3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

Enhance:C4D, potřeba snad každého, podrobný popis obsahu, část první

5. března 2009, 00.00 | V díle minulém jsme se obecného pohledu seznámili s obsahem skvělé sady shaderů Chrise Montesana Enchanced:C4D, ale na podrobný průzkum jednotlivých položek nebyl dostatečný prostor. Ostatně, popsat 178 základních modelů a stovky případných variací na dvou třech stranách textu, to není jednoduše možné.

 

 

 

Interview s 3D animátorem: Jakub Krompolc (2. část)

3. března 2009, 00.00 | Jestliže jsme se v první části rozhovoru s panem Jakubem Krompolcem vrátili do samých počátků jeho působení v oblasti 3D grafiky a animace a to jak u nás, tak ve Velké Británii, v této druhé části se budeme věnovat jeho působení v londýnském studiu MPC, kde se do současné doby věnoval mimo jiné i práci na známých filmových projektech, které byly k vidění rovněž v našich kinech.

 

 

 

Vyhlášeny výsledky 7. ročníku Visual Effects Society Awards

27. února 2009, 00.00 | V neděli 22. února 2009 v Los Angeles bylo již při 7. ročníku soutěže o ceny organizace Visual Effects Society (VES) oznámeno pětadvacet vítězných snímků z oblasti filmu, animovaného filmu, televizních reklam, videoher, hudebních klipů a také studentských projektů. Všechny tyto vítězné filmy a klipy pojí dohromady jedno společné kritérium, kterým jsou nejlepší vizuální efekty v dané kategorii. Přehled výsledků naleznete v tomto článku.

 

 

 

Enhance:C4D, aneb potřeba snad každého, úvodní seznámení

26. února 2009, 00.00 | Jak jsem bez nich mohl žít, mohu oželet snad cokoliv, teplý čaj, snídani, sprchu, když to se mnou vydrží mé okolí, ale tento paket shaderů, ten bych nedal ani za nic. Vlastně tak mohu dělit čas, podobně jako Egypťané, kteří jej vždy odečítali dělili podle nejvýznamnější události (nástupu krále). Mojí vlastní významnou událostí v oblasti pluginů jsou bezesporu shadery Enhance:C4D.

 

 

 

Interview s 3D animátorem: Jakub Krompolc (1. část)

25. února 2009, 00.00 | Mnoho českých 3D grafiků a animátorů, kteří se snaží prosadit mezi početnou tuzemskou i zahraniční konkurencí, mají leckdy jeden společný životní cíl - být uznáváným odborníkem ve svém oboru a dále získat angažmá u světoznámého zahraničního studia, ve kterém vznikají vizuální efekty pro trikové filmy. Že při dostatečně silné vůli a ochotě tvrdě pracovat nemusí jít pouze o nesplněné přání, dokládá tento rozhovor s panem Jakubem Krompolcem, který již několik let pracuje u předního evropského VFX studia Moving Picture Company v Londýně.

 

 

 

PhotoMatch LE, aneb co nám to Arndt přibalil

19. února 2009, 00.00 | Ten kdo vlastní knihu CINEMA 4D R 10 Praktický výukový kurz jistě zjistil, že mimo jiného je na doprovodném DVD také Lite verze vynikajícího pluginu PhotoMatch, tedy nástroje definujícího kameru podle obsahu načtené fotografie a generující základní polygony scény, které odpovídají uvedenému pokladu.

 

 

 

Když dva nejsou totéž, Lumen 2, druhý díl

12. února 2009, 00.00 | Lumen je ve své druhé verzi natolik dospělým nástrojem, že bylo nutné jeho popis rozdělit do dvou separátních dílů. V prvním jsme si popsali základní vlastnosti objektu Lumen a dospěli jsme až k jeho „efektorům“, tedy nastavením ovlivňujícím jednotlivé vlastnosti klonů. Dnes si tyto parametry podrobně prozkoumáme a navíc se skutečně důkladně podíváme na systém objektu SkyDome.

 

 

 

Přehled nových funkcí v Blenderu (16. část): Novinky animačního systému potřetí

11. února 2009, 00.00 | V posledních dvou článcích jsme si představili novinky v animačním systému Blenderu a NLA Editor. Na poodhalení svého tajemství však stále ještě čeká nemalé množství novinek a vylepšení. Proto si je v dnešním - převážně teoretickém - článku představíme.

 

 

 

Když dva nejsou totéž, Lumen 2, první díl

5. února 2009, 00.00 | Když jsem před několika dny dostal zprávu od Chrise Montesana, programátora velmi zajímavých nástrojů pro CINEMU 4D nad kterými se asi v dohledné době budeme setkávat poměrně často, netušil jsem, že budu tak navýsost potěšený jeho formou omluvy. Omlouval se totiž, že se nechal inspirovat mým systémem Mograph SkyLight a vytvořil novou verzi svého pluginu Lumen 2. Pluginu, který můj vlastní nástroj (i když samozřejmě podstatně starší) skutečně dalece překonává. Jsou si docela podobní, ale totéž, totéž to skutečně není...

 

 

 

Deset nejlepších 3D modelovacích a animačních nástrojů roku 2008

3. února 2009, 00.00 | Loňský rok 2008 byl velice bohatý na tvorbu jak nových 3D animovaných snímků, tak na produkci filmů obsahujících vizuální efekty. Pojďme se proto ještě ohlédnout zpět a popišme si v krátkosti hlavní nástroje společností, jenž se tímto odvětvím filmového a herního průmyslu zabývají.

 

 

 

Strana výpisu

... 33 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: