CeBIT 2002: Xerox - vše pro firmu! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

CeBIT 2002: Xerox - vše pro firmu!

27. března 2002, 00.00 | Nabízíme Vám ohlédnutí za prezentací společnosti Xerox na letošním ročníku veletrhu CeBIT 2002. Jaké produkty a vize prezentovala tato společnost?

Hlavní sponzoři
zpravodajství CEBIT 2002

pro pre-press

pro tiskové technologie

pro digitální fotografii
Partneři: IIYAMA, TALLY

Document Centre 490 sice ve stánku firmy budilo největší pozornost, nebylo však jedinou novinkou, kterou Xerox na CeBITu uvedl. Hned tři nové přírůstky přibyly do rodiny multifunkčních center WorkCentre Pro, novinky se objevily i na poli softwarového vybavení produktů Xeroxu. Jak firma oznámila na počátku března, produkty řady Document Centre budou vybavovány softwarem Ascent Ricochet firmy Kofax. Tento software rozšiřuje možnosti uživatelů MFP Document Centre způsobem, který byl dříve k mání jen pro high-end. Přívětivé uživatelské prostředí usnadňuje práci s dokumenty - od jejich vytváření (kupř. scan na vzdálený počítač, případně přímo do mailu), přes správu, úpravy až po integraci do nejrůznějších systémů (např. Documentum, FileNet, IBM, Open Text a Optika).

Document Centre 490
Document Centre 490 je nejnovějším členem řady Document Centre 400. Tento MFC v sobě integruje téměř veškeré funkce, které lze v kanceláři potřebovat, jako kopírování, tisk, scanování, faxování. Navíc byl vylepšen o některé drobnosti (faxování přímo do e-mailu) nebo poměrně podstatná vylepšení (bezpečnostní prvky, autentizace, verifikace, chránění přístupů heslem atd. S CeBITem, který se letos nesl v duchu (nejen) internetové bezpečnosti tato vylepšení ladila.)


Document Centre 490

Document Centre 490 zvládá tisk až 90 stránek A4 za minutu. Do duplexního automatického podavače se vejde až 100 listů papíru. Celkově je možné do 4 zásobníků umístit až 7150 listů. K výbavě stroje patří software pro správu tisku CentreWare 5.3, které jednak umožňuje kontrolovat parametry výstupu (a to přímo na místě), zároveň disponuje nástroji, které administrátorovi ulehčí údržbu a řešení nejrůznějších problémů v síti.

WorkCentre Pro 428, 423 a 421
Mezera mezi špičkovými zařízeními Document Centre a jednoduchými MFC řady WorkCentre přímo volala po zaplnění. Adepty na roli mezistupně se staly nové produkty WorkCentre Pro 428, 423 a 421. Oproti svým předchůdcům, které umožňovaly především jednoduché kopírování a tisk, mají mnohem širší možnosti. Nejjednodušším modelem je WorkCentre 421, která zvládá tisk 20 stránek za minutu a svým jednoduchým řešením představuje spíše low-end. Další modely už jsou vybaveny harddiskem, touch-screenem (ovládání lze přizpůsobovat potřebám jednotlivých pracovních skupin) a mají vylepšené bezpečnostní prvky (zejména pro práci s dokumenty, které lze považovat za "citlivé"). Co se týče rychlosti tisku, vodítkem je číslo modelu - WorkCentre 423 vytiskne za minutu 23 stránek, 428 jich zvládne už 28.


WorkCentre Pro 421

WorkCentre Pro 428

Multifunkční zařízení pro kanceláře sice v expozici převažovaly, za shlédnutí ale stály i další produkty - kupříkladu barevná tiskárna Phaser 7700, která si sice oficiální premiéru odbyla už na podzim (jak jsme už ostatně informovali na Grafice), přesto se však těšila velkému zájmu návštěvníků.


Phaser 7700

Podobně na tom byla i tiskárna Phaser 860, která kombinuje unikátní tisk pevným inkoustem s technologií single-pass. Výsledkem je rychlý (16 plnobarevných stran za minutu), přesto však kvalitní tisk. Bonbónkem (a mocným lákadlem pro firmy, které uvažují o přechodu z černobílé na barevnou tiskárnu) je nabídka dodávání černého inkoustu do této tiskárny zdarma po celou dobu životnosti zařízení.


Phaser 860

Komplexnost především
Z expozice Xeroxu byla znát pozornost, kterou firma věnuje trendům především v oblasti workflow kancelářské práce. Vzhledem k požadavkům na zpracování dat v kancelářích jsou multifunkční centra konstruována tak, aby co nejlépe vyhověla požadavkům na snadnou (touch-screeny, předvolby), rychlou (harddisky v MFC, případně větší paměť), přehlednou (software) a bezpečnou (bezpečnostní utility) práci s dokumenty - ať už jde o scanování, e-mailování, faxování, kopírování či tisk. Po zaplnění mezery v produktové řadě mají nyní zákazníci možnost volit podle svých potřeb - od nejjednodušších modelů až po ty nejkomplexnější.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: