Canon: nové tiskárny PIXMA PRO, iP a MG plus Project 1709 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Canon: nové tiskárny PIXMA PRO, iP a MG plus Project 1709

3. října 2012, 21.20 | Canon na výstavě Photokina představil dvě nové špičkové inkoustové tiskárny formátu A3+ PIXMA PRO-100 a PRO-10, jednu fototiskárnu PIXMA iP7250 a dvě vícefunkční zařízení PIXMA MG5450 a MG6350. A pod pracovním názvem Project 1709 představil beta verzi nové platformy pro správu fotografií – nové cloudové služby pro usnadnění správy fotografií bez ohledu na to, kde jsou snímky uloženy a jakým přístrojem byly pořízeny.

Canon: nové tiskárny PIXMA PRO-10 a 100

 

Canon PIXMA PRO-100 a PRO-10

 

Nové špičkové fotografické tiskárny PIXMA PRO-100 a PRO-10 formátu A3+ jsou ideální pro poloprofesionální a velmi náročné amatérské fotografy, kteří chtějí tisknout snímky v profesionální kvalitě v domácím prostředí nebo ve studiu. Mají stylový design inspirovaný systémem EOS, samostatné inkousty a Wi-Fi konektivitu.

 

Fotografická tiskárna PIXMA iP7250 je určena pro tisk fotografií a dokumentů a v portfoliu Canon nahrazuje stávající model iP4950, oproti kterému má vyšší rychlost tisku a Wi-Fi připojení a také podporuje tisk z tabletů a chytrých telefonů. Výkonné multifunkční fototiskárny MG5450 a MG6350 nabízejí vysokou rychlost tisku, úsporné vysokokapacitní XL kazety inkoustu a vylepšené možnosti připojení pro bezdrátový tisk. 

 

Canon PIXMA PRO-10

 

Canon PIXMA Pro-100 a Pro-10 jsou špičkové fototiskárny formátu A3+. Model 100 je nástupce Pro9000 Mk. II, má systém osmi dye-based inkoustů a umožňuje v domácím prostředí tisknout opravdu vysoce kvalitní černobílé nebo barevné fotografie. Systém obsahuje tři černobílé inkousty (černá, šedá a světle šedá), což zvyšuje kvalitu černobílých fotografií a rychlost jejich tisku. Současně systém Canon ChromaLife100+ rozšiřuje reprodukci barev a zlepšuje trvanlivost fotografií a vytváří tak fotografie ve studiové kvalitě s dlouhou životností. Barevnou fotografii formátu A3+ s okraji vytistkne za 90 s a to různé druhy potisknutelných médií.

 

PIXMA Pro-10 nahrazuje model Pro9500 Mk. II, má systém deseti pigmentových inkoustů s optimalizací barevnosti Chroma Optimizer použitou u modelu PRO-1. Systém inkoustů je oproti Pro9500 Mk. II vylepšen o nejnovější inkousty LUCIA, modernizovanou barevnou sadu, má rozšířený barevný gamut, intenzivnější hustotu černé, výtisky mají jednotný lesk a fotografie mohou být bez obav vystavovány či prodávány. Tiskárna je ideální pro velmi náročné uživatele, především fotografy, kteří chtějí pracovat se širokým výběrem médií. Rychlost tisku je přibližně 3 minuty a 35 sekund pro barevnou i černobílou fotografii formátu A3+ s okraji.

 

Canon PIXMA PRO-100 - tisk

 

Obě tiskárny podporují tisk až do formátu A3+ a obsahují nově navržený manuální zadní podavač papíru, usnadňující a urychlující podávání uměleckých médií až do šířky 14 palců. Jsou také kompatibilní se širokou řadou ICC profilů a usnadňují tisk na různá média, odpovídající uměleckým potřebám. Canon také rozšířil řadu fotopapírů o Photo Paper Pro Luster (LU-1), který je ideální pro studiové a profesionální fotografie, dodává jim hladkou strukturu a konzistentní vzhled při denním světle. Obě také umožňují přímý potisk disků CD/DVD/Blue-ray.

 

Nový plug-in Print Studio Pro pomáhá vylepšovat snímky a nabízí řadu užitečných úprav fotografií. Software Print Studio Pro nahrazuje Easy-Photo Print Pro a zajišťuje bezproblémový tisk fotografií z Canon Digital Photo Professional, Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Lightroom a Adobe Photoshop Elements. Nové jednoduché uživatelské rozhraní je dodáváno s editačními fotografickými aplikacemi a novými funkcemi pro větší flexibilitu při finálním vzhledu tisku, jako jsou vylepšené rozložení či úpravy textu. Nový režim PRO (ovladač barevného profilu tiskárny) pomáhá zajistit, aby barvy na výtiscích přesně odpovídaly těm na obrazovce. Současně je možné instalovat a použít ICC profily pro vybraná potisknutelná média.

 

Canon PIXMA PRO-100 - potisk disku

 

Tiskárny Canon PIXMA PRO-100 i PRO-10 nabízí celou řadu možností připojení. Mohou být sdíleny více počítači přes Wi-Fi a Ethernet a umožňují bezdrátový tisk. Pro rychlý náhled kompozice je možné tisknout z kompatibilních tabletů a chytrých telefonů. V prodeji budou od listopadu 2012.

 

Canon PIXMA PRO-10

 

Canon PIXMA iP7250

 

je první „klasická“ fotografická tiskárna Canon s Wi-Fi konektivitou. Umožňuje mimo jiné přímý tisk z tabletů a chytrých telefonů. Je velmi výkonná, má systém pěti inkoustů, umožňuje realizoavt větší objemy tisku s volitelnými XL inkousty, ve formátu A4 tiskne rychlostí 15 černobílých a 10 barevných fotografií v kvalitě fotolaboratoře za minutu podle normy ISO ESAT. Má kompaktní design s integrovanými zásobníky papíru, dvojitý přední zásobník papíru, umožňuje přímý potisk disků, automatické vypnutí/zapnutí a automatický oboustranný tisk, díky kterému je možné snížit spotřebu papíru až o 50 %. Uživatel má k dispozici software My Image Garden.

 

Canon PIXMA iP7250 - lifestyle

 

Canon PIXMA MG5450

 

je moderní stolní multifunkční zařízení s inkoustovou tiskárnou se systémem pěti inkoustů. Pro snadné ovládání má TFT displejem s úhlopříčkou 7,5 cm, nabízí Wi-Fi konektivitu, PIXMA Cloud Link se službou Google Cloud Print a možnost tisknout z tabletů nebo chytrých telefonů, což bezpochyby uvítají hlavně mladí profesionálové. Má kompaktní design, dvojité přední zásobníky na papír, funkci pro automatický oboustranný tisk a umožňuje přímý potisk disků. Rychlost tisku formátu A4 podle normy ISO ESAT je 15 černobílých obrázků za minutu a 10 barevných obrázků za minutu. Volitelně je možné použít velkokapacitní samostatné inkoustové XL kazety. Uživatelé mají k dispozici software My Image Garden.

 

Canon PIXMA MG5450

 

Canon PIXMA MG6350

 

je špičkové stolní multifunkční zařízení s fotografickou tiskárnou, určené pro fotografické nadšence, kteří chtějí tisknout vysoce kvalitní snímky, ale současně využijí také integrované funkce skeneru a kopírky. Tiskárna má systém šesti inkoustů včetně šedého pro dosažení kvalitních odstínů šedé škály. Je vybavena intuitivním inteligentním dotykovým systémem a dotykovým TFT displejem s úlopříčkou 8,8 cm. Obsahuje Wi-Fi a celou řadu užitečných funkcí pro tisk bez nutnosti připojení k počítači. Umožňuje automatický oboustranný tisk, přímý potisk disků a možnost využití nových velkokapacitních samostatných inkoustových XL kazet. Tisk vysoce kvalitních dokumentů a fotografií formátu A4 probíhá podle normy ISO ESA rychlostí 15 černobílých obrázků za minutu a 10 barevných obrázků za minutu. Uživatelé mají k dispozicic software My Image Garden. Model MG6350 bude dostupný i v atraktivním bílém provedení.

 

Canon PIXMA MG6350 v bílém

 

Wi-Fi konektivita

 

je hlavním rysem nových tiskáren PIXMA. Umožňuje bezdrátové propojení s několika počítači, tablety nebo chytrými telefony. Modely MG5450 a MG6350 obsahují software PIXMA Cloud Link, jehož součástí je Google Cloud Print, který umožňuje tisk Google dokumentů a příloh Gmailu (souborů JPEG nebo PDF) z jakéhokoli chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku. Pro ještě větší svobodu umožňuje PIXMA Cloud Link přístup do on-line fotoalb a přístup k užitečným tiskovým šablonám, jako jsou kalendáře.

 

Canon PIXMA MG6350

 

Nové tiskárny Canon PIXMA umí ale samozřejmě tisknout také přímo z kompatibilních digitálních fotoaparátů a digitálních videokamer. Díky standardu PictBridge lze fotoaparáty připojit ke stejnému Wi-Fi routeru jako tiskárnu, což umožňuje přímý tisk fotografií bez propojení kabelem.

 

Všechny tři modely budou standardně dodávány s nejnovějším softwarem Canon My Image Garden, který obsahuje také přístup do nové podoby CREATIVE PARK PREMIUM. Fotografie lze také tisknout s použitím facebookové aplikace Print Your Days, která byla navržena pro snazší úpravu a tisk fotografií z Facebooku na tiskárnách Canon PIXMA bez potřeby instalace dalšího software. Aplikace je kompatibilní s operačními systémy Windows 7 a Vista a vyžaduje Silverlight 5 nebo vyšší. Tiskárna PIXMA iP7250 i obě multifunkce, PIXMA MG5450 a MG6350, budou v prodeji od listopadu 2012.

 

Canon PIXMA iP7250

 

Canon „Project 1709“

 

Pod tímto pracovním názvem představil Canon na tiskové konferenci den před zahájením mezinárodní výstavy Photokina 2012 novou platformu pro správu fotografií, přesněji její beta verzi. Nová cloudová služba usnadňuje správu fotografií bez ohledu na to, kde jsou snímky uložené nebo jakým přístrojem byly pořízené. Canon vyvinul také speciální technologie pro indexování a označování, takže uživatelé mohou snadno najít libovolný obrázek uložený v cloudu nebo sdílet svou sbírku fotografií s přáteli, rodinou a na sociální sítích díky propojení se službami, jako je Facebook.

 

Rainer Fuehres, ředitel divize Consumer Imaging, Canon Europe, k Projektu uvedl: „S nástupem digitální fotografie začali lidé vytvářet více fotografií na různých zařízeních, takže efektivní správa je stále náročnější a zároveň je těžší si fotografie skutečně vychutnat. Project 1709 je unikátní řešení, které usnadňuje správu fotografií uložených na různých místech, ať už jsou uložené na pevném disku, sociálních sítích nebo v cloudu. Nová platforma je určená pro moderní fotografy, kteří chtějí rychlý přístup ke všem svým snímkům kdykoli a kdekoli. Velmi se těšíme na spolupráci s fotografy při betatestování a na vývoj platformy v následujících měsících a letech.“

 

Canon Project 1709 + Canon DreamLabo 5000 na tiskové konferenci

 

Snadné ukládání, vyhledávání a přístup

Cloudová platforma usnadňuje správu fotografií a zjednodušuje přístup k celé digitální sbírce. Na rozdíl od všech ostatních služeb spojuje v jedné platformě i nesourodé kolekce obrázků, bez ohledu na to, jak byly fotografie pořízeny nebo kde jsou uloženy.

 

Čistý a přehledný dlaždicový design poskytuje svěží a příjemný způsob prohlížení snímků. Vyhledávání fotografií usnadňuje časová osa a pokročilé možnosti filtrování, takže obrázky lze hledat pomocí důležitých dat, míst, označení přidaného uživatelem a podobně.

 

Canon - Project 1709

 

Hlavní výhody nové platformy:

 

Ukládání: Platforma umožňuje propojit všechny snímky na jednom místě. Obrázky lze nahrát z libovolného zařízení pomocí speciálního nahrávače nebo přímo z webové stránky. Když je stejný snímek uložen na více místech najednou, moderní technologie identifikují duplicitní fotografii a umožňují ji odstranit z knihovny.

Vyhledávání: Intuitivní funkce pro vyhledávání umožňuje rychle filtrovat fotografie a najít hledaný snímek. Uživatelé mohou přidávat vlastní označení a k dispozici jsou i EXIF data, informace o zařízení, data a informace o geografické poloze, takže vyhledávání je velmi rychlé a intuitivní. Fotografie lze řadit podle data vzniku a na časové ose krásně dokumentovat například růst dítěte.

Vylepšení: U fotografií jsou přehledně k dispozici EXIF data, včetně modelu fotoaparátu, času expozice, clony a citlivosti ISO, takže uživatelé mohou lépe porozumět jednotlivým nastavením u oblíbených snímků. Pomocí moderní technologie indexování lze vybudovat rozsáhlou sbírku fotografií s řadou užitečných kontextuálních údajů, které mohou být použity ke snadnějšímu organizování a vyhledávání.

Maximální požitek: Platforma umožňuje užít si a vychutnat digitální fotografie a sdílet své oblíbené snímky s rodinou a přáteli. Díky propojení s Facebookem je možné publikovat snímky a ukládat komentáře a spravovat facebookové fotografie jako součást své sbírky.

Přístup: Přístup k jakémukoli snímku rychle a snadno pomocí webového prohlížeče. Uživatelé tedy budou mít vždy fotografie k dispozici.

 

Canon - Project 1709 - příklady

 

Platforma pro uživatele

Betaverze Project 1709 je dostupná zatím v angličtině a němčině. Během betatestování se mohou uživatelé podělit o svém myšlenky a názory a inspirovat Canon k přidání dalších funkcí.

 

Veřejné spuštění plné verze Project 1709 je naplánované na rok 2013, kdy budou zároveň představeny další funkce. Plná verze bude obsahovat i vylepšené funkce pro vyhledávání a označování a propojení s více službami třetích stran, včetně platforem pro nahrávání obsahu a sdílení.

 

V případě zájmu je možné vyzkoušet betaverzi a registrovat se na webu Project1709.com.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: