CeBIT 2002: iiyama s bohatou nabídkou CRT i LCD pro náročné - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

CeBIT 2002: iiyama s bohatou nabídkou CRT i LCD pro náročné

21. března 2002, 00.00 | Značka iiyama se již dostala do podvědomí českých zákazníků a je také tradičním vystavovatelem na veletrhu CeBIT. Co představila veřejnosti na letošním ročníku a jakým směrem inovovala svoje portfolio?

Hlavní sponzoři
zpravodajství CEBIT 2002

pro pre-press

pro tiskové technologie

pro digitální fotografii
Partneři: IIYAMA, TALLY

Iiyama se letos přestěhovala do nového pavilonu určeného výhradně zobrazovací technice, ve kterém se na CeBITu sešla opravdu silná konkurence. Přestože její stánek nepatřil mezi ty nejgigantičtější, rozhodně nešlo přehlédnout fakt, že iiyama patří k velmi aktivním hráčům, zejména na poli kvalitnějších monitorů a displejů. Přestože nabídla obě technologie, tak i zde byl velmi dobře patrný příklon k technologii LCD displejů. Na expozici byl více jak dvojnásobný počet displejů ve srovnání s klasickými CRT monitory a navíc i novinky výrazně dominovaly na poli LCD technologie.

CRT méně, ale o to kvalitněji
Iiyama pomalu odbourává ze své nabídky nižší modely CRT monitorů a soustřeďuje se na kvalitnější a lépe vybavené verze. Nabídka stále pokrývá všechny významné kategorie, tedy úhlopříčky od 17 do 22". Navíc je rozdělena podle cílové skupiny na modely převážně kancelářské, modely určené pro pre-press a monitory vybavené funkcí HighBrightness. Posledně jmenované typy lze přepínat mezi běžným jasem a režimem OPQ, ve kterém jas takřka ztrojnásobí, což je výhodné zejména pro multimédia, DVD apod.

V CRT oblasti se na stánku objevily pouze dvě novinky. Jejich uvedením iiyama dokončila přechod na nové oblé tvary monitorů a završily tak postupné omlazení produktové řady. Po technologické stránce se toho bohužel v CRT příliš aktuálně neděje a ani iiyama nepřišla s ničím převratným.


Nový modrě-stříbrný design

Nový kabát pro LCDčka
I v oblasti LCD displejů iiyama přistoupila ke změně vzhledu svých produktů, což byl jistě krok správným směrem. Levnější modely zůstaly sice v "kancelářsky šedém" provedení, zato tvary se příjemně zaoblily a displeje zeštíhlily, což je výrazně posunulo směrem k modernímu spotřebnímu stylu. Displeje působí elegantnějším, lehčím dojmem, samozřejmě při zachování či zlepšení parametrů. Naopak top modely displejů iiyama představila v černém provedení v kombinaci s robustní konstrukcí. Symbolika je myslím zřejmá. Navíc iiyama nabízí dva modely ve stříbrně-šedém provedení, takže výběr je po stránce designu opravdu výrazně bohatší.


iiyama AS4637UT

Nové technologie v LCD
Iiyama stejně jako většina jejich konkurentů postupně přechází na panely s výrazně lepšími parametry. Tradičně velmi dobré časy displejů iiyama doplnila letos vyšší svítivostí a kontrastem spolu s růstem rozlišení. Jako vlajkovou loď si mohli návštěvníci prohlédnout dva IPS displeje s ultra vysokým rozlišením a velikostí bodu pouhých 0,1 mm. To znamená kresebnost lepší než drtivá většina CRT obrazovek! Například model s úhlopříčkou 22,2" a rozlišením 9,2mil. bodů vzbuzoval opravdový respekt.


Neuvěřitelných 9,2mil. bodů na úhlopříčce 22,2"

Perličky
V expozici iiyama bylo možno nalézt i několik perliček. Například LCD panel s nejtenčím rámečkem, který byl jen 12 mm. Nebo velmi lehký subnotebook, který bohužel zřejmě není určen pro evropský trh. Škoda, šlo o velmi povedený kousek, pravda v podobě předprodukčního vzorku s japonskou verzí Windows XP.

Závěr
Iiyama se snaží již několik let budovat renomé cenově dostupné a přitom velmi kvalitní značky. To je kombinace, na kterou čeští uživatelé samozřejmě slyší a nutno přiznat, že představené produkty odpovídají uvedenému záměru. Portfolio produktů je bohaté a přitom poměrně jasně strukturované. Škoda jen, že iiyama volí pro označování svých produktů až nelidsky komplikované shluky písmen a čísel. Přitom jde o jednu z nejotevřenějších společností vždy uvádějící kompletní specifikaci všech svých produktů vč. méně populárních parametrů.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: