3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

Alternativní UV editor? A 3D-Coat jste již zkusili?

29. října 2009, 00.00 | Začíná se to celé jevit jako kouzelná skřínka splněných přání. Andrej totiž po několika urgencích připravil poměrně masivní aktualizaci (stále v beta fázi) UV editoru svého 3D-Coatu a jakkoliv se nejedná o verzi finální domnívám se, že se můžeme podívat na co se vlastně můžeme těšit.

 

 

 

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (6)

22. října 2009, 00.00 | Již z minulého dílu je patrné, že křivka MoSpline které jsme se věnovali je velmi zábavným a zejména pro užití v televizní grafice užitečným objektem. Dnes v jeho zkoumání budeme pokračovat a nadále si rozvedeme znalosti získané v minulém díle.

 

 

 

Autodesk Maya: Modelujeme PET lahev

15. října 2009, 00.00 | Dobrý den. Vítám vás u tutoriálu modelování PET láhve v programu Autodesk Maya. Tutorial popisuje práci v Maye 2009, nicméně jej lze použít i pro nižší verze. Je určen spíše pokročilejším uživatelům.

 

 

 

e-on Ozone 4.0: generátor a editor modelů atmosféry

9. října 2009, 00.00 | Výkonný a přitom velmi snadno ovladatelný plugin Ozone pro nejpoužívanější animační a renderovací systémy se specializuje na tvorbu spektrálních, volumetrických a dalších typů modelů atmosféry. Ozone byl nedávno aktualizován již na svou čtvrtou stěžejní verzi, která nabízí shodné softwarové technologie jako profesionální generátor a animátor krajin Vue 7.5, a proto vám přinášíme obecný popis pluginu, jeho technologií a také několika novinek, obsažených v nové verzi pluginu.

 

 

 

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (5)

8. října 2009, 00.00 | V dnešním dílu putovaní po nové CINEMĚ 4D R 11,5 a jejím aktualizovaným modulem MoGraph 2 zaměříme svou pozornost na jednu speciální křivku. Křivku bezesporu zvláštní, kterou ale můžeme využít v překvapivě velkém množství simulací a vskutku vynikajících efektů. Křivku MoSpline.

 

 

 

District 9: strhující triky za drobný peníz

2. října 2009, 00.00 | Jeden z nejlépe hodnocených sci-fi filmů tohoto roku sklízí ovace nejen za svůj poměrně originální námět, ale zároveň i za vizuální efekty, které se svou kvalitou dají v mnohém srovnat s Transformers 2 či novým Terminátorem. Rozdíl je jediný – byly pořízeny za desetkrát nižší cenu. Chcete vědět víc? Čtěte náš dnešní článek.

 

 

 

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (4)

1. října 2009, 00.00 | MoDynamika nejenom že spolupracuje s generovanými klony, ale také s jednotlivými polygony a oddělenými segmenty povrchu. Můžeme ji tak použít na různá rozbití předmětů a další simulace. A když zbude čas, vyzkoušíme si i dříve zmíněné částicové systémy.

 

 

 

Anomalia organizuje podzimní setkání 3D animátorů: prezentujte své 3D portfolio

30. září 2009, 00.00 | Na přelomu října a listopadu se v Praze díky iniciativě Anomalia uskuteční dvě zajímavé akce věnované tvorbě 3D animací. Ve dnech 29. 10.-2. 11. to bude třídenní kreativní workshop „Storytelling“ s režisérem Isaacem Kerlowem (10 let působení ve Walt Disney Studios), na něj pak naváže 3. 11. konference „Making of 3D Animation Projects“, série projekcí krátkých 3D filmů a reklamních spotů s moderovanou diskuzí za účasti tvůrců evropských animovaných 3D projektů. Zájemci mohou na konferenci prezentovat své 3D portfolio. Více viz tento článek.

 

 

 

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (3)

24. září 2009, 00.00 | Dynamika, toužebně očekávaná, nakonec přišla v podobě součásti MoGraphu a Bullet systému kolizí. V podobě silné, ale přitom velmi rychlé a efektivní. V podobě velmi dobře zpracované, snadno uchopitelné a také poměrně snadno použitelné. Dnešní téma jsme vytyčili, kolizní dynamický systém MoDynamika modulu MoGraph.

 

 

 

Transformers: Pomsta padlých. Vizuální efekty ve velkém

22. září 2009, 00.00 | I když skřípot poničených digitálních plechů neustále se mlátících velkých i malých robotů utichl již v létě tohoto roku, pojďme se pro zajímavost podívat alespoň zběžně na tvorbu digitálních vizuálních efektů pro tento film, které svým rozsahem zatím nemají ve světě kinematografie obdoby. Jakými postupy a s použitím jakých nástrojů se tyto efekty tvořily?

 

 

 

Strana výpisu

... 26 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: