Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photoshop

Adobe uvedla Photoshop Elements a Premiere Elements ve verzi 8

25. září 2009, 00.00 | Společnost Adobe přichází v těchto dnech na trh s novými podobami svých aplikací pro amatérské zpracování digitální fotografie a videa. Photoshop Elements 8 takto přináší zejména snazší správu fotografií na základě jejich automatické analýzy a dále též vlastní implementaci funkce content-aware scaling pro inteligentní změnu rozměrů obrázku, u Premiere Elements 8 pak zaujme především sada funkcí pro automatické korekce vizuální i zvukové podoby videa. Více se o daných novinkách dočtete v tomto článku.

 

 

 

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 4

24. září 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v posledních měsících sérii publikací z řady „Oficiální výukový kurz“, věnovaných aplikacím Adobe Creative Suite CS4. Co v těchto publikacích čtenář nalezne a co nikoliv? A komu jsou vlastně určeny? To jsou otázky, které se pokoušíme odpovědět v této recenzi.

 

 

 

Lightroom je když... (3. část): Importování

23. září 2009, 00.00 | Vítejte u další části našeho seriálu o zpracování digitálních fotografií v programu Adobe Lightroom. V této třetí části se podrobněji zaměříme na otázky spojené s importem fotografií z nejrůznějších zdrojů.

 

 

 

Swift 3D PS 1.0: zpracování a editace 3D objektů v Adobe Photoshopu CS4 Extended

3. září 2009, 00.00 | Plugin pro Adobe Photoshop CS4 Extended je určený k tvorbě, úpravám a zpracování 3D modelů z importovaných 2D výkresů či přímo ze stávajících 3D objektů. Swift 3D PS si sám umí aktualizovat obsah 3D vrstvy Adobe Photoshopu a výrazně tak rozšiřuje schopnosti Photoshop CS Extended právě v oblasti integrace 3D modelů s grafickými dokumenty a projekty Adobe Photoshopu, které pak lze použít například i jako zdroj grafiky pro video projekty v Adobe After Effects.

 

 

 

Lightroom je když... (1. část): Úvodní seznámení

1. září 2009, 00.00 | Aplikace Adobe Lightroom, správněji Adobe Photoshop Lightroom, přináší ucelené a kompletní řešení pro workflow digitálních fotografů. V seriálu, který dnes začíná, se seznámíme s principy a technikami Lightroom, které nám umožní mít svoji postupem času se zvětšující knihovnu digitálních fotografií pod neustálou kontrolou. Cílem našeho úvodního článku je vysvětlit v základních obrysech, jak Lightroom funguje, a prohlédnout si pracovní plochu tohoto programu.

 

 

 

Filter Forge prakticky: tvorba efektu Zoomed Pixels

28. srpna 2009, 00.00 | V pokračování tutoriálu o programu Filter Forge si vyzkoušíme tvorbu filtru bez potřeby zdrojového obrázku. Budeme generovat texturu náhodných zvětšených pixelů se zvýrazněnými okraji, přidáme i něco navíc. Konečně oceníme jednu z hlavních výhod aplikace - okamžitý náhled na výsledek při změně parametrů, což přímo svádí k experimentování.

 

 

 

MattePainting

 

 

 

Matte Painting: Umění moderní krajinomalby

24. srpna 2009, 00.00 | Viděli jste v poslední době nějaký film, který vás svou vizuální stránkou zaujal a ohromil? Téměř jistě v něm velkou roli sehrál právě matte painting. Zkrátka, ať už se jedná o fantaskní sci-fi výjevy nebo okouzlující světy fantasy se svými tajemnými hrady a osobitou atmosférou, současní filmaři se bez této techniky neobejdou. Pojďme odhalit její triky a podívat se pod pokličku hollywoodských trháků.

 

 

 

Filter Forge prakticky: Ortonův efekt

21. srpna 2009, 00.00 | Filter Forge je plugin pro Adobe Photoshop a zároveň samostatně spustitelný program pro práci s filtry. Kromě více než 6000 filtrů nabízí i možnost tvorby filtrů vlastních, což je tématem tohoto článku. Předvedeme si, jak vytvořit filtr, který simuluje Ortonův efekt, sloužící pro tvorbu zasněných fotografií. A také vám poradíme, jak daný nesporně zajímavý produkt získat za sníženou cenu či dokonce zdarma.

 

 

 

Další nové informace o Snow Leopardovi

17. srpna 2009, 00.00 | Objevily se nové snímky obrazovek a video z instalace Snow Leoparda. Mluví se o jeho předčasném uvedení na trh, avšak sestavení 10A432 možná ještě není konečné. A také Adobe Lightroom bude v příští verzi podporovat pouze procesory Intel.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: