Spojení Mamiya a Leaf v oblasti profesionální digitální fotografie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

Spojení Mamiya a Leaf v oblasti profesionální digitální fotografie

Mamiy

1. února 2012, 00.00 | Důvodem tohoto kroku je zefektivnit veškeré procesy ve vzájemném marketingu, výzkumu, vývoji i distribuci. Účelně využít 70 let zkušeností Mamiya ve výrobě fotoaparátů a optiky a moderních technologií značky Leaf, která představila světově první komerčně používanou digitální stěnu.

Zástupci firmy uvedli, že „synergie Mamiya Leaf reprezentuje to nejlepší u high-endových fotografických řešení a je předurčena ke zlepšování kvality výrobků, technologií a služeb na podporu pokroku v profesionální digitální fotografii“. V důsledku této skutečnosti dochází ke konkrétním změnám na trhu. Výrobky Mamiya DM, sety a datové snímací stěny, nebudou dále pokračovat. Nebude také používáno „zakulacené logo“. Veškerý marketingový materiál bude značen MAMIYA LEAF, a to včetně prospektů, bannerů, roll-upů atp. atd. Všechny fotoaparáty a veškeré příslušenství budou značeny MAMIYA. Všechny objektivy budou značeny MAMIYA/SCHNEIDER (podle aplikovatelnosti). Všechny datové stěny budou značeny LEAF. Webové stránky Mamiya.com budou nadále fungovat. Dodávky převážně analogového sortimentu Mamiya z Japonska pokračují dosavadní formou. Stránky Leaf-photography.com jsou uzavřeny a veškeré informace jsou na MamiyaLeaf.com. Pro české prostředí jsou připravovány stránky MamiyaLeaf.cz.

Základem nabídky digitálních systémů Mamiya Leaf je fotoaparát Mamiya 645DF a optika Mamiya, nabídka digitálních snímacích stěn Leaf Aptus-II a software Capture One Workflow. Toto modulární systémové řešení patří k tomu nejlepšímu, co oblast digitální fotografie nabízí. Umožňuje pořizovat technicky vysoce kvalitní fotografie s tím, že se fotografický systém přirozeně a snadno používá, a to i díky koncepci přímého ovládání.

Středoformátová digitální zrcadlovka Mamiya 645DF je určena k profesionálnímu nasazení a pro nejnáročnější amatérské fotografy. Konstrukce těla fotoaparátu je robustní, spolehlivá a má špičkové ergonomické řešení – inteligentní ovládání pomocí snadno použitelných, vhodně řešených a rozmístěných ovládacích a kontrolních prvků. Přístroj nabízí rychlé a přesné automatické zaostřování a velký rozsah časů expozice. Použitá štěrbinová závěrka umožňuje použít maximální „rychlost“ 1/4000 s, synchronizační rychlost pro zábleskové jednotky má rozsah až po extrémně krátký čas 1/1600 s a uživatelsky zajímavé je i snadné přepínání mezi vertikální štěrbinovou závěrkou a centrální závěrkou v objektivu pro větší fotografickou kreativitu. S tím souvisí i možnost výběru ze široké nabídky různých typů objektivů a dalšího kompatibilního příslušenství, mezi kterým samozřejmě nechybí bateriové madlo s ovládacími prvky pro snímání na výšku.Mamiya 645DF – základní údaje v kostce:
Typ: AF zrcadlovka formátu 6 × 4,5 cm
Velikost obrazu: 56 × 41,5 mm
Zorné pole hledáčku: cca 94 % (z celkového záběru)
Zaostřovací matnice: výměnná podle potřeby; v základu je instalován typ A
Expoziční režimy: AE s prioritou clony, AE s prioritou rychlosti závěrky AE, Program AE, režim s ručním nastavením všech parametrů expozice
Systém automatického zaostřování: TTL s detekcí fázového rozdílu
Závěrka: štěrbinová ve fotoaparátu, nebo centrální v objektivech Schneider Kreuznach
Režim měření světla: TTL při plně otevřené cloně; výběr se zdůrazněným středem, průměrná hodnota, bodové měření, S-Auto
Samospoušť: uživatelský výběr od 0,5 s až do 60 minut
Synchronizace blesku: X kontakt a TTL blesk; synchronizace s rychlostí až 1/125 s (štěrbinová závěrka, nebo až do 1/1600 s při použití objektivů Schneider Kreuznach pro LS)
Dálkové ovládání/terminál: elektronická drátěná spoušť/univerzální šroubovací drátěná spoušť
Zdroj energie: 6 tužkových napájecích článků (AA; alkalických, lithiových, ale i NiMH akumulátorů)
Rozměry těla: 153 × 128 × 152 mm
Hmotnost těla: 1,03 kg

Středoformátový digitální fotografický systém Mamiya Leaf nabízí datové stěny s obrazovými snímači CCD s rozlišením 22, 28, 33, 56 a 80 Mpx. K dispozici jsou i stěny Leaf VERTO značené „R“, vybavené speciálním segmentem snímače, který umožňuje jeho jednoduché otočení, a tak lze snadno a rychle přejít ze snímání na šířku na snímání na výšku, aniž by bylo třeba natočit celý fotoaparát. Podrobnosti o nabízených digitálních stěnách jsou v tabulce z nové brožury Mamiya Leaf (poklepem otevřete větší v novém okně, stejně jako fotografie).Firma ExcelFoto, která u nás produkty Mamiya Leaf prodává, připravila nový prozatímní ceník, platný od února 2012. Najdete v něm kupříkladu sestavu Mamiya Leaf Aptus-II 6 (stěna se snímačem o rozměrech 33 × 44 mm a s rozlišením 22 nebo 28 Mpx, rozsah obecné citlivosti ISO 50–800, sériové snímání rychlostí 1 obr./s, tělo Mamiya 645DF + objektiv Mamiya Sekor D 2,8/80 za 8995 €/238 638 Kč. Anebo sady Mamiya Leaf bez objektivu: 22Mpx Aptus-II 5 = 270 141 Kč/8495 €, 28Mpx Aptus-II 6 = 270 141 Kč/8495 €, 33Mpx Aptus-II 7 = 413 241 Kč/12 995 €, 40Mpx Aptus-II 8 = 413 241 Kč/12 995 €, 56Mpx Aptus-II 10 = 667 641 Kč/20 995 € a 80Mpx Aptus-II 12 = 826 641 Kč/25 995 €. A ze široké nabídky objektivů můžeme jmenovat alespoň dva s centrální závěrkou: Mamiya Sekor 75–150 mm 1:4,0–5,6 LS D za 126 882 Kč/3990 € a Mamiya Sekor 240 mm 1:4,5 LS D za 136 422 Kč/4290 €. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: