Canon SELPHY CP900 a Canon tisk fotografií - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

Canon SELPHY CP900 a Canon tisk fotografií

26. září 2012, 09.23 | Nová přenosná fototiskárna umožňuje pohodlný bezdrátový tisk fotografií přímo z různých zařízení, jako jsou digitální fotoaparáty, chytré telefony, tablety, notebooky, ale samozřejmě také z fotoaparátu pomocí rozhraní USB a také z počítače a po různých úpravách, nechce-li uživatel tisknout snímky neupravené, anebo editované jen ve fotoaparátu, mobilním zařízení, anebo pomocí funkcí, kterými disponuje přímo tiskárna.

Canon SELPHY CP900 - lifestyle

 

Kompaktní termosublimační fotografická tiskárna CP900 poslouží nejen přímo doma, ale také ji můžeme vzít na návštěvu k příbuzným nebo přátelům, na oslavu nebo jinou akci a snadno tisknout tam. Má integrovanou Wi-Fi jednotku, umožňuje tudíž bezdrátově tisknout snímky v kvalitě fotolaboratoře z přenosných zařízení bez použití počítače. Použít je možno chytré telefony nebo tablety, a to pomocí bezplatné aplikace Canon Easy-PhotoPrint, tisknout lze i přímo z jakéhokoli fotoaparátu s Wi-Fi, nebo pokud podporuje technologii PictBridge. Třeba z nového chytrého kompaktu PowerShot S110 lze tisknout pomocí bezdrátové sítě LAN. Fotografie mohou být také vytištěny z různých zařízení, včetně počítačů, kompatibilních paměťových karet a USB flash disků.

 

Canon SELPHY CP900 - lifestyle

 

Tiskárnu je možno velmi snadno přenášet, má jednoduché uživatelské rozhraní usnadňující ovládání, tisk usnadňuje i vhodné rozložení tlačítek a samozřejmě také výklopný barevný TFT LCD panel s délkou úhlopříčky 6,8 cm (2,7 palce). Menu podporuje třináct jazyků. Uživatelé mohou rychle a snadno vytvářet výtisky různých velikostí, tisk samotný trvá necelou minutu. Použít mohou různá média určená pro termosublimační tiskárny Selphy, tisknout lze třeba i průkazové fotografia nebo samolepky čtvercového formátu (5 × 5 cm). 

 

Canon SELPHY CP900

 


Použitý sublimační tiskový systém s tepelným přenosem na bázi barviva má maximální rozlišení 300 × 300 dpi. Na nosné fólii jsou naneseny tři barevné inkousty, které se postupně přenášejí na podložku, naposledy se aplikuje ochranná laminátová vrstva. Technologie má 24bitovou barevnou hloubku, každá barva má 256 úrovní.

 

 

Canon SELPHY CP900 – základní údaje přehledně:

- ultrakompaktní přenosná fototiskárna s Wi-Fi konektivitou  

- tisk možný i z paměťových karet, fotoaparátů nebo USB flash pamětí 

- výklopný barevný displej s délkou úhlopříčky 6,8 cm

- rychlý termosublimační tisk v kvalitě laboratoře a s dlouhou životností

- možnost tisku fotografií různých velikostí včetně průkazových; konkrétní formáty fotografií: pohlednice 148 × 100 mm, kreditní karta + štítky velikosti kreditní karty 86 × 54 mm, čtvercové štítky 50 × 50 mm, miniaturní štítky 22 × 17,3 mm (8× samolepka na list)

- automatická optimalizace obrazu

- software SELPHY Photo Print

- volitelná baterie

 

Canon SELPHY CP900

 

Canon SELPHY CP900: ilustrační obrázek znázorňující tisk z kompaktu Canon PowerShot S110 IS pomocí bezdrátové technologie Wi-Fi, kterou oba přístroje disponují. 

 

Canon SELPHY CP900 - zásobníky, media, příslušenství

 

Canon SELPHY CP900: zásobníky, sada obsahující kazetu s fólií přenášející barvu a ochrannou vrstvu na podložku a potisknutelá média, baterie, nabíječka, ... K mobilním termosublimačním fototiskárnám je k dispozici různé příslušenství.

 

Photokina 2012, Canon a tisk fotografií

 

Canon SELPHY CP900 + Wi-Fi na veletrhu Photokina 2012  

 

O tisk fotografií včetně využití Wi-Fi konektivity a mobilních zařízení měli na veletrhu Photokina 2012 zájem "staří-mladí".  

 

Photokina 2012: Canon SELPHY CP900, kompaktní přístroje a Wi-Fi konektivita

 

Výhoda veletrhu: mnoho konkrétních ukázek, možnost konzultace s odborníky, možnost vše vyzkoušet, ale také bezprostředně porovnat různá nabízená řešení.

 

Photokina 2012: Wi-Fi + Canon Image Gateway

 

Ukázky možností Wi-Fi konktivity včetně Canon Image Gateway.

 

Photokina 2012: Canon + Wi-Fi

 

O mobilní řešení Canon s využitím Wi-Fi konektivity byl skutečně velký zájem.

 

Canon tiskárny

 

Zájem byl ale také o stolní inkjetové tiskárny Canon, které lze použít univerzálněji, než kompaktní termosublimační, a to jak pro domácí tisk fotografií, tak třeba dokumentů, grafů či prezentací, potisku médií CD/DVD, anebo třeba pro vygenerování obrázku na tričko.

 

Photokina 2012: Canon 

 

Přirozeně nechyběly ani velké stolní tiskárny, ani sekce velkoformátového tisku, o kterém pojednává samostatný článek.  

 

Canon DreamLabo 5000

 

Nechyběla dokonce ani prezentace Canon DreamLabo 5000.

 

Canon HD Premium Photo Album Service powered by DreamLabo 5000

 

Canon HD Premium Photo Album Service powered by DreamLabo 5000 – ukázkové výtisky fotoalb a fotoknih. 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: