3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

Jakub Krompolc, senior rigging TD: rozhovor o tvorbě vizuálních efektů pro film Souboj Titánů (1. část)

6. května 2010, 00.00 | S Jakubem Krompolcem jsme měli již v minulém roce při zajímavém rozhovoru možnost nahlédnout pod pokličku tvorby VFX pro známé filmy. Pojďme se tedy nyní opět podívat na jeho pracovní postupy a technologie, které tentokrát využil při vytváření vizuálních efektů v remake filmu Souboj Titánů.

 

 

 

Blender 2.49b tutoriál: Piáno – dokončení

27. dubna 2010, 00.00 | Vítám vás u pokračování tutoriálu o modelování piána, které v tomto díle dokončíme. Tutoriál je vhodný i pro úplné začátečníky v Blenderu.

 

 

 

Jak na kusovník? CINEMA 4D to vyřeší...

22. dubna 2010, 00.00 | Řešil jsem problém. Potřeboval jsem si na pozemek navrhnout zahradní domek a zároveň jsem si chtěl připravit jednou operací i kusovník. Tedy soupis veškerých prvků, které budou pro vytvoření tohoto domku zapotřebí. Dva v jednom. Návrh, i soupis potřebných prvků.

 

 

 

Blender 2.49b tutoriál: Piáno

20. dubna 2010, 00.00 | Vítám vás u dalšího, tentokrát dvoudílného tutoriálu pro program Blender. Jeho námětem bude tvorba piána. Tutoriál je vhodný i pro méně zkušené uživatele Blenderu.

 

 

 

Wolfman: vizuální efekty, které vás upoutají na křeslo

8. dubna 2010, 00.00 | Zatím poslední film o vlkodlakovi nabízí divákovi mimo poutavého příběhu a výborných hereckých výkonů i efektně vyhlížející speciální vizuální efekty. Jak některé z těch mnoha, které jsou ve filmu k vidění, vznikaly, o tom se můžete dočíst v tomto článku.

 

 

 

Virová sezóna se blíží! Komplexní videotutoriál pro CINEMU 4D

1. dubna 2010, 00.00 | Jarní a podzimní období, plné vlhčích dní a nestálého počasí je tradičně obdobím virových epidemií. A nebylo by asi od věci poznat svého nepřítele. Či si, když jsme v tom, nějakého vyrobit. V tomto případě si vyrobíme pohledný virus pomocí CINEMY 4D a v několika málo minutách jej přivedeme až k finální vizualizaci.

 

 

 

Blender 2.48 tutoriál: Plachetnice

31. března 2010, 00.00 | V tomto tutoriálu pro program Blender si ukážeme, jak modelovat člun s plachtou a vodní hladinou. Výklad je vhodný i pro úplné začátečníky v Blenderu.

 

 

 

3DVIA: bezplatné 3D modely nejen pro Adobe Photoshop

26. března 2010, 00.00 | Bezplatné uživatelské i komerční modely nejrůznějších 3D objektů najdeme na webovém serveru 3DVIA, který lze mimo jiné propojit s Adobe Photoshopem prostřednictvím specializovaného pluginu a importovat tak 3D objekty přímo do vrstev grafických dokumentů Photoshopu. Popis pluginu i některých základních služeb serveru 3DVIA najdete v článku.

 

 

 

Blender tutoriál: Animace mimiky pomocí Shape Keys

23. března 2010, 00.00 | Morfing (morphing) je metoda animace, při níž dojde k plynulé záměně jednoho objektu za druhý. V různých programech je morfing řešen různě, v Blenderu pomocí Shape Keys. Tento způsob animace spočívá v modifikaci objektu tak, abychom získali jeho nový tvar a je velice oblíbenou technikou při animaci mimiky obličeje. V tomto tutoriálu si ukážeme možnosti této techniky na celkem jednoduchém modelu, a to opičí hlavě.

 

 

 

Autodesk 3ds Max tutoriál: Základy riggingu lidské postavy

18. března 2010, 00.00 | Vítejte u tutoriálu, jehož úkolem je popsat mírně pokročilým uživatelům softwaru 3ds Max základní kroky potřebné pro nastavení animovatelné postavy a její propojení se skeletárním systémem Biped tak, aby byl model dostatečně připraven pro animaci.

 

 

 

Strana výpisu

... 22 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: