3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

3D grafika v reklamě, produkční linie (model)

13. ledna 2011, 10.00 | 3D grafika má dnes uplatnění skoro všude, to je jednoznačný fakt. Tam, kde kdysi stačil kreslený návrh, je třeba vizualizace, aby si klient mohl představit produkt, který poptává. Nebo reklama. Ve starých předválečných kuchařkách jsou reklamy kreslené. Tohle by dnes nešlo. Přes fotografii jsme se dostali k 3D vizualizacím. Vlastně k „fotografii“ zboží, které zatím ani neexistuje. Jak to celé vytvořit? Vyrobit, natexturovat, nasvítit, vyrenderovat, upravit, prezentovat? To bychom rádi předvedli v našem seriálu.

 

 

 

Cartoon animace v Autodesk Maya (3)

10. ledna 2011, 00.00 | Ve třetím díle seriálu o cartoon animaci v Maye se konečně dostaneme k přípravě modelů k animaci – totiž k riggování, aneb vytváření kostry, díky níž si pomocí jednoduchého riggu rozhýbeme postavičku zloděje z prvního dílu.

 

 

 

Octane render, unbias renderer pro každého!

6. ledna 2011, 00.00 | Render na grafické kartě. Render s okamžitou odezvou, plně živý, stále aktuální. Zaklínadlo? Ne, dnes již realita. Mental Ray jej má, VRay taktéž, k dispozici je Arion, nový Lightwave jej také bude mít. A ostatní? Jsou i jiní, levní, výkonní. Například Octane od refractivesoftware. Levný unbias renderer na grafické kartě pro skoro každého.

 

 

 

CG zajímavosti roku 2010

5. ledna 2011, 00.00 | Rok 2010 je již minulostí, pojďme si tedy připomenout některé jeho zajímavé filmové momenty a události, které spadají do oblasti digitálních vizuálních efektů.

 

 

 

Autodesk Maya tutorial: Cartoon animace (2)

3. ledna 2011, 00.00 | Vítejte u dalšího dílu seriálu věnovaného tvorbě cartoon animace v Autodesk Maya. Dnes dokončíme práce na modelech a prostředí.

 

 

 

Autopo – automatická retopologizace 3D-Coatu 3,5

30. prosince 2010, 00.00 | Hlavní aktualizace stávající verze 3D-Coatu se týkala automatické retopologizace. Ta sice byla součástí aplikace jež delší dobu, ale teprve tato verze přišla s efektivním a v mnoha ohledech produkčně použitelným systémem.

 

 

 

Maya - Cartoon

 

 

 

Autodesk Maya tutorial: Cartoon animace (1)

28. prosince 2010, 00.00 | Vítejte u dalšího seriálu věnovaného práci s 3D softwarem Autodesk Maya, který bude tentokrát zaměřen na cartoon animaci. V dnešním díle se budeme věnovat návrhům aktérů animace a modelování.

 

 

 

Rekonstrukce 3D elementu z fotografie

23. prosince 2010, 00.00 | Jedním z hlavních běžných užití 3D grafiky může být implementace nějakého vytvořeného 3D prvku do fotografie skutečného prostředí. Nové stylové vázy na stůl, přístřešku k domu, zaplnění proluky mezi několika domy a podobně. Vyzkoušíme si základní cestu, jak připravit 3D objekt ze zdrojové fotografie. Pomocí základních objektů CINEMY 4D.

 

 

 

Fimfárum: Do třetice všeho dobrého 3D. Klasická animace a revoluční digitální technologie na jednom plátně.

21. prosince 2010, 00.00 | Je vůbec možné skloubit klasické pojetí loutkové animace s nejmodernějšími digitálními produkčními a postprodukčními technologickými postupy? Ano, v případě třetího pokračování Fimfára tomu tak je a tato symbioza tradice a novátorství se zde projevila v tom nejlepším světle.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: