Jaký byl "Svátek fota a videa"? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální video

Jaký byl "Svátek fota a videa"?

13. listopadu 2001, 00.00 | V pátek byly slavnostně předány ceny v soutěži Fotograf roku 2001 a zároveň byla oficiálně předána ocenění v anketě CIPA 2001. Jak vypadal společenský večer věnovaný fotografii a videu, na kterém se spolupodílela i naše redakce?

Svátek fota a videa byl oficiální název společenského večera, který proběhl v pátek 9. 11. v Národním domě Na Smíchově a to pod organizačním vedením společnosti ATEMI a se záštitou redakcí magazínů Grafika On-line, Digineff, Foto a Video a Fotografování.cz. Již samotný seznam partnerů je velmi reprezentativní, a když k tomu přidáme sponzory jako Olympus, FotoStar či FUJITSU Siemens, je myslím jasné, že šlo o akci unikátního charakteru. Na společenský večer bylo pozváno přes 450 hostů z řad prodejců a distributorů Foto/video, fotografů a známých osobností. Kromě bohatého společenského programu moderovaného Ivou Kubelkovou na hosty čekaly také dvě oficiální části programu.


Zástupce spol. Olympus přebírá ocenění z rukou J. Březiny

Oficiální předání cen CIPA 2001
O výsledcích ankety CIPA 2001 jsme vás jako první informovali okamžitě po sečtení všech platných hlasů. Přesto k oficiálnímu předání ocenění došlo až v pátek. Ceny slavnostně předávali zástupci médií, jejichž čtenáři v anketě hlasovali. Z rukou Jana Březiny, Ondřeje Neffa a Rudolfa Stáhlicha postupně dvanáct cen převzali zástupci oceněných společností. Nejčastěji se na pódiu objevili zástupci společností Canon a Olympus, přesto věříme, že všechny oceněné vaše přízeň potěšila. Dodatečně ještě jednou gratulujeme všem oceněným.


Společné foto všech oceněných v anketě CIPA 2001

Vyhlášení výsledků soutěže Fotograf roku 2001
Druhou částí oficiálního programu bylo předání cen nejúspěšnějším účastníkům celoroční fotografické soutěže pořádané časopisem Foto a Video. V historicky prvním ročníku 2001 se sešlo neuvěřitelných více jak 7.000 fotografií od cca 1200 autorů. Z nich odborná porota vybírala ty nejzdařilejší a nakonec ocenila celkem stovku autorů.
První cenu, klasický fotoaparát, HASSELBLAD Xpan, osobně převzal pan Jiří Melzer, který i po skončení oficiálního předávání cen nijak neskrýval radost z této jistě hodnotné ceny. Je s podivem, že do takto štědře dotované soutěže nepřihlásili svoje díla význační fotografové, kterým byla soutěž také otevřena. Inu možná příští rok.


Předávání hlavní ceny

Společenský program
Svátek fota a videa nebyl pouze o předání cen a gratulacích. Šlo o společenský večer, který dával nevšední příležitost k setkání lidí z oboru. A na akci se opravdu velmi živě diskutovalo a to až do pozdních ranních hodin. O atmosféru se kromě jiných staraly i kapely Las Vegas a Čechomor. Z nejznámějších fotografických jmen nemůžeme nejmenovat Jadrana Šetlíka, Adolfa Ziku, Romana Sejkota či Petra Škvrně.

Svátek fota a videa se opravdu povedl. Takto rozsáhlou oborovou akci se již hodně dlouho nikomu nepodařilo zorganizovat a všichni přítomní oceňovali její význam. Navíc se ukázalo, že spolupráce odborných médií z jednoho oboru může dlouhodobě fungovat a být ku prospěchu věci.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: