PDF - Adobe Acrobat - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


PDF - Adobe Acrobat

Acrobat.com zblízka (1): Ukládání a sdílení souborů

13. června 2008, 00.00 | Spolu s produkty řady Acrobat 9 uvedla společnost Adobe i betaverzi serveru Acrobat.com, nabízejícího řadu více či méně zajímavých online služeb. K dispozici je takto zejména možnost internetového ukládání či sdílení PDF dokumentů i souborů dalších typů, dále se nabízí služba pro online konference ConnectNow, online tvorba PDF dokumentů či textový procesor Buzzword. Navíc je Acrobat.com použit i v rámci komentářových či formulářových workflow, využívajících Acrobat a Reader. Se všemi službami Acrobat.com vás seznámíme v tomto dvoudílném článku.

 

 

 

Adobe Acrobat 9

 

 

 

Adobe uvedla Acrobat 9

3. června 2008, 00.00 | V pondělí 2. 6. představila společnost Adobe Acrobat 9 novou podobu rodiny produktů určených k tvorbě a všestrannému využití formátu PDF. Novinky mimo jiné zahrnují rozšíření možnosti tvorby PDF dokumentů, nové cesty skupinové spolupráce či sdílení dokumentů prostřednictvím služby Acrobat.com, rozšířené možnosti použití PDF coby kontejneru pro různorodý obsah a v neposlední řadě i vylepšení pre-pressových funkcí především co se týká preflightu, práce s barvami či podpory tvorby vrstev. Více informací přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Drupa 2008 otevřela své brány

1. června 2008, 00.00 | QuarkXPress 8, Adobe Print Engine 2, Global Graphics Harlequin Plus Server RIP a Enfocus PitStop Professional/Server či Switch 08. Takové jsou jen některé z mnoha pre-pressových novinek, které se již stihly objevit u příležitosti výstavy Drupa 2008, která začala ve čtvrtek 29. 5.. Jejich představení a také souhrnné nastínění toho, co je letos na Drupě, která potrvá až do 11. 6., k vidění, nalezete v tomto našem zpravodajství.

 

 

 

Adobe Acrobat 9: další novinky poodhaleny

7. května 2008, 00.00 | Na Webu se nedávno objevily další neoficiální informace ohledně připravovaného Acrobatu 9. Doplněny byly takto zejména zprávy týkající se skupinové spolupráce nad PDF dokumenty prostřednictvím Webu, především uživatele z kanceláří zaujme sdělení o možnosti online sledování a správy PDF formulářů. Posíleny by měly být také třeba schopnosti OCR nástrojů, prohledávání či porovnávání dokumentů a technologie PDF balíček pro přenos souborů v PDF dokumentech. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe Acrobat 9 letos v létě?

24. dubna 2008, 00.00 | Nedávno se objevily první informace týkající se připravované nové verze Adobe Acrobatu. Verze 9 by se měla dle všeho objevit letos v létě a přinese mimo jiné nové nástroje pro pre-press, webové publikování a elektronické formuláře či rozšířené schopnosti skupinové spolupráce. Podoba Standard dovolí vytvářet a upravovat PDF formuláře i s rozšířenými právy pro uživatele Readeru, nicméně bude opět chybět na Macovi. Verze Professional by pak měla nabídnout i nástroje Acrobatu 3D. Více se dočtete v tomto článku.

 

 

 

Nuance PDF Converter 5 Professional: konvertor a WYSIWYG editor PDF dokumentů

1. dubna 2008, 00.00 | Sada několika aplikací společnosti Nuance v sobě ukrývá nejen tiskový ovladač na automatizovanou tvorbu PDF dokumentů, ale také program pro konverze běžných
kancelářských a grafických souborů, nástroj na optimalizaci PDF souborů a především vizuální editor PDF. Stručné představení celého balíku vám nyní
nabízíme.

 

 

 

Jak vytvořit bezproblémové PDF pro tiskovou produkci z Microsoft Office?

19. března 2008, 00.00 | Sdružení Ghent PDF Workgroup vydalo nedávno "V1 Specifications for Office Document Printing", manuál a odpovídající sadu nastavení, slibující tvorbu PDF dokumentů z aplikací Microsoft Office, které by neměly činit potíže při komerčním tisku. Co přesně daná sada zdrojů obsahuje? A jaké jsou případné další postupy a nástroje vhodné k uvedenému účelu?

 

 

 

Leopard zblízka: Preview poprvé

15. února 2008, 00.00 | Aplikace Preview, určená v Mac OS X k prohlížení a zpracování obrázků a PDF dokumentů, doznala v Leopardovi řady zajímavých vylepšení a rozšíření. Rádi bychom vám je představili blíže, přičemž v této první části našeho článku se budeme věnovat novinkám týkajícím se práce s PDF. Ty obnášejí především rozmanitou manipulaci s dokumenty na úrovni stránek a dále rozšířený aparát pro komentování PDF dokumentů. Jak fungují příslušné nástroje a k čemu všemu mohou být dobré?

 

 

 

LEADTOOLS ePrint Professional 5.0.1: univerzální konvertor dokumentů

15. února 2008, 00.00 | Multifunkční konvertor libovolných tisknutelných dokumentů do různých grafických a textových formátů, včetně formátu PDF, DOC a HTML, je jedním ze stěžejních
produktů společnosti LEAD Technologies a nabízí rovněž editor pro úpravy tisknutých dokumentů. Možnosti a funkce programu vám nyní představíme v bližším
pohledu.

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: