NEC SpectraView 232 a 271 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální video

NEC SpectraView 232 a 271

21. října 2012, 12.42 | NEC Display Solutions na veletrhu Photokina 2012 představila dva nové profesionální desktop displeje, jeden s úhlopříčkou 23 a druhý 27 palců, vhodné pro barevně kritické aplikace. Výrobce je nabízí jako ideální řešení pro všechny kreativní profesionály, designéry, fotografy a další uživatele, kteří vyžadují displej za příznivou cenu, který ovšem poskytuje vysokou přesnost barevného podání.

 

Nové modely řady NEC SpectraView splňují standardy ve všech oblastech barevné editace a vizualizace, přináší vysoce kvalitní obrysovou ostrost, reprodukci barev a jas. Podání v reálných barvách je zajištěno díky širokému barevnému pokrytí 75 % AdobeRGB u NEC SpectraView 232 a bezkonkurenčním 98 % AdobeRGB u NEC SpectraView 271. Panely také mají široké pozorovací úhly.

 

NEC SpectraView 271

 

Oba displeje mají kvalitní IPS panely s rozlišením 2560 × 1440 pixelů u NEC SpectraView 271 a 1920 × 1080 pixelů u NEC SpectraView 232. Oba disponují vnitřní 14bitovou programovatelnou 3D lookup tabulkou (LUT) pro 42bitovou barevnou kontrolu a gama korekci, bez ohledu na barvu a vstup. Model 271 s 10bitovým p-IPS panelem je schopen zobrazit 1,07 miliardy barev, při použití 10bitového DisplayPortu a nabízí také největší možné pozorovací úhly s minimálním off-úhlem posunu barev. Model 232 má IPS TFT displej 16:9 s důrazem na homogenní barevné zobrazení a je to také první NEC displej pro barevně kritické aplikace, založený na technologii LED podsvitu.

 

NEC SpectraView 232 a 271

 

Displeje poskytují řadu možností připojení, mají DisplayPort, dva DVI vstupy; SV232 má konkrétně DisplayPort, HDMI a jeden DVI vstup. Poskytují také zvýšenou produktivitu: umožňují práci s více zdroji vstupního signálu, nabízejí zobrazení obrazu-v-obraze a  mají integrovaný USB hub pro připojení periférií a jiných videovstupů. K dispozici jsou funkce digital uniformity control a backlight ageing correction, které umožňují realizovat dlouhodobou stabilitu jasu a barev. Díky tomu jsou tyto displeje vhodné pro pokročilé grafické aplikace, digitální fotografii, úpravu videozáznamů, tiskovou produkci a další barevně kritické aplikace.

 

NEC SpectraView 232

 

Oba displeje poskytují nejen kvalitní obraz, ale také ergonomii včetně výborné výškové nastavitelnosti v rozsahu 150 mm a otočení do režimu portrét a díky IPS panelu jsou vhodné i pro dlouhodobou intenzivní práci. A v souladu s ohleduplností NEC k životnímu prostředí je mimo jiné snížena spotřeba energie na minimum, a to díky kombinaci carboon footprint metru a ECO režimu. Spotřeba NEC SpectraView 271 v úsporném režimu je jen 1,4 W a u modelu SpectraView 232 dokonce jen 1 W.

 

Doporučená koncová cena modelu SpectraView 232 je 16 550 Kč a modelu SpectraView 271 pak 36 500 Kč; obě ceny jsou bez DPH. Součástí balení obou displejů je napájecí kabel, signální kabel pro rozhraní DisplayPort, CD-ROM s uživatelským manuálem a se software SpectraView Profiler pro hardwarovou kalibraci, který je ovšem také možno volně stáhnout na internetu. NEC Display Solutions Europe poskytuje kompletní tříletou záruku včetně podsvitu systémem servisu Door – to Door. Více informací najdete na webu NEC-DisplaySolutions.cz

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: