CS5 zblízka: Content Fill

16. června 2010, 00.00 | Retuše a drobné úpravy obrazu jsou nedílnou součástí valné většiny úloh řešených s pomocí Photoshopu. S přibývajícími verzemi tohoto stěžejního produktu společnosti Adobe jsme mohli sledovat i nástup specifických nástrojů určených k danému účelu. Ať už se jednalo o „záplatování“ či „odstranění nečistot“ v CameraRaw, vždy se jednalo o nástroje zaměřené spíše na drobnější úpravy. Ve verzi CS5 přišel na scénu poněkud vyspělejší bratříček a snad možná proto se nejedná o nástroj, ale rovnou o funkci vyplnění obsahem, neboli content fill.

 

 

 

AKVIS MultiBrush 5.0: retuše fotografií

28. května 2010, 00.00 | Kreslicí a především retušovací program AKVIS MultiBrush je určený k úpravám skenovaných i digitálních fotografií, obrázků i jiných typů bitmapových grafických předloh. Editor funguje samostatně i jako plugin pro Adobe Photoshop, nabízí sadu uměleckých kreslicích štětců, práci s vrstvami a módy prolnutí, kanály, průhledností pozadí a několik typů retušovacích štětců pro lokální úpravy snímků.

 

 

 

Digit #48 - Bleskově (rozuměj ve Flashi) s Tomem Krchou z Adobe

27. května 2010, 00.00 | Díky všem úžasným divákům, kteří přišli na Open Coffee a podpořili nás při natáčení. A obrovské poděkování Tomovi Krchovi, Adobe evangelistovi, za příjemný rozhovor plný informací o Creative Suite a Flash. Odvaha a zápal, se kterým se rval za Flash, byly opravdu okouzlující!

 

 

 

Adobe Photoshop CS5: střípky z novinek

17. května 2010, 00.00 | Po nějakém čase nám společnost Adobe dala do ruky nové verze svých produktů. Asi nejpopulárnější hračkou z celého balíku je aplikace Adobe Photoshop CS5. V tomto článku nečekejte představení hlavních funkcí a vlastností. Bude to spíše mozaika náhodných dojmů a postřehů. Zásadní novinky si představíme v samostatných článcích později.

 

 

 

Adobe Bridge CS5: správce médií s novými funkcemi

10. května 2010, 00.00 | Manažer grafických a multimediálních souborů Adobe Bridge vhodně doplňuje aplikace v balíku Adobe Creative Suite, ve kterém Bridge slouží jako centrální správce souborů s různými organizačními, katalogizačními, vyhledávacími a publikačními funkcemi. Nová verze Bridge CS5 přidává několik užitečných novinek například v podobě panelu Mini Bridge pro Photoshop a InDesign, podporuje Device Central, umí přidávat vodoznaky pro webové galérie a má ještě několik jiných užitečných funkcí.

 

 

 

Strana výpisu

7 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: