PDF - Adobe Acrobat - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


PDF - Adobe Acrobat

Callas Software pdfaPilot 2.3 nabízí podporu PDF/A-2

17. ledna 2011, 00.00 | Známý nástroj pro tvorbu a zpracování souborů v PDF/A, tedy PDF určeném pro archivaci, se nedávno dočkal bezplatného updatu na verzi 2.3. Co vše tento update přináší?

 

 

 

PLDA 5: nová verze pluginu pro archovou montáž v Adobe Acrobatu

30. listopadu 2010, 00.00 | Kvalitní a přitom cenově dostupný plugin Adobe Acrobatu PLDA, určený pro archovou montáž PDF dokumentů, se v těchto dnech dočkal verze 5. Ta přináší sadu dílčích vylepšení jednotlivých funkcí, kompatibilitu s Acrobatem X a také zvýšení celkového výkonu. Autor pluginu Michal Polanský navíc jednu z funkcí PLDA vyčlenil a nabízí ji coby samostatný plugin PDF Summary, umožňující snadno vytvořit souhrnný přehled o sadě PDF dokumentů, použitelný k různým účelům („inventarizace“, správa dokumentů aj.). Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Novinky u Adobe: bezpečnostní opravy Readeru a Acrobatu a test Flash Playeru optimalizovaného pro nový MacBook Air

26. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Adobe vydala nové bezpečnostní opravy Readeru a Acrobatu a též začala testovat verzi Flash Playeru optimalizovanou pro nové MacBooky Air. Podrobnosti k oběma novinkám přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe vydala další bezpečnostní aktualizaci Flash Playeru a varování ohledně zranitelnosti Adobe Readeru

10. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Adobe vydala v minulém týdnu aktualizaci Flash Playeru zacelující další bezpečnostní díry a dále pak přišla s varováním ohledně potenciální zranitelnosti Adobe Readeru. Jaké problémy v daných případech hrozí a jak je to s jejich eliminací?

 

 

 

Adobe představila nástroje Digital Publishing Suite, AIR 2.5, Edge pro HTML5 animace a publikační službu Rome

27. října 2010, 00.00 | Při příležitosti konference MAX 2010 představila společnost Adobe několik zajímavých novinek. Předvidatelné bylo uveřejnění betaverzí nástrojů Digital Publishing Suite, dovolujících vytvářet v nástrojích Adobe mobilní aplikace (zejména magazíny), a to i pro Apple produkty. Rovněž nová podoba platformy AIR a příslušných nástrojů velkým překvapením není. Na svět ale přichází i nová publikační platforma Rome, kterou chce Adobe oslovit uživatele z domácnosti, škol a kanceláří. Zajímavě pak vypadá prototyp nástroje Edge pro tvorbu HTML5 animací.

 

 

 

Adobe Acrobat X: nevýrazný upgrade klíčového produktu pro práci s PDF

19. října 2010, 00.00 | Společnost Adobe představila po překvapivě dlouhém otálení novou verzi rodiny svých produktů pro práci s formátem PDF. Acrobat a Reader X přináší nové uživatelské rozhraní a dále nabízí například bezpečnější prohlížení PDF, vylepšený aparát pro automatizaci pomocí akcí, kvalitnější převod z PDF do kancelářských formátů a nové online služby pro výměnu a vytváření PDF dokumentů. Zarážející je ovšem absence novinek spojených s oblastí publikování, zejména pre-pressu. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe příští týden představí nový Acrobat

13. října 2010, 10.00 | V pondělí 18. října Adobe pravděpodobně uvede na trh Acrobat 10 (možná pojmenovaný Acrobat X), který nejspíš prohloubí podporu mobilních platforem. Jaké další změny lze pak u daného produktu a formátu PDF očekávat?

 

 

 

Kurz Adobe InDesign – sazba dokumentů komplexně se blíží

13. října 2010, 00.00 | 19.10.2010 proběhne dvoudenní workshop pro zájemce o Adobe InDesign. Kurz je ryze praktický - každý účastník bude mít po celou dobu jeho trvání k dispozici svůj vlastní počítač s nainstalovaným programem v české verzi. Součástí kurzu je řada praktických příkladů, na kterých si účastníci kurzu samostatně vyzkouší vytvoření typických dokumentů a to od jejich návrhu až po export do PDF formátu.

 

 

 

Adobe zveřejnila bezpečnostní aktualizace Adobe Readeru a Acrobatu

11. října 2010, 00.00 | Od června 2009 Adobe vydává bezpečnostní aktualizace Readeru a Acrobatu v pravidelných čtvrtletních intervalech, vždy druhé úterý třetího měsíce. Avšak tyto programy jsou z bezpečnostního hlediska poněkud „děravé“, neustále se v nich nacházejí další a další zranitelnosti, a tak občas Adobe musí uvolnit dodatečné opravy mimo pravidelný termín, když jde o zvlášť závažné chyby. K takovémuto zveřejnění došlo v úterý 5. 10. Jaké zranitelnosti dané updaty ošetřují? A čím tedy mohou být nebezpečné PDF dokumenty zveřejněné na Webu?

 

 

 

Aktualizace publikačního a mediálního softwaru

23. srpna 2010, 09.00 | Adobe opravila závažné bezpečnostní chyby Acrobatu a Readeru mimo pravidelný termín bezpečnostních aktualizací. A oblíbený mediální přehrávač VLC ve verzi 1.1.3 též zaceluje vážnou zranitelnost.

 

 

 

Strana výpisu

2 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: