Digitální video - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální video

S ohnivým drátem na cestách

4. ledna 2002, 00.00 | Rozhraní FireWire se stalo standardem v oblasti digitálního videa a postupně se objevuje stále více i IT periférií. Jak je to s používáním ohnivého rozhraní u mobilních počítačů? Dá se video stříhat na cestách? Jak fungují externí FireWire disky?

 

 

 

Digitální video 5 - FireWire

2. ledna 2002, 00.00 | V předchozích dílech našeho seriálu jsme se zabývali záznamovou technologií. Dnes o kousek pokročíme a podíváme se zblízka na cestu, kterou putují data z DV kamery do počítače.

 

 

 

Digitální video 4 - O barvách

17. prosince 2001, 00.00 | Jaké záludnosti nás mohou potkat při kombinaci YUV video dat s RGB grafikou? Co jsou to legální barvy? To vše se dozvíte v dílu věnovaném barvám.

 

 

 

Digitální video 3 - Vzorkování

10. prosince 2001, 00.00 | V dnešním článku opět zabrousíme do oblasti televizní teorie a vysvětlíme si, jakým způsobem jsou do digitální podoby zpracovány jasové a barevné informace, které snímá CCD čip v kameře.

 

 

 

FinalCut Pro 3 - samé dobré zprávy

6. prosince 2001, 00.00 | Apple uvedl novou verzi svého populárního střihového programu pro digitální video. FinalCut Pro 3 obsahuje mnoho užitečných novinek, například efekty v reálném čase, offline střih a pokročilé barevné korekce.

 

 

 

Základy digitálního videa 2.- Nedostatky DV formátu

3. prosince 2001, 00.00 | I digitální záznam videa trpí jistými neduhy. V dnešním pokračování seriálu o digitálním videu si popíšeme ty nejčastější, se kterými se v praxi můžete setkat.

 

 

 

Základy digitálního videa

 

 

 

Základy digitálního videa 1. - Formáty

28. listopadu 2001, 00.00 | Vydejte se s námi do světa digitálního videa. Náš seriál věnovaný tomuto fenoménu zahájíme u základních formátů, se kterými se můžete na trhu setkat.

 

 

 

Digitální budoucnost filmu a televize

14. listopadu 2001, 00.00 | V Praze na Kavčích horách se konala prezentace technologií Sony a Avid pro záznam a zpracování obrazu ve formátu HD - stejnou technologií natočil George Lucas i poslední Hvězdné války. A co čeká české filmaře?

 

 

 

Jaký byl "Svátek fota a videa"?

13. listopadu 2001, 00.00 | V pátek byly slavnostně předány ceny v soutěži Fotograf roku 2001 a zároveň byla oficiálně předána ocenění v anketě CIPA 2001. Jak vypadal společenský večer věnovaný fotografii a videu, na kterém se spolupodílela i naše redakce?

 

 

 

Strana výpisu

... 76 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: