Photokina – World of Imaging 2012 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

Photokina – World of Imaging 2012

24. září 2012, 17.43 | Letošní Photokina potvrdila svou pozici významné mezinárodní výstavy, přehlídky inovací v mnoha oborech, které mají co do činění s různými druhy a způsoby zobrazování, a také obchodního a společenského centra „světa fotografie“ a průmyslu orientovaného na širokou oblast zobrazování. Důkazem nejpádnějším je počet návštěvníků: na veletrh Photokina 2012 do Kolína nad Rýnem zavítalo okolo 185 000 návštěvníků z celého světa.

 

Počet 185 000 návštěvníků ze 166 zemí pro světový veletrh Photokina zaměřený na fotografování a „zobrazovací“ průmysl znamená nárůst ve srovnání s předchozí výstavou v roce 2010 o více než 3500 osob, neboť tehdy přijelo 181 464 návštěvníků. Podíl odborníků činil 48,8 procenta, z toho 42,5 procent bylo ze zahraničí, což je značný nárůst, neboť v roce 2010 to bylo 7,5 procenta. Photokina 2012 představila výstavní expozice 1158 firem ze 41 zemí, z toho 63 % ze zahraničí. Bylo mezi nimi 280 vystavovatelů plus dalších 140 zastoupených firem z Německa a 523 vystavovatelů plus dalších 215 zastoupených firem ze zahraničí. Stejně jako v předchozích letech, ani letos nechyběly české firmy. FOMEI a Fotorobot už jsme si představili, z dalších můžeme jmenovat FOMA Bohemia a Meopta. Zástupci firem dávali jasně najevo spokojenost se zájmem odborné i široké veřejnosti i z hlediska obchodního a lze předpokládat, že nebudou chybět ani na příštím veletrhu Photokina – World of Imaging, který se uskuteční v září 2014.

 

Photokina – World of Imaging 2012

 

Photokina se stejně jako v předchozích ročnících zaměřila hlavně na mezinárodní obchod a průmysl soustředěný na „vše kolem obrazu“ a oslovila profesionální uživatele, odborníky v různých zobrazovacích a audio-vizuálních oborech i fotografické nadšence a široký okruh spotřebitelů. „Svá témata“ si našli všichni, ať už se v rámci „imagingu“ zaměřují na cokoli, od snímání a úpravy obrazu, přes archivaci a správu obrazových souborů i fotografií až po nejrůznější výstupy a adjustaci obrazu včetně domácího i velkoformátového tisku anebo realizaci fotoalb či fotoknih. Prezentovány byly nové trendy a inovace, akcentována různá významná či populární témata, ať už se jednalo o technologický rozvoj, nebo mobilní zobrazování a širší a efektivnější využití bezdrátové konektivity, anebo o podporu zájmu o digitální fotoaparáty s obrazovými snímači velikostí odpovídající políčku kinofilmu 135 a o nové příslušenství, které podporuje tvůrčí možnosti a pružnost uživatelů.  

 

Photokina – World of Imaging 2012  

 

Při našem krátkém pobytu na veletrhu jsme nemohli obsáhnou vše, to by byl ostatně nadlidský úkol, i kdybychom mohli být v Kolíně nad Rýnem celý týden. Jde totiž o to, že součástí veletrhu Photokina je také mnoho výstav, tiskových konferencí, seminářů a dalších odborných akcí a také fotografických dílen, fotografování ve městě a dalších akcí. Zkrátka – celý Kolín nad Rýnem žil fotografií, zobrazováním a obrazovou komunikací, jako vždy, když se koná Photokina.

 

Photokina – World of Imaging 2012

 

Zaměřili jsme se tudíž na to, co bylo reálně možné, a postupně představujeme alespoň vybrané nové produkty, z nichž některé měly na veletrhu světovou premiéru. Hlavním tématem jsou přirozeně fotoaparáty, ale jak je to jen možné, zařazujeme i další nové a zajímavé produkty, především nové objektivy a další fotografické a video příslušenství. Faktem ovšem je, že jen nových fotoaparátů od renomovaných značek je přes dvacet: Sony α NEX-6, Sony SLT α 99, Sony Cyber-shot DSC-RX1, Canon EOS 6D, Canon PowerShot G15, Canon PowerShot SX50 HS, Canon PowerShot S110, Panasonic Lumix DMC-GH3, Nikon D600, Fujifilm X-E1, Fujifilm XF1, Pentax K-5 II/IIs, Pentax Q10, Olympus PEN E-PL5, Olympus PEN E-PM2, Olympus XZ-2 iHS, Leica M Typ 240, Leica M-E Typ 220, Leica D-Lux 6, Leica V-Lux 4, ...

 

Photokina – World of Imaging 2012

 

Některé nové fotoaparáty a objektivy jsme měli možnost alespoň krátce vyzkoušet, připravujeme tudíž rozšířená pojednání formou „před-recenze“. Po full-frame fotoaparátu Sony α 99 bude následovat kompaktní, ale výkonný a flexibilní přístroj Sony α NEX-6. A souběžně, jak nám to čas a vnější okolnosti dovolí, samozřejmě pokračujeme i v testování vybraných fotoaparátů, objektivů, blesků, ale také třeba fotografických tiskáren. A tak se můžete těšit kupříkladu na test zrcadlovek Canon EOS 5D Mark III a 650D, Nikon D3200, celé řady kompaktních fotoaparátů, ale také třeba tiskárny Epson L800.   

 

Photokina – World of Imaging 2012

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: