Konica Revio C2 - digitál do kapsičky u košile - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Konica Revio C2 - digitál do kapsičky u košile

Konica Revio C2

30. října 2002, 00.00 | V rámci našich ohlednutí za veletrhem photokina 2002 se budeme věnovat i nové ultratenké Konice. Model C2 je začátečnickým digitálním kompaktem slibujícím jednoduchost v elegantním obalu.

Revio C2 je nejmenší a nejjednodušší digitální fotoaparát v současné nabídce společnosti Konica. Jedná se o miniaturní začátečnický kompakt s velmi jednoduchým ovládáním a základní funkční výbavou. Přesto jde o elegantní miniaturu, která si při svém uvedení na veletrhu photokina 2002 získala pozornost návštěvníků.

Technické parametry
Tento kompakt je vybaven optickým průhledovým hledáčkem umístěným netradičně v jedné ose mezi objektivem a vestavěným bleskem. Trojice těchto prvků je chráněna mohutnou posuvnou krytkou, která slouží zároveň k aktivaci přístroje. Zadní stěně dominuje LCD displej s úhlopříčkou 1,6". Celé tělo má rozměry 86 x 56 x 14 mm a hmotnost pouhých 70 gramů, takže jde o skutečného kolibříka. Jednoduchý design přístroje vychází z rovných linií a metalického provedení.
Srdcem fotoaparátu je CMOS snímač s úhlopříčkou 1/3,4" a rozlišením 1,3 mil. bodů. Citlivost snímače je fixní a výrobce ji bohužel ve specifikaci oficiálně neuvádí. Snímky v rozlišení 1280 x 960 či 640 x 480 bodů se ukládají ve formátu JPEG ( včetně EXIF 2.2) do interní paměti fotoaparátu. Ta má kapacitu 14MB a bohužel není doplněna výměnou paměťovou kartou. Proto všechny snímky opouštějí fotoaparát prostřednictvím USB 1.1 rozhraní.
Objektiv fotoaparátu je miniaturní optická soustava s fixní ohniskovou vzdáleností 4,5 mm ( 37 mm v přepočtu na kinofilm) a světelností F2.8. Optika má fixní zaostření s volbou mezi standardním a makro režimem. V prvním případě lze fotografovat objekty s minimální vzdáleností 60 cm, v druhém se lze přiblížit až na 30cm vzdálenost.
Fotoaparát je vskutku plně automatický. Expozice je vypočítávána průměrováním hodnot získaných z celé plochy snímku. Clona je dvoupolohová (F2.8/4.5) a elektronická závěrka pracuje s časy v rozsahu 1/15 sekundy až 1/6600 sekundy. Plně automatická je i balance bílé barvy, takže jediným přípustným uživatelským zásahem je kompenzace expozice v rozsahu +- 1.5EV s krokem 1/2EV.
O napájení fotoaparátu se stará dvojice mikrotužkových (AAA) baterií či akumulátorů. Fotoaparát je podporován všemi moderními operačními systémy díky MDSC ovladači. Bude tedy fungovat jako pod operačním systémem Windows 98 a výš, tak i MacOS 9.x či X.

Funkce
Revio C2 bylo konstruováno s důrazem na jednoduchost a pokud možno plnou automatičnost všech nutných procedur. Výsledkem je plně automatický digitální kompakt s fixním zaostřením a citlivostí, plně automatickou expozicí a balancí barev. Uživatel tedy dostává do ruky nenáročný a velmi rychlý fotoaparát, který na sebe přebírá plnou odpovědnost za výsledek. Uživatel pouze volí kompresi snímků a rozlišení s tím, že při nejnižší kompresi se mu do interní paměti vejde pouhých 27 snímků při nejméně kvalitním záznamu 110. Dále si uživatel musí zvolit, zda fotografuje běžnou či makro scénu a zda chce zaznamenávat fotografie či video. Videosekvence se zaznamenávají s rozlišením 320 x 240 bodů a formátu AVI (MJPEG). Pokud je fotoaparát připojen USB kabelem k PC může sloužit i jako webkamera.
Z dalších fotografických funkcí přístroj ještě nabízí 2x digitální zoom.

Hodnocení
Konica Revio C2 je jednoduchý miniaturní plně automatický digitální kompakt. Bez problémů jej můžete každý den nosit v kapse u košile či v kabelce a díky robustní konstrukci a velké posuvné krytce se o něj nemusíte bát. Fotoaparát je díky fixnímu zaostření velmi rychlý a pohotový, takže je ideální pro zaznamenávání nejrůznějších momentek ze života. Začátečník ocení plně automatický provoz, který může být pro zkušenější začátečníky naopak limitem. Rozhodně se k fotoaparátu vyplatí dokoupit AAA akumulátory, protože z rozměrových důvodů je jejich kapacita omezená.
Kvalita snímků je dostačující pro formát 9 x 13 cm a u dobrých snímků se nemusíte obávat ani formátu 10 x 15 cm. Přestože je fotoaparát vybaven CMOS snímačem, vzorek, který jsme měli možnost krátce testovat přímo na veletrhu photokina 2002, se vyznačoval velmi dobrou barevností snímků.

:: Technické parametry

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: