Go verze - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Seminář UGD: Knižní design a jeho budoucnost

6. února 2012, 00.00 | Únorový seminář je zaměřen na současnost i budoucnost knižního designu. Filip Blažek a Jakub Krč budou moderovat diskusi, které se zúčastní knižní úpravce a typograf Martin Pecina a vydavatel Filip Tomáš z nakladatelství Akropolis.

 

 

 

Pentax K-01 se snímačem APS-C a bajonetem pro objektivy „K“

3. února 2012, 00.00 | Pentax "ká-nula-jedna" doplnil „mezeru“ v nabídce mezi zrcadlovkami K-5/7, K-m, K-x, K-r a novým modulárním mikrosystémem „Q“. Používá senzor formátu APS-C s 16 miliony pixelů, má bajonetové připojení pro standardní výměnné objektivy „K“ a zaujme výjimečným designem, jehož autorem je Marc Newson. Ten se také podílel na vnější podobě inovovaného, mimořádně tenkého objektivu DA 40 mm 1:2,8 XS Pancake.

 

 

 

Spojení Mamiya a Leaf v oblasti profesionální digitální fotografie

1. února 2012, 00.00 | Důvodem tohoto kroku je zefektivnit veškeré procesy ve vzájemném marketingu, výzkumu, vývoji i distribuci. Účelně využít 70 let zkušeností Mamiya ve výrobě fotoaparátů a optiky a moderních technologií značky Leaf, která představila světově první komerčně používanou digitální stěnu.

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Ostření (díl 10.)

27. ledna 2012, 00.00 | V dnešním dílu seriálu „Fotografujeme s DSLR“ se budeme zabývat jedním ze zcela zásadních aspektů fotografie – ostřením! Správné zaostření je základním předpokladem k technicky správnému snímku (samozřejmě vyjma zcela specifických situací). Rozostřená fotografie je zároveň i jednou z mála věcí, s kterou toho příliš nezmůže ani ten nejlepší software, nejkvalitnější grafický editor či nejšikovnější grafik. A právě proto bychom dané problematice měli věnovat zvýšenou pozornost! Takže jak na správné zaostření?

 

 

 

Xerox představil nové tiskárny pro rok 2012

25. ledna 2012, 00.00 | Společnost Xerox uspořádala 24. 1. tiskovou konferenci, na níž představila novinky pro rok 2012. Jedná se o digitální tiskárny - směřující do oblasti malonákladového tisku, které disponují výrazně menšími rozměry (než na jaké jsme byli dosud zvyklí) ale především je jasně patrá snaha o posun směrem do fotografického segmentu. Konkrétně se jedná o tiskárny a multifunkce modelové řady Phaser a WorkCentre 30xx, 6xxx a 78xx.

 

 

 

Já ti mám okno – Window generátor Daniela Shilda (1)

24. ledna 2012, 00.00 | Práce ve standardních polygonových modelerech bývá, zejména pro uživatele zvyklé na různá specializovaná řešení, poněkud náročná. Například architekti jsou zvyklí zadávat tloušťku stěn, vkládat okna z knihoven, kdy se automaticky tvoří otvory a tak dále. A pak tohle vše mají ztratit. Pravda, získávají neuvěřitelnou tvůrčí svobodu, ale... I pro CINEMU 4D jsou však nástroje, které přinášejí právě například architektům jejich tak oblíbenou intuitivitu a flexibilitu. Nástroj Windows generátor je jedním z nich. A je skoro úžasný...

 

 

 

HP ENVY 110 e-All-in-One D411 v testu

23. ledna 2012, 00.00 | Toto kompaktní multifunkční zařízení typu „vše v jednom“ zaujme elegantním stylovým provedením, jímž se odlišuje od většiny modelů. Lze tedy předpokládat, že díky tomu osloví řadu domácích uživatelů, pro které je určeno především. Proto jsme z nejnovějších modelů HP vyzkoušeli jako první právě ENVY 110.

 

 

 

Canon IXUS 125 HS a 500 HS – nové stylové ultrakompakty

20. ledna 2012, 00.00 | Dva nové kovové kompaktní fotoaparáty IXUS zaujmou na první pohled pestrobarevností. Malý, tenký stylový elegán 125 HS je nabízen ve stříbřitém, růžovém, červeném, modrém a zeleném provedení, „kapesní ultrazoom“ s dnes nezvykle pravoúhlými liniemi 500 HS je k dispozici ve čtyřech barvách, černé, stříbřité, červené a modré. Oba přístroje ale zaujmou i svými technickými parametry.

 

 

 

PMA 2012: Budoucnost kompaktních fotoaparátů

19. ledna 2012, 00.00 | V rámci konferenčního programu PMA 2012 proběhlo několik velice zajímavých diskusních panelů 6Sight, zaměřených na vývoj digitální fotografie a její nejbližší budoucnost. Pojďme se podívat na předpovědi budoucnosti kompaktních fotoaparátů.

 

 

 

Digit #74: Shrnutí trendů z veletrhu CES 2012 a Kindle Fire

19. ledna 2012, 00.00 | V aktuálním dílu videocastu Digit si můžete poslechnout o aktuálních trendech IT a spotřební elektroniky. Na přetřes přijdou například ultrabooky vs iPAdy, budoucnost 3D, trendy digitální fotografie či mini-recenze na Kindle Fire.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: