Rozšiřte si své fotografické obzory (Kurzy) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

Rozšiřte si své fotografické obzory (Kurzy)

24. února 2012, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů IDIFu...

Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Vše navíc v příjemném prostředí a přátelské atmosféře? Pokud jste si alespoň jednou odpověděli kladně, již dále neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů IDIFu, který pořádá fotografické kurzy již řadu let a jehož lektoři mají v dané oblasti dlouholeté zkušenosti. IDIF zároveň poskytuje záruku odborného a současně srozumitelného výkladu lektory, kteří jsou s tématem denně v kontaktu.
Noční fotografie I.: Krása noci tajemství zbavená

Zajímá vás Noční fotografie? Rádi byste pronikli do tohoto fascinujícího světa? Pak neváhejte a navštivte nás nový kurz, zaměřený právě na toto téma! Fotograf, lačnící po působivých nočních fotografiích, se musí předně vypořádat s množstvím překážek, které jsou pro danou disciplínu typické. Často se totiž budete potýkat s problémy korektního nastavení expozice, problematikou ostření, složitou prací s hloubkou ostrosti a perspektivou, velkým dynamickým rozsahem, správným komponováním či nejčastěji problematikou přespříliš dlouhých expozičních časů. Na druhou stranu však lze díky dlouhým časům využít dynamiku pohybu světel k různorodým barevných hrátkám a dosáhnout tak kompozičně či atmosféricky velmi působivých snímků...

Termín: 29. 02. 2012 - Praha
Apple Aperture: RAW elegantně a efektivně

Kurz Apple Aperture: RAW elegantně a efektivně je určen všem, kteří chtějí ovládat tento program bez ohledu na to, zda jej již nějakou dobu používají, nebo jej na kurzu uvidí poprvé. Dokonce není potřeba ani hluboká znalost operačního systému Mac OS X; stačí, pokud víte, co je to myš, soubor, složka apod. Stejně tak je kurz vhodný i pro všechny fotografy, kteří přemýšlejí nad tím, jaký program pro třídění, zpracování, úpravy a archivaci zejména RAW fotografií vybrat. Budete překvapeni, jak rychlá, snadná a jednoduchá může práce s RAW snímky být. Aperture podporuje většinu fotoaparátů dostupných na trhu, takže je jedno, jestli máte k dispozici profesionální DSLR nebo chytrý kompakt. Důležitá je chuť využít předností RAW formátu a Aperture jako nástroje pro jejich zpracování.

Termín: 05. 03. 2012 - Praha
Apple iOS - ovládněte svůj mobilní život (iTunes, iPad, iPhone a iPod Touch)

iPad a iPhone změnily svět. Ať se nám to líbí či nikoliv, platforma iOS (iPad, iPhone a iPod Touch) společnosti Apple dokázala změnit přístup, jak dnes s mobilními zařízeními pracujeme. A hlavním benefitem je jednoduchost a provázanost mezi hardwarem a softwarem. iPad je zařízení, které je jednoduché na naučení a ovládání, a přesto je tu řada možností, jak se o něm dozvědět více a jak maximalizovat vlastní užitek a efektivitu. Proto vznikl i tento seminář, který je na iOS platformu a iTunes zaměřen. IDIF, autorizované školící středisko Apple a vydavatel prestižního mac magazínu MujMAC ve spolupráci s certifikovaným trenérem Honzou Březinou pro vás připravili nový seminář, který vás naučí využít iPhone a iPad nejen pro zábavu. Mobilní kancelář, špičková prezentace multimédií, práce na cestách bez nutnosti počítače - a to vše zábavně, se stylem a lehkostí!

Termín: 12. 03. 2012 - Praha
Rodinná fotografie aneb jak fotit kreativně své nejbližší

Každý z nás nepochybně někdy zkoušel zaznamenat život své rodiny - partnera, dětí, domácích mazlíčků či dalších rodinných členů (ať sólo nebo ve skupince). Mnoho takových pokusů však často selhává. Proč? Rodinná fotografie - ač se to na první pohled nezdá - ve skutečnosti zdaleka není tak jednoduchá. Přesto, nebo spíše právě proto, představuje skvělou výzvu pro každého (ať již amatérského či profesionálního) fotografa, neboť nabízí nepřebernou škálu možností! Pojďme tedy společně proniknout do kouzelného světa našich nejbližších... Neboť co by pro nás mělo mít větší váhu než právě povedené rodinné snímky?

Termín 1: 09. 03. 2012 - Brno
Termín 2: 29. 03. 2012 - Praha
Mistrovství: Práce s DSLR

Digitální zrcadlovka je tím nejlepším vybavením, které si běžný fotoamatér může dovolit, a i pro řadu profesionálních fotografů je každodenním nástrojem. Na rozdíl od kompaktních fotoaparátů a elektronických zrcadlovek typu EVF nabízí digitální zrcadlovka výrazně rozsáhlejší možnosti manuálního nastavení a zejména umožňuje používat obrovské množství systémového příslušenství. Kurz Mistrovství práce s DLSR vám kromě jiného odpoví na otázky týkající se volby správného objektivu, systémového blesku, práce s fotografickými filtry a dalším příslušenstvím. Zároveň poskytne dostatek prostoru pro praktické testování různého příslušenství a procvičování pokročilých manuálních funkcí digitálních zrcadlovek.

Termín 1: 13. 03. 2012 - Praha
Termín 2: 05. 04. 2012 - Brno
Adobe Lightroom: zpracování a archivace polopatě

Adobe Photoshop Lightroom byl navržen speciálně pro fotografy a kombinuje tři základní funkce. Nabízí velmi snadnou správu i rozsáhlého archivu digitálních fotografií, zpracování RAW snímků ze stovek různých fotoaparátů, a navíc i velmi silné nástroje pro úpravy fotografií. Během jediného dne vás naučíme fotografie roztřídit, zpracovat, upravit a zaarchivovat. Kurz probíhá interaktivní formou. Kromě výkladu samotného se můžete těšit na praktická cvičení, při kterých budeme společně snímky importovat, třídit, zpracovávat, upravovat, a také vytvoříme webové stránky i s prezentací. Každý účastník kurzu bude mít k dispozici vlastní počítač s nainstalovanou českou verzí Lightroomu 3.

Termín: 16. 03. 2012 - Praha
Seznamte se se svou DSLR Canon

Jelikož chceme každému uživateli co nejlépe poradit s ovládáním a nastavením právě jeho fotoaparátu, nabízíme sérii seminářů, z nichž každý je zaměřen na konkrétní značku! Na tomto semináři se tedy budeme podrobně věnovat pouze modelům Canon. Kurz demonstruje postupy na fotoaparátech Canon 350D, 400D, 450D a 500D s tím, že lektor samozřejmě individuálně doplňuje majitelům jiných modelů informace o drobných rozdílech v ovládání a postupech. Pokud vlastníte DSLR fotoaparát jiné značky, můžete navštívit stejný seminář v jiném termínu, zaměřený na Nikon, Olympus či Sony.

Termín: 03. 04. 2012
Makrofotografie: poznejme fascinující mikrosvět

Nejen fotografové byli vždy fascinováni „jinými“ světy - světy, kam lidské oko normálně nedohlédne. A nemusí se hned jednat o vzdálené kouty vesmíru, stačí vyjít „za humna“, kleknout do trávy a rozhlédnout se kolem. A nemusíme vlastně ani nikam chodit, spoustu zajímavých témat nalezneme i doma. Makrofotografie je obor, který zobrazuje předměty, faunu, flóru v měřítku od 1:1 do cca 10:1. To fotografovi umožňuje zachytit svět, který bývá normálně skryt (nebo jej prostě nevnímáme), a díky tomu nakouknout do úplně jiné „dimenze“ - do fascinujícího světa nepřeberných barev, tvarů i nálad. Makrofotografie je tedy „zvětšení“ a původně latinský výraz „Makro“ („Velký“) je tím pádem zcela vyčerpávající.

Termín 1: 08. 03. 2012 - Brno
Termín 2: 30. 04. 2012 - Praha
Rozumíme digitální zrcadlovce (DSLR)

Digitální zrcadlovka (zkráceně DSLR) již není pouze nástrojem profesionálních fotografů. Nejnižší modely zpřístupnily tyto skvělé fotografické aparáty široké veřejnosti a významně tak posunuly kvalitativní možnosti amatérské digitální fotografie. Zároveň však kladou i výrazně vyšší nároky na fotografa po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. Fotografování s DSLR je odlišné od kompaktních fotoaparátů v mnoha ohledech. Má řadu výhod, poskytuje fotografie nepoměrně vyšší kvality (technicky i obsahově), je však třeba respektovat určité vlastnosti a specifika.

Termín: 21. 3. 2012 (Praha)
Základy kompozice: jak na působivé snímky

Skvělá znalost fotoaparátu, všech jeho funkcí, a to včetně hbitých prstů, ještě zdaleka není zárukou úspěchu. K čemu vám bude technicky perfektní (dobře zaostřená, správně exponovaná, barevně korektně vyvážená) fotografie, když bude obsahově "o ničem"?! Právě proto je (vedle technického provedení) velice důležité klást minimálně stejný důraz i na samotný obsah snímku - na správnou kompozici! Kompozičně správná je taková fotografie, kterou nezaujatý divák hodnotí jako atraktivní! A jak se k takovým snímkům dopracovat, to se naučíte na našem kurzu.

Termín: 05. 04. 2012
Kompletní nabídka IDIF kurzů ZDE


Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: