Go verze - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

European Design Awards - uzávěrka přihlášek již 7.3.

26. února 2012, 00.00

Výrobce uvádí, že tiskárnu SC-S30610 od počátku vyvíjel s cílem nabídnout vysoce efektivní a ekonomickou výrobu při minimálních pořizovacích a celkových nákladech. Umožňuje majitelům tiskáren, výrobcům poutačů, provozovatelům kopírovacích služeb a reprodukčním centrům rozšířit portfolio. Tiskárna dokáže zpracovat různé grafické materiály od plakátů, nápisů, bannerů, podsvícených panelů a materiálů pro prodejní místa až po fólie pro polep automobilů, interiérové dekorace a výstavní poutače. Podporuje také širokou škálu médií v rolích, což uživatelům umožňuje spolehlivě a cenově výhodným způsobem tisknout na vinylové, PVC a průhledné fólie, fotografický papír a celou řadu oblíbených podkladových materiálů pro bannery.Marco van Niekerk, senior product manager společnosti Epson, uvedl: „Nastavení tiskárny SC-S30610 je jednoduché a rychlé. Instalace těžkých médií v rolích je obvykle úkolem pro dvě osoby, ale díky našemu unikátnímu zvedacímu systému ji snadno zvládne jediný člověk. Napínání médií, tradičně dostupné pouze z přední části tiskárny, lze ovládat jak zepředu, tak i zezadu. To znamená, že obsluha nemusí ztrácet čas přecházením z prostoru za tiskárnou dopředu a naopak. Tak je zkrácena doba nutná pro nastavení a zvýšena produktivita.“

Přesná mechanika Epson společně s ověřenou technologií tiskové hlavy Micro Piezo zaručují nepřetržitý a bezproblémový provoz a minimalizují nutnost údržby a prostoje. Tiskárna zvládne vysoké pracovní zatížení díky rychlosti tisku od 7,3 do 29,4 m2 za hodinu v závislosti na tiskovém režimu. První hodnota je typická pro tisk interiérových plakátů, druhá pro výrobu bannerů do venkovního prostředí. Tiskárna nabízí také režim vysoké kvality pro nejnáročnější tvorbu, která bývá prohlížena zblízka – v tomto režimu je využito plné rozlišení tiskárny 1440 × 1440 dpi.Odborníci ze společnosti Epson vyvinuli nový ekosolventní inkoust Epson UltraChrome GS2 a novou generaci tiskových hlav Epson TFP. Jak je zřejmé už z označení, nový inkoust vychází z vlastností inkoustu UltraChrome GS, který se používá v tiskárnách Epson Stylus Pro GS6000, a je obohacen o nové složení žluté barvy, která má delší světlostálost. Jedná se o novou generaci čtyřbarevné inkoustové technologie Solvent s řadou předností, mezi které patří mimořádně rychlé schnutí, vynikající kompatibilita s mnoha potisknutelnými médii a dlouhá životnost – výborná světlostálost (až tři roky venku bez laminace s UV filtrem. Inkoust je bez zápachu, neobsahuje nikl a nevyžaduje speciální větrání, což umožňuje použití tiskárny SC-S30610 i v běžném kancelářském prostředí.Tiskárna SC-S30610 používá 700ml inkoustové kazety s vysokou výtěžností, které není třeba tak často vyměňovat. Inkoustové kazety jsou vratné, tím je snižována produkce odpadu. Negativní dopad na životní prostředí i provozní náklady jsou dále sníženy díky energetické účinnosti tiskárny, která splňuje podmínky programu ENERGY STAR.

Nová generace tiskových hlav Epson MicroPiezo TFP – Thin Film Piezo je pokročilá technologie, která zajišťuje excelentní přesnost umístění bodů pro extrémní kvalitu tisku, poskytuje vyšší spolehlivost pro snížení prostojů a umožnila přibližně zdvojnásobit rychlost tisku ve srovnání s předchozí generací tiskových hlav. Tisková hlava má 10 kanálů á 360 trysek, šířku více než 1 palec a technologii pro zvýšenou variabilitu kapiček. Tiskové rozlišení je až 1440 × 1440 dpi. K dispozici jsou i pokročilé funkce, jako je automatické zarovnání a čištění tiskové hlavy nebo technologie nátěrů, které odpuzují inkoust a pomáhají eliminovat ucpávání trysek.Jako RIP je pro každou tiskárnu SureColor S30xxx k dispozici ONYX GamaPrint Pro. Nabízí snadné použití včetně Full Rip-queue a obsahuje jednoduché nástroje pro třídění podle velikosti nebo ořezávání. Epson dodává všechny profily pro většinu z nejprodávanějších médií, RIP umožňuje média přidávat a přehodnotit. Zahrnuje Epson AccuPhoto Screening Technology a True PANTONE Spot Color. Samozřejmostí je možnost upgradovat na vyšší verzi a rozšířit systém o další speciální funkce.Epson SureColor SC-S30610 – hlavní vlastnosti:
Možnost tisku na celou řadu natíraných i nenatíraných médií do šířky 64 palců (162,6 cm).
Díky důmyslnému zvedacímu systému zvládne instalaci médií v rolích jedna osoba.
Snadno přístupné ovládání systému, napínání médií zezadu i zepředu.
Rychlost tisku až 29,4 m2/h (vysokorychlostní režim; 10 m2/h v produkčním režimu; 7,3 m2/h v režimu vysoké kvality; vše na vinylová média).
Nová tisková hlava Thin Film Piezo pro přesné formování kapiček a dlouhou životnost produkce.
Zdokonalený ekosolventní inkoust nevyžaduje větrání a je vhodný k použití v kancelářském prostředí.
Energetická účinnost tiskáren splňuje podmínky programu ENERGY STAR a vysoce ekonomické, vratné 700ml inkoustové kazety zaručují minimální náklady na výtisk.
Trvanlivé výtisky – díky novému inkoustu UltraChrome GS2 je doba světlostálosti při venkovním použití bez laminace tři roky.
Rozlišení až 1440 × 1440 dpi s několika průchody pro hladké přechody barev a jemný detail.
Rozhraní Ethernet a USB.
Volitelný podávací systém pro těžké role až do 80 kg.
Volitelný zahřívací systém zajišťující rychlejší zasychání výtisků při vysokém objemu produkce.

Tiskárna Epson SC-S30610 má svou velkou premiéru na veletrhu Fespa Digital 2012 ve dnech 21. až 24. února 2012 v Barceloně v expozici společnosti Epson (E20). Tiskárnu bude možné zakoupit od března 2012, kdy bude také stanovena její cena pro český trh.

 

 

 

Rozšiřte si své fotografické obzory (Kurzy)

24. února 2012, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů IDIFu...

 

 

 

Epson SureColor SC-S30610

23. února 2012, 00.00 | Nová tiskárna umožňuje ekonomický a ekologický širokoformátový tisk vhodný pro výrobu poutačů a materiálů pro prodejní místa. Tiskárna je čtyřbarevná (CMYK), se šíří tisku 64 palců (162,6 cm), s funkcí podávání papíru v rolích, s výborným poměrem ceny a výkonu a umožňuje snížit náklady na výrobu poutačů.

 

 

 

Phottix Odin: test radiového odpalovače

23. února 2012, 00.00 | Společnost Phottix uvedla na trh další z řady radiových E-TTL odpalovačů (pro fotoaparáty Canon). Rodina "ateliérového příslušenství" se nám tedy zase o něco rozrostla a vedle osvědčených a zavedených značek typu PocketWizard i těch dostupnějších alternativ ála Pixel King přináší i čínský Phottix své další pomyslné želízko do ohně (profi) foto techniky.

 

 

 

Inovovaná tiskárna Epson TM-C3400

16. února 2012, 00.00 | Zdokonalená verze tiskárny TM-C3400 umožňuje tisk štítků a identifikačních náramků podle aktuální potřeby uživatelů. Na základě ohlasů a požadavků zákazníků nový model nabízí ekonomický tiskový režim, možnost ovládání a programování tiskárny prostřednictvím softwarových aplikací a také základní software pro tvorbu štítků.

 

 

 

Olympus OM-D, klasika převedená do digitální doby

9. února 2012, 00.00 | Společnost Olympus včera uvolnila informace o novém fotoaparátu s označením OM-D, či chcete-li E-M5. Jak název napovídá, Olympus oprášil tradiční konstrukci řady OM a vybavil ji novou technologií, postavenou na systému micro 4/3. Pokud máte rádi retro a vzpomínáte na staré OM zrcadlovky, možná vás novinka potěší.

 

 

 

Epson a realizace nátisků přímo ve firmách

9. února 2012, 00.00 | Epson navazuje spolupráci s předním poskytovatelem RIP řešení, společností EFI, a přichází na trh s uceleným tiskovým řešením určeným designérům, agenturám a reklamním oddělením, zpracovávajícím své nátisky přímo ve firmách.

 

 

 

Canon představil trojici nových světelných objektivů

8. února 2012, 00.00 | Canon včera představil nový objektiv EF 24-70/2.8L II USM, který je dlouho očekávaným nástupcem klasického profesionálního zoomu se středním ohniskem. Současně s ním byly uvedeny na trh i objektivy EF 24/2.8 IS USM a EF 28/2.8 IS USM. Co od těchto novinek čekat?

 

 

 

Nikon D800 s rozlišením přes 36 megapixelů

7. února 2012, 06.00 | Dnes končí velmi dlouhé čekání na nástupce modelu D700. Trvalo přes tři a půl roku a poslední dobou už na některých webech „míra trpělivosti přetékala“. Nová, poměrně kompaktní, ale vysoce výkonná digitální zrcadlovka určená profesionálům a nejnáročnějším fotografům je vybavena senzorem CMOS formátu FX s rozlišením 36,3 Mpx. A současně je uvedena i ve verzi D800E s modifikovaným optickým filtrem jako alternativa pro uživatele, kteří vyžadují špičkové rozlišení.

 

 

 

Portrétní dílna J. Březiny otvírá nový semestr

6. února 2012, 00.00 | Večerní portrétní dílna J. Březiny nabízí 14 večerních workshopů se společným tématem portrét/akt v jarním semestru, do kterého se právě nyní můžete přihlásit.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: