Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Photoshop

Tip pro Adobe Photoshop: přesné spasování obrázků pomocí režimu prolnutí Rozdíl

8. července 2011, 00.00 | Drobný tip pro případy, kdy potřebujete zarovnat přesně na sebe dva obrázky, které mají některé společné body. Může jít např. o více screenshotů (otisků obrazovky), dvě fotky atp.

 

 

 

AKVIS MakeUp 1.0 automaticky retušuje portréty

30. června 2011, 00.00 | Portréty (tedy snímky obličejů) v časopisech a jiných publikacích dnes obvykle bývají výsledkem rozsáhlých retuší, většinou prováděných ve Photoshopu. A tak se pochopitelně objevují četné softwarové nástroje, které se to snaží dále usnadnit.

 

 

 

Nik Silver Efex Pro 2: umělecký svět černobílých fotografií

28. června 2011, 00.00 | Tajuplný svět uměleckých černobílých fotografií můžete znovu objevit s pluginem Silver Efex Pro 2, který existuje ve verzích pro Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture. Plugin umí stylizovat libovolné digitální fotografie do podoby snímků v odstínech šedi s mnoha nastavitelnými parametry včetně simulace vlastností reálných filmových materiálů, manipulace s dynamickým jasem, barevnými filtry, navíc s využitím lokálních editačních ploch definovaných v rámci známé technologie interaktivních kontrolních bodů U Point.

 

 

 

Digital Anarchy Primatte 5.0: rychlé maskování fotografií

24. června 2011, 00.00 | Profesionální maskovací zásuvný modul pro Adobe Photoshop umožňuje automatizované a velmi rychlé maskování objektů na modrém či zeleném pozadí pro jeden či více snímků současně. Nová verze pluginu má zjednodušené pracovní prostředí a dále vylepšuje přesnost klíčování pozadí focených scén, které lze rychleji zpracovat v dávkovém režimu a prolínat odstraněné pozadí s importovanými či překryvnými vrstvami přímo v Primatte.

 

 

 

Adobe Creative Future, rozhovor s Jasonem Levinem z Adobe

20. května 2011, 00.00 | Adobe s označením CS 5.5 je zaměřeno na dvě oblasti. Na web a video, Evangelistou videa je Jason Levine, který také tuto oblast prezentoval na Adobe creative Future. I s ním vám předkládáme rozhovor a video v originálním znění.

 

 

 

Adobe Creative Future, rozhovor s Gregem Rewisem z Adobe

13. května 2011, 00.00 | V rámci semináře Adobe Creative Future, který se uskutečnil 5. května v Praze, jsme se sešli ke krátkému neformálnímu rozhovoru v Gregem Rewisem z Adobe. V rozhovoru jsme probrali mnoho zajímavého, od jeho vlastní práce až k nové verzi Adobe CS5.5 pro web a také o to, zda je lepší Flash nebo HTML5.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Photoshop: Maskování vlasů a vložení na nové pozadí

3. května 2011, 10.00 | Vykrývání neboli maskování vlasů (srsti u zvířat apod.) patří k oblíbeným tématům tutoriálů, diskuzí, kurzů atp. Postupů existují spousty, ať už čistě „photoshopových“, nebo s pomocí pluginů či specializovaných softwarů dalších výrobců. Já kdysi narazil na jeden zajímavý návod od Marka Galera na stránkách photoshopsupport.com a již mnohokrát jsem ho v praxi úspěšně použil. O nabyté zkušenosti bych se s vámi rád podělil v tomto tutoriálu.

 

 

 

Adobe Lightroom 3.4 a Camera RAW 6.4 doplňují podporu mnoha nových fotoaparátů

2. května 2011, 00.00 | Minulou středu uvolnila Adobe nové verze svých stěžejních řešení pro práci s formátem RAW. Camera RAW 6.4 a Lightroom 3.4 doplňují podporu RAW formátů 13 nových fotoaparátů a dále ještě přidávají 25 nových profilů objektivů používaných funkcí automatické korekce optických vad. Kromě podpory nových fotoaparátů a nových profilů objektivů jak modul Camera RAW 6.4, tak Lightroom 3.4 přinášejí též opravy některých chyb předchozích verzí. Podrobnosti spolu s odkazy na download příslušných updatů přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Výtvarná počítačová škola Karla Pobřísla

19. dubna 2011, 00.00 | IDIF připravil nový tvůrčí workshop pro fotografy a grafiky amatéry. Výtvarná dílna se soustředí na využití Adobe Photoshopu v kombinaci s fotografiemi. Výtvarník a fotograf, dlouholetý zkušený lektor Idifu, vás nejen nechá nahlédnout pod pokličku svých výtvarných technik, ale zároveň vás povede v začátcích vašeho výtvarného snažení. Jste pro? Tak tedy vítejte a pojďte dál.

 

 

 

Velká DTP dílna aneb chci být grafikem

14. dubna 2011, 00.00 | Již příští týden pořádá server Grafika.cz ve spolupráci s IDIFem týdenní intenzivní kurz práce s Adobe Creative Suite. Naučíte se nejen používat jednotlivé aplikace a jejich funkce, ale hlavně maximálně využít jejich vzájemné provázanosti. K dispozici jsou poslední volná místa!

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: