Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Photoshop

Photoshop tutorial: Jak vytvořit efekt Tilt-shift miniaturizace

25. března 2009, 00.00 | V našem dnešním Photoshop tutoriálu si představíme jednu poněkud zvláštní kreativní techniku na úpravu digitálních fotografií. Jedná se o vytvoření optické iluze, že reálná fotografie je ve skutečnosti snímkem nějakého modelu (například takového, jaký používají architekti pro prezentaci svých návrhů). Tato optická iluze je způsobena umělou manipulací s nízkou hloubkou ostrosti, která snímku propůjčuje zdání specifické „miniaturní“ perspektivy. Více naleznete v tomto tutoriálu.

 

 

 

Photo Keys: ovládejte Photoshop ze svého iPhonu

3. března 2009, 00.00 | Se zajímavou novou možností nasazení Apple iPhonu přišla společnost RPA Technology. Její software Photo Keys dovoluje kontrolovat některé funkce Adobe Photoshopu z prostředí iPhonu (či též iPodu Touch). Co přesně dané řešení umožňuje?

 

 

 

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 3

2. března 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v minulém roce postupně sadu výukových publikací věnovaných produktům Adobe Creative Suite 3. Jejich posláním je seznámit prostřednictvím názorných příkladů zejména začínající uživatele s ovládáním daných aplikací. Má smysl si tyto knihy pořizovat v době, kdy je již na trhu Creative Suite 4? To je otázka, kterou se pokoušíme zodpovědět v této recenzi.

 

 

 

Photoshop: Úvod do "velkého světa" profesionálního maskování

17. února 2009, 00.00 | Co je tajemstvím profesionálního maskování? Jak je možné, že některé postupy někdy fungují, a jindy ne? Jaké záhadné triky či magická kouzla za tím vším vězí? A proč je někdy maskování tak složité?

 

 

 

Primatte Chromakey 3.0: klíčování scén v Adobe Photoshopu

13. února 2009, 00.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements se specializuje na rychlé klíčování objektů na scéně s modrým či zeleným pozadím. Aktuální verze Primatte Chromakey pro Photoshop přináší především nové funkce na automatickou tvorbu masek, lepší podporu akcí a dávkových operací a také dokonalejší nástroje na čištění okrajů masky. Popis pluginu a novinek jeho třetí stěžejní verze najdete v článku.

 

 

 

Adobe uvedla Lightroom 2.3 a Camera Raw 5.3 ve verzích Release Candidate

27. ledna 2009, 00.00 | Společnost Adobe uvedla novou verzi 2.3 Photoshop Lightroom. Tato opravuje některé chyby předchozích verzí a přidává podporu pro RAW soubory z fotoaparátů Nikon D3x a Olympus E-30. Nově bude nyní Lightroom dostupná v osmi jazykových verzích. Spolu s Lightroom 2.3 byl také aktualizován plugin Camera Raw, a to na podobu 5.3. Oba produkty jsou zatím poskytovány v podobě release candidate.

 

 

 

Pixela PixeZoom 1.0: plugin pro Adobe Photoshop na zvětšování fotografií

16. ledna 2009, 00.00 | Novinka mezi komerčními pluginy na zvětšování obrázků a fotografií je určena pro Adobe Photoshop CS3 a umožňuje zvětšovat grafické předlohy o desítky až stovky procent s vyšší kvalitou než algoritmy obsažené v samotném Photoshopu. Možnosti a funkce pluginu PixeZoom si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

DxO FilmPack 2.0: kvalitní digitální simulace filmových materiálů

14. ledna 2009, 00.00 | Společnost DxO Labs inovovala jeden ze svých dvou stěžejních produktů pro profesionální digitální fotografy, kterým FilmPack nabízí velmi realistickou simulaci vzhledu, barevnosti a struktury/zrnitosti celkem padesáti klasických filmů a filmových materiálů. FilmPack existuje v podobě samostatné aplikace i pluginu pro Adobe Photoshop a podrobnosti o jeho nové verzi najdete v článku.

 

 

 

Alien Skin Bokeh 1.0: simulace hloubky ostrosti v Adobe Photoshopu

12. ledna 2009, 00.00 | Nový plugin na simulaci hloubky ostrosti objektivů digitálních fotoaparátů a jiných speciálních efektů s rozostřením patří mezi profesionální doplňky pro Adobe Photoshop a jeho představení vám dnes nabízíme.

 

 

 

Genuine Fractals 6: nová verze nástroje pro pokročilé zvětšování bitmap

15. prosince 2008, 00.00 | Společnost onOne Software nedávno představila verzi 6 známého pluginu Genuine Fractals. Produkt slouží ke zvětšování fotografií a bitmapových obrázků na profesionální úrovni s použitím patentovaných fraktálových algoritmů, a to nejen v Photoshopu a Photoshop Elements, ale nejnověji též i Aperture a Lightroom. Zajímá vás, co nového daná verze přináší? Dozvíte se to v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: