3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

V-Ray 2.0 - Novinky - díl 3

2. května 2011, 00.00 | Chaos Group na konci minulého roku vydal dlouho očekávanou druhou verzi oblíbeného rendereru V-Ray pro 3ds Max. V našem seriálu se tedy nejprve zaměříme na novinky a změny, které si pro nás Chaos Group připravil oproti verzi 1.5 se servisním balíčkem s pořadovým číslem 5. V třetím videu se podíváme na další novinky.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – pokročilé kombinace deformátorů

28. dubna 2011, 00.00 | Před jistým časem se na jednom zahraničním serveru objevil dotaz jak připravit chování vlajky. Nikoliv nějaké vyloženě reálné, ale dost přirozené na to, aby vypadala dobře v animaci. Vynikající téma, protože na tomto tématu, jakkoliv je jednoduché, si můžeme ukázat velké spektrum algoritmů, které můžeme při využití deformátorů potřebovat.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – alespoň jednou Xpresso

22. dubna 2011, 00.00 | Od doby co pracujeme především s výukovými videi jsme vlastně ani jednou nezavítali do Xpressa, mého oblíbeného zákoutí CINEMY 4D. Navíc vstoupíme do stejné řeky. Před mnoha lety jsem připravil chování na tvorbu plně automatických hodin. Dnes si připravíme vlastně shodné zadání, i když přeci jen sofistikovaněji a elegantněji. Navíc jej došperkujeme o několik vtipných možností.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – tvorba reálných textur plošných prvků

14. dubna 2011, 00.00 | Internet je svět neomezených možností. To tvrdí mainstream, což už samo o sobě předznamenává, že to není tak úplně pravda. Ne všechno lze stáhnout, najít, vyguglovat, někdy je zapotřebí i vlastních schopností. Třeba při tvorbě textur. Například reálných ploch kačírku, tašek, obkladů, prostě víceméně plochých ploch, které můžeme nahradit specifickou texturou.

 

 

 

Programy Vue 9.5 vylepšují práci s oblaky a mnoho dalších věcí

11. dubna 2011, 00.00 | Firma e-On Software už dlouho prodává programy řady Vue pro generování realisticky vyhlížejících krajin a jejich animací. Koncem loňského listopadu začala dodávat jejich novou verzi 9. Tím ovšem vývoj tohoto softwaru samozřejmě nekončí a minulý týden e-on stávajícím uživatelům dala možnost přechodu na novou (zatím předběžnou) verzi 9.5. S jejími novinkami vás seznámíme v tomto článku.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky (4) – tvorba síťoviny, tkanin a dalších...

7. dubna 2011, 00.00 | Jistě můžete namítnout, že různé kovové síťoviny, například sítko na těstoviny či chladící mřížku starého závodního auta, můžeme vytvořit alfa kanálem. Pravda, jenže ne vždy jsou alfy vhodné. V případě refrakčních povrchů se dlouho počítají, potřebují vyšší hodnoty vyhlazování, mohou působit potíže v případě post efektů. A v neposlední řadě může být reálný model i přesvědčivější. Ukážeme si tedy, jak si v poměrně krátké době vytvořit perfektní a hyperrealistický model zmíněného charakteru.

 

 

 

VRayforC4D – rychlý start (2)

31. března 2011, 00.00 | Po instalaci a prvním oťukání přijdou jistě otázky. Jak si nastavit scénu, jak připravit kameru, osvětlení, jak na slunce, fyzikální oblohu. Prostě otázky všedního dne. Dnešní seminář by měl na tyto a také další otázky dát stručnou odpověď.

 

 

 

V-Ray 2.0 - Novinky - díl 2

28. března 2011, 00.00 | Chaos Group na konci minulého roku vydal dlouho očekávanou druhou verzi oblíbeného rendereru V-Ray pro 3ds Max. V našem seriálu se tedy nejprve zaměříme na novinky a změny, které si pro nás Chaos Group připravil oproti verzi 1.5 se servisním balíčkem s pořadovým číslem 5. V druhém videu se podíváme na další novinky.

 

 

 

VRayforC4D – rychlý start (1)

24. března 2011, 00.00 | Březnová akce, ve které byl nabízen VRay pro CINEMU 4D v ceně více než zajímavé, mohla poměrně dost uživatelů přesvědčit, že by přece jen mohli k tomuto výjimečnému renderovacímu řešení přejít. Pokud ano, jistě nepohrdnou základním průzkumem bojem, tedy postupným seznámením se základními návyky a prvky tohoto renderovacího řešení.

 

 

 

CINEMA 4D Prime - vstupenka do 3D grafiky se slevou 45 %

21. března 2011, 00.00 | Chcete začít seriózně pracovat v 3D bez investování desítek tisíc? CINEMU 4D R12 Prime můžete do konce března pořídit s mimořádnou slevou za cenu 9 990 Kč bez DPH. V rámci akce je nabízen i balík s profesionálním vizualizačním jádrem V-Ray. Podívejte se, co vše můžete v tomto programu vytvořit!

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: