PDF - Adobe Acrobat - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


PDF - Adobe Acrobat

Bližší informace o Adobe Creative Suite 5 (nejen) for Mac

17. února 2010, 00.00 | Server AppleInsider se od svých zdrojů dozvěděl některé podrobnosti o chystaném balíku Adobe Creative Suite 5 pro Mac. Photoshop se konečně dočká macovské 64bitové verze, ostatní aplikace mají především zesílit důraz na Flash, což se mimo jiné týká i sázecího programu InDesign.

 

 

 

PDFmyURL: konverze webových stránek do PDF snadno, rychle, online

4. února 2010, 00.00 | Potřebujete rychle převést webovou stránku do podoby PDF dokumentu pro offline čtení, zaslání e-mailem či snadné vytištění na stolní tiskárně? A nebo chcete obdobnou možnost poskytnout návštěvníkům svých stránek bez toho, že byste museli zprovozňovat jakoukoli serverovou aplikaci? V těchto i dalších případech nepřehlédněte nedávno spuštěnou online službu PDFmyURL, kterou blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

DTP Tools uvádí URL2hyperlink: tvorba hypertextových odkazů v Adobe InDesignu snadno a rychle

15. ledna 2010, 00.00 | Známý výrobce pluginů InDesignu přichází na trh s novým řešením, jehož cílem je usnadnit, resp. automatizovat tvorbu hypertextových odkazů v InDesignu a InCopy CS3 a CS4. Pokud v některé z těchto aplikací připravujete elektronické PDF či Flash publikace, neměli byste dané řešení rozhodně přehlédnout.

 

 

 

Adobe vydala pravidelné bezpečnostní opravy pro Reader a Acrobat

15. ledna 2010, 00.00 | Další pravidelná čtvrtletní dávka bezpečnostních oprav Adobe Readeru a Acrobatu zaceluje závažné zranitelnosti a navíc se spustilo beta testování nového systému automatických aktualizací. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Bezpečnostní předpověď McAfee Labs pro rok 2010: produkty Adobe, sociální sítě a HTML5 v hledáčku hackerů?

31. prosince 2009, 00.00 | Výzkumníci jedné z čelních firem působících na poli počítačové bezpečnosti predikují na příští rok nová ohrožení spojená víc než kdy jindy s publikačním průmyslem. Do hledáčku hackerů se dostávají technologie Adobe, zejména Flash a PDF, a nebezpečí zneužití narůstá i u sociálních služeb typu Twitteru či Facebooku, nebo řešení stavících na nastupujícím HTML5, jako je například Google Chrome OS. Více podrobností naleznete v tomto článku.

 

 

 

Co čeká elektronické knihy a periodika v roce 2010?

4. prosince 2009, 00.00 | Zařízení s dvěma displeji napodobující více papírovou knihu, ale nabízející také více interaktivity a podporu multimédií, podstatně rozmanitější aplikace pro čtení eBooků a významný nástup společnosti Barnes & Noble na trh se čtečkami elektronických publikací, kontrolovaný dosud společnostmi Amazon a Sony. Tyto i další zajímavé změny na trhu s elektronickými publikacemi predikuje předpověď analytiků společnosti Forrester Research, se kterou Vás blíže seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe Acrobat.com v nové verzi: unifikované rozhraní a mobilní aplikace

25. listopadu 2009, 00.00 | Společnost Adobe uvedla do provozu novou podobu své služby pro online tvorbu a sdílení dokumentů Acrobat.com. Jejími nejdůležitějšími novinkami jsou unifikované rozhraní a mobilní aplikace pro Apple iPhone a RIM BlackBerry, poskytující nejen přístup k dokumentům Acrobat.com, ale rovněž možnost faxování, tisku a OCR zpracování fotografií. K dalším novinkám pak patří kolekce usnadňující organizaci uložených souborů či též nové exportní a importní funkce nástrojů Buzzword, Tables a Presentations. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

ABBYY FineReader 10: rychlý OCR převod skenovaných a nafocených dokumentů

13. října 2009, 00.00 | Převod textů ze skenovaných či nafocených podkladů do editovatelné podoby umožňuje OCR aplikace FineReader, jejíž jubilejní desátá verze přináší několik zajímavých novinek. Analýza předloh i samotný OCR proces jsou FineReaderu 10 velmi rychlé, přičemž využívat můžete hromadné zpracování více stran i vestavěný editor bitmapových či textových dokumentů. Podrobnější popis aplikace vám nyní nabízíme.

 

 

 

Scribus 1.3.5.1: budoucnost open source sazby se představuje

29. září 2009, 00.00 | V srpnu tohoto roku uveřejnil po více jak dvou letech vývoje Scribus Team první podobu verze 1.3.5 sázecího programu Scribus. Jedná se o předstupeň přelomové verze 1.4, který nabízí mimo mnoha funkcí známých z profesionálních aplikací pro počítačovou sazbu také speciality typu přímého vkládání výstupů ze značkovacích jazyků jako je LaTeX či Gnuplot. Plně nativní je přitom nyní nejen podoba pro Linux/Unix a Windows, ale též Mac OS X. Bližší přiblížení daného řešení naleznete v tomto článku.

 

 

 

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 4

24. září 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v posledních měsících sérii publikací z řady „Oficiální výukový kurz“, věnovaných aplikacím Adobe Creative Suite CS4. Co v těchto publikacích čtenář nalezne a co nikoliv? A komu jsou vlastně určeny? To jsou otázky, které se pokoušíme odpovědět v této recenzi.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: