3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

Tutoriály s vánoční a zimní tématikou: Digitální fotografie, ilustrace, animace

16. prosince 2010, 00.00 | V druhé části našeho přehledu tutoriálů ze serveru Grafika se zimní a sváteční tématikou se podíváme na odkazy spojené s oblastí digitální fotografie, ilustračních a 3D programů a animací. Mimo jiné vás odkážeme na PDF suplement věnovaný focení v zimě, sérii tutoriálů o focení ohňostrojů, tutoriál o tvorbě zimní krajiny v CINEMĚ 4D a návody pro tvorbu vánočních a novoročních přání či kalendářů v Adobe Illustratoru, CorelDRAW a Adobe After Effects.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (8) – „ragdoll“ panenka a reálné autíčko

16. prosince 2010, 00.00 | Dnešní díl by měl být, zdá se, asi posledním dílem popisujícím novinky CINEMY 4D R 12. Ona totiž není už také tak úplně nová a jistě jste už zaznamenali několik servisních aktualizací. Je tedy načase vše uzavřít. A čím jiným, než dvěma opravdu demonstrativními aplikacemi. Panenkou „ragdoll“, jejíž údy se postupně lámou při pádech na další a další překážky, a autíčkem, které je poháněno mechanickým motorem.

 

 

 

3ds Max: Částicové systémy

15. prosince 2010, 00.00 | Vítejte u tutoriálu, který vás provede tvorbou a nastavením částicového systému Super Spray, pomocí něhož budeme simulovat stoupající dým nebo páru.

 

 

 

Vzhůru do oblak - povzneste své schopnosti modelování v C4D

9. prosince 2010, 00.00 | Obsáhlá recenze výukového DVD CINEMA 4D – praxe, přesnost a efektivita modelování od Pavla Zocha na téma letounu Fokker Dr. 1.

 

 

 

Zapomeňte na dort, teď je tu zlá Škoda Fabia VRS

6. prosince 2010, 00.00 | Vážení čtenáři, nemusíte se bát, titulek jako vystřižený z automobilového magazínu vás nezavede na tratě soutěžních vozů, ale představí nový reklamní klip, plný počítačových vizuálních efektů.

 

 

 

A seminář pro 2D grafiky skončil? Neskončil - ještě postprodukce!

2. prosince 2010, 00.00 | Seriál jsme ukončili vlastně dříve, než jsme měli. Vynechali jsme totiž jedno poměrně podstatné téma: postprodukční úpravu našeho dílka. Vrátíme se k rozdělané práci a tématu statického obrázku, a to do okamžiku, kdy stiskneme ono tajemné tlačítko „render“. Render proběhne, ale co s ním? A co když si jej připravíme tak, abychom jej mohli ještě doupravit ve Photoshopu? Proč ne.

 

 

 

Google Earth 6 nabízí ještě realističtější zážitky

1. prosince 2010, 00.00 | Nová verze virtuálního glóbu Googlu přináší lepší integraci Street View, 3D stromy a snazší nalézání historických zobrazení.

 

 

 

Add-ony a Grease Pencil v Blenderu 2.5

29. listopadu 2010, 10.00 | Add-ony neboli přídavné funkce jsou důležitou součástí každého 3D programu. V dnešním článku se podíváme, jaké možnosti nám v této oblasti nabízí Blender, a představíme si nejvýznačnější z nich. Zároveň se podíváme na Grease Pencil - jeden z mnoha užitečných nástrojů, které usnadňují práci.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (7) – pružina a mechanické vazby

25. listopadu 2010, 00.00 | Pomalinku, polehoučku se dostáváme k dynamickým jevům a jejich simulacím. Na dnešních návodech posuneme naše znalosti do dalších sfér, prozkoumáme si na jednoduchém příkladu objekt Pružina a získané znalosti aplikujeme i na další, již trošinku náročnější příklad: na mechanické vazby s motorem.

 

 

 

Všechny generátory krajin Vue již přešly na verzi 9

24. listopadu 2010, 00.00 | Firma e-on Software dodávající software Vue pro generování realistických 3D krajin a jejich animací právě přešla na novou verzi 9 svých programů. Už počátkem listopadu zahájila prodej profesionálních (a patřičně drahých) programů Vue 9 xStream a Infinite a minulý týden na verze 9 převedla také levnější a méně vybavené členy této programové rodiny. Co vše nové verze přinášejí?

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: