3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

Matte painting techniky (4. část): Život v pohybu – Cinema 4D

2. února 2010, 00.00 | V předešlých článcích jsme vytvořili klasický matte painting hradu na kopci. Zaměřili jsme se i na jeho animaci v Adobe After Effects. Pro dosažení ještě realističtějšího výsledku však vstoupíme do třetího rozměru a scéně vdechneme život za použití pokročilých filmových technik pro 3D matte painting.

 

 

 

Kytara, akustická a trochu jinak (8)

28. ledna 2010, 00.00 | Před námi je další díl věnovaný modelování. Čeká nás takřka kompletní mechanismus napínání struny složený z několika samostatných objektů, a tak bude tato a příští část víceméně separátním modelovacím návodem.

 

 

 

Blender: Making Of Steve's morning – animování (část 2.)

27. ledna 2010, 00.00 | V minulém díle jsme popsali tvorbu prostředí, v němž se odehrává příběh animace nazvané Steve's morning. V dnešním díle se podíváme na nástrahy animačního systému a animaci dokončíme.

 

 

 

Matte painting techniky (3. část): Život v pohybu – Adobe After Effects

22. ledna 2010, 00.00 | V předešlých dvou článcích se nám podařilo vytvořit návrh a posléze i finální podobu realistické krajinné matte malby. Pro použití například do filmu to však nestačí. K tomu, abychom iluzi skutečnosti dobře prodali, musíme scéně vdechnout život. A to přidáním různých pohyblivých prvků. Protože život vězí v pohybu.

 

 

 

Kytara, akustická a trochu jinak (7)

21. ledna 2010, 00.00 | Mohlo by se zdát, že detaily těla kytary jsou dokončené, ale není tomu tak. Musíme mít přeci možnost kytaru uchytit na popruh, a tak začneme právě těmito drobnými objekty. A pak již opravdu přesuneme svou pozornost na koníka a upnutí strun na hlavě krku.

 

 

 

Blender: Making Of Steve's morning – modelování (část 1.)

19. ledna 2010, 00.00 | Vítám vás po delší odmlce u dalšího článku, dnešní a příští díl se ponese v duchu Making Of studie, přičemž budeme rozebírat tvorbu animace příhodně nazvané Steve's morning. Všechno bude opět vytvořeno v Blenderu a hlavním hrdinou nebude nikdo jiný, než Steve, kterého jsme vymodelovali a zakostili v několika minulých dílech.

 

 

 

Kytara, akustická a trochu jinak (6)

14. ledna 2010, 00.00 | Práce na struníku a kobylce, tak by se mohl jmenovat dnešní díl. Pomocí polygonových nástrojů si vytvříme všechny objekty nutné k ukotvení strun na těle kytary.

 

 

 

Avatar: Revoluční přístup k tvorbě speciálních vizuálních efektů

12. ledna 2010, 00.00 | Přestože si nejočekávanější snímek loňského roku Avatar režiséra Jamese Camerona odbyl svoji premiéru již v prosinci, je i v současné době magnetem pro diváky, které dokáže přilákat do tuzemských kinosálů. Jedním z hlavních důvodů je mimo jiné i revoluční interpretace fascinujících 3D vizuálních efektů, o jejichž tvorbě pojednává následující článek.

 

 

 

Vue 8.0 Pioneer: editor animovaných krajin zdarma!

11. ledna 2010, 00.00 | Nová edice známého generátoru, editoru a animátoru 3D krajin a krajinných celků je k dispozici již ve své osmé stěžejní verzi. V případě Vue Pioneer se jedná o obdobu PLE verze pro soukromé použití a výukové účely, ovšem s promyšleným systémem updatů a nákupu 3D obsahu pro rendering a vizualizace libovolných terénních modelů s uživatelskými modely atmosféry, různými vegetačními prvky v krajině, ale také například pro vizualizace exteriérů a interiérů budov. Nabízíme vám stručný popis koncepce a novinek bezplatné verze editoru.

 

 

 

Kytara, akustická a trochu jinak (5)

7. ledna 2010, 00.00 | Jelikož jsou oba dva hlavní objekty hotové, čeká nás práce na doplňcích. Ty budeme všechny modelovat pomocí čistých polygonů a nebo generátorů využívající křivky a začneme od toho nejdůležitějšího, hmatníku kytary.

 

 

 

Strana výpisu

... 24 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: