CeBIT - kdykoli a kdekoli - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

CeBIT - kdykoli a kdekoli

13. března 2002, 00.00 | Jaké jsou první zážitky a dojmy redakce Grafiky? Co se na veletrhu zlepšilo, co se dá očekávat od veletrhu v přístích dnech?

Hlavní sponzoři
zpravodajství CEBIT 2002

pro pre-press

pro tiskové technologie

pro digitální fotografii
Partneři: IIYAMA, TALLY

Redakční tým nezastihla po cestě žádná nepředvídatelná událost, je však třeba varovat před stavem německých komunikací. Na mnoha místech dochází k opravám dálnic, se začátkem veletrhu lze tedy očekávat dopravní zácpy směrem k Hannoveru.

Pro veřejnost je CeBIT otevřen od 13. do 20. března 2002 v rozmezí 9 - 18 hodin. Jednodenní vstupné činí v předprodeji 30 Eur, přímo na místě 34 Eur. Lze však také zakoupit vstupné na celou dobu veletrhu (8 dní) za 67, resp. 77 Eur. Zlevněné vstupné vyjde na 50% ceny - 15 Eur.

Velkým překvapením byla po dlouhé době změna struktury veletrhu. Firmy vystavují v jiných pavilonech než tomu bylo doposud zvykem a návštěvníky CeBITu by tato skutečnost mohla zmást. V mnohém se zlepšila podpora návštěvníků i tisku. Seznam vystavovatelů lze nalézt na Internetu (http://www.cebit.de) a ne jen na CD, stejně jako aplikaci pro Palm, obsahující mapku, informace o vystavovatelích a časový plán jednotlivých akcí.


Hala č. 10

Novinářům jsou k dispozici šatny, skříňky a podpora v novinářském centru. Ocenění si zaslouží nejen v centru dostupná bezdrátová síť, takže kdokoliv s počítačem a wireless ethernetovou kartou se může připojit k Internetu - musí si do ní ovšem nejprve opatřit přístupové jméno a heslo. Bližší informace lze najít na webových stránkách provozovatele (http://www.mobilcom-system.de/cebit/), signálem by měla být pokryta většina plochy výstaviště. I pohyb po okolí výstaviště je dobře zajištěn místní hromadnou dopravou. S parkováním zatím není problém, ale především o víkendu se dá očekávat větší nápor na parkoviště.


Jedna z novinek letošního veletrhu

Rozdělení veletrhu podle témat:

  • Information Technology, halls 1, 2, 19 - 25
  • Software, Internet Solutions & Services, halls 1, 3 - 8, 9 (north), P11, P32
  • Automatic Data Capture, Vision Systems & Voice Processing, hall 9
  • IT Engineering Solutions, hall 11
  • Telecommunications & Networks, halls 12 - 16, 25 - 27, P33 - 35, Open Air Site
  • IT Security & Card Technology, hall 17
  • Banking Technology and Financial Services, halls 17 (north-east), 18
  • future parc, hall 11
  • CeBIT Job Market, hall 10


Horečné přípravy

Proběhly již i tiskové konference velkých společností jako Hewlett-Packard, Seagate nebo Compaq. Na výstavišti se stále pracuje,většina firem ještě neměla prezentaci připravenu, ale z již vystavených exponátů byly jasně patrné trendy letošního CeBITu: multimédia, integrace, e-komerce.


Zkouška multimediální prezentace

Než masové akce se očekává zaměření vystavovatelů na jednotlivé návštěvníky. Ubylo party, důraz je kladen na živé prezentace a předvádění produktů. Mnoho z nich však nepřichází na CeBIT jako novinky, byly již představeny na Comdexu nebo PMA, zde si je však již veřejnost může zblízka prohlédnout či dokonce vyzkoušet.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: