CeBIT 2002: Nové LCD displeje Sony "X" - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

CeBIT 2002: Nové LCD displeje Sony "X"

18. března 2002, 00.00 | Letošní CeBIT je poměrně bohatý na novinky v oblasti LCD panelů, kterým většina výrobců věnuje minimálně stejnou pozornost jako klasickým CRT monitorům. Co chystá Sony pro druhou polovinu tohoto roku?

Hlavní sponzoři
zpravodajství CEBIT 2002

pro pre-press

pro tiskové technologie

pro digitální fotografii
Partneři: IIYAMA, TALLY

Sony v oblasti zobrazovacích zařízení v posledních několika letech nasadilo velmi agresivní a aktivní politiku. Jak v oblasti CRT, tak i LCD nabízí stále se rozšiřující portfolio produktů a navíc i na českém trhu volí poměrně agresivní cenovou politiku. V druhé polovině letošního roku by doposud nabízené spektrum LCD panelů měla rozšířit nová řada "X", kterou Sony představilo právě na CeBITu 2002.

V řadě X jsou zatím plánovány a byly představeny tři modely. Patnáctipalcový X52 bude základním modelem s rozlišením 1024 x768 bodů. Sedmnáctka X72 nabídne rozlišení 1280 x 1024 bodů při zvýšeném kontrastu 400:1. A nejvyšším modelem bude X82 se shodným rozlišením a o něco nižším kontrastem. U všech tří modelů bude k dispozici dvojice vstupů s tím, že bude na uživateli, zda zvolí variantu 2x DSUB15, 2x DVI nebo kombinaci DVI + DSUB. Pro analogový signál bude k dispozici funkce automatické korekce obrazu. Dále nebudou chybět funkce Advanced Digital Smoothing, korekce gamy se zachováním barevnosti, funkce pro korekce barev a další.

Řada "X" se vyznačuje tradičně elegantním designem Sony postaveným na velmi tenkém těle displeje doplněném lehkou nohou s možností náklonu a VESA mountingem. Vychází ze stávající řady "M" a neoficiálně ji také nahradí v okamžiku jejího uvedení. Ovládací prvky jsou umístěny vertikálně na čelní masce a na té najdete i dvojici reproduktorů.

Jak nám potvrdil jeden z produkt manažerů evropské pobočky Sony, představují LCD panely z pohledu Sony jednoznačně nejperspektivnější řešení a ve střednědobém horizontu nahradí ve většině případů klasická CRTčka. Sony proto věnuje velkou pozornost tomu, aby již nyní představovaly displeje řešení vhodné pro masový trh, a to jak po stránce designu, tak i po stránce výbavy a ovládání. Řada X by měla být právě produktem vhodným pro velmi širokou uživatelskou základnu díky multimediální výbavě a velmi jednoduchému ovládání. Uvidíme, jak se tento záměr vydaří.

Společnost Sony bohužel displeje sice na CeBITu představila, bohužel však nezveřejnila příliš mnoho informací. Modely X52 a X72 byly prezentovány veřejně v podobě funkčních vzorků, ale bez bližších informací. Model X82 jsme měli dokonce možnost vidět pouze ve V.I.P. sekci stánku díky novinářským průkazům. Před veřejností zůstal nejvyšší model zcela skryt. Inu, konkurenční boj je na poli LCD displejů silný a přelom léta a podzimu je poměrně daleko. Mimochodem nejen Sony volilo tuto formu prezentace. Představení displejů bez přesné specifikace a s dovětkem, že budou k dispozici až v druhé polovině roku, zvolilo hned několik významných výrobců.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: