Samyang 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální video

Samyang 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC

3. října 2012, 14.11 | Samyang Optics představil několik nových objektivů, kupříkladu 14 mm 1:3,1 ED AS IF UMC, 35 mm 1:1,5 AS UMC a také 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC, který byl uveden do prodeje jako první z nich, ale také nové "Cinema" či "VDSLR" a speciální objektivy. Novinky a zajímavé produkty ze svého portfolia samozřejmě také představil na mezinárodní výstavě Photokina 2012 v Kolíně nad Rýnem.

Samyang na výstavě Photokina 2012

 

Samyang na výstavě Photokina 2012.

 

Zlatá kolekce Samyang na výstavě Photokina 2012

 

Samyang na výstavě Photokina 2012 vystavil také sbírku zlatých objektivů, které byly vyrobeny v roce 1983 k oslavám miliontého vyrobeného objektivu ve firmě Samyang.  

 

Tři nové širokoúhlé objektivy Samyang s ohniskovou vzdáleností 35, 24 a 14 mm rozšířily nabídku postupně od srpna do září letošního roku. Jsou koncipované tak, aby je bylo možné používat ve spojení s digitálními zrcadlovkami s full-frame snímači, které velikostí odpovídají políčku kinofilmu, tak s DSLR přístroji se snímači menších formátů.

 

Konstrukce je založena na předchozích typech objektivů, a to včetně způsobu ovládání a vnějšího provedení, ale mechanická konstrukce byla vylepšena a otočné prstence umožňují opravdu plynulé, hladké otáčení. Díky tomu je komponování, stanovení hloubky ostrosti i zaostřování přesnější a příjemněji se realizuje.

 

Samyang 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC

 

Samyang 24 mm 1:1,4 ED AS IF UMC

 

Z trojice jmenovaných objektivů byl do prodeje v Polsku a v celé Evropě jako první uveden objektiv 24 mm 1:1,4 ED AS IF UMC. Jeho optickou konstrukci tvoří jako u předešlého modelu systém čítající 13 prvků uspořádaných do 12 skupin, ovšem hned čtyři čočky jsou vyrobeny ze skla s mimořádně nízkým rozptylem světla (ED – ExtraLow Dispersion) a další dva jsou asférické. Na kvalitě obrazu mají svůj podíl také antireflexní vrstvy UMC, které poskytují vynikající propustnost světla. Objektiv je nabízen pro zrcadlovky většiny populárních značek, vybavených obrazovými senzory formátu, který odpovídá velikosti políčka kinofilmu 135, nebo formátu APS-C/H, anebo 4/3 standardu.

Samyang 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC - schéma optické konstrukce

Samyang 24 mm f/1,4 ED AS IF UMC – základní údaje přehledně:

Optická konstrukce: 13 členů, 12 skupin; 2 prvky jsou asférické a 4 z ED skla

Úhel záběru: 84 º (61,8 ° APS-C) 

Počet lamel clony: 8

Základní clonové číslo: 1,4

Nejvyšší clonové číslo: 22

Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,25 m (tj. 25 cm)

Typ zaostřování: ruční

Průměr závitu snímacích filtrů: 77 mm

Největší průměr: 83 mm

Délka: 95~116 mm

Hmotnost: 565 g

Sluneční clona a pouzdro v prodejním balení: ne

Dostupné verze: Canon EF, Nikon F, Sony α, Pentax, Samsung NX,  Four Thirds System 

 

Samyang 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC zezadu

 

Samyang 24 mm f/1,4 ED AS IF UMC má na polském trhu stanoveny tyto prodejní ceny: 2549 zł z VAT ve verzích s bajonety Canon EF, Sony α, Pentax, Samsung NX a 4/3 standardu a 2685 zł z VAT stojí verze s bajonetem Nikon F. U nás objektivy Samyang zakoupíte nejlépe v eShopu OEHLING CZ, zde se můžete podívat na aktuální nabídku. A na webu Samyang.pl se můžete podívat na výběr ze zkušebních snímků. Připojujeme katalog Samyang 2012 (PDF, angl.).

 

Přílohy:

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: