3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

CINEMA 4D R13 rychlý start, čtvrtá část

18. ledna 2012, 08.00 | Prodlužovací kabel, lidově řečeno pes, vymodelovaný v předešlém díle bychom nemohli opustit, pokud bychom jej ponechali bez povrchů a bez osvětlení. Dnešní seminář tedy zaměříme na tuto oblast. A protože již máme nějaké zkušenosti z předchozích dílů, které byly přece jen více připravené a více vedly uživatele, bude dnešní program opravdu velmi tvůrčí.

 

 

 

CINEMA 4D R13 rychlý start, třetí část

10. ledna 2012, 00.00 | Vytvořit nějakou jednoduchou scénu pomocí základních objektů již umíme, a asi to nebylo z pohledu pracnosti až tak složité. Co bylo opravdu podstatné, je, že jsme se v programu alespoň elementárně zorientovali a získali přehled, kde co hledat. Jenže, upřímně řečeno, skutečný svět 3D modelace zůstal kdesi skryt. Jednu jeho část, a to modelování pomocí křivek, odkryjeme v tomto komplexním semináři.

 

 

 

CINEMA 4D R13 rychlý start, druhá část

2. ledna 2012, 00.00 | Předchozí seminář byl nejenom úvodním seznámením, ale také tvorbou. Však jsme si připravili náš úplně první model, a to model docela pěkný na to, že jej tvořila jen jednoduchá tělesa. Když si vezmeme, že jsme se přitom i seznámili se základními prvky programu a orientací v něm, nebylo toho až tak málo... Chce to ale výsledek. I když s pomocí. Chce to model oživit povrchy a vnést do světa světlem. Dnešní díl tak má jasný cíl. Model přivést do života.

 

 

 

CINEMA 4D R13 rychlý start, první část

20. prosince 2011, 00.00 | CINEMA 4D R13 si změnila kabátek. A to výrazně. Jiné členění menu, jiné ikony, nové funkce, fyzikální engine a mnoho dalšího. Už první pohled napoví, že program je jiný než starší verze. To může být, potenciálně, matoucí pro nové uživatele či studenty, kteří by chtěli a nebo musí v rámci CAP programu s CINEMOU 4D začít. Právě těmto uživatelům jsme připravili nový seriál úvodních návodů na aktuální verzi programu.

 

 

 

CINEMA 4D R13 - CMotion v akci, tentokrát komplexněji

14. prosince 2011, 00.00 | Minulý seminář byl seminářem v pravém smyslu slova. Ukázali jsme si na jednoduchém a snadno zopakovatelném příkladu, jak využít animační nástroj CMotion. Dnešní videa budou pokračovat tam, kde předešlý seminář skončil. I zde použijeme CMotion, ale na komplexnějším příkladu. Rozanimujeme si totiž komplexní model robota.

 

 

 

CINEMA 4D R13, CMotion – cyklický pohyb

1. prosince 2011, 00.00 | Jak jsme již několikrát v minulých seminářích předeslali, jednou z hlavních oblastí aktualizací CINEMY 4D R13 byly animace. Ty se změnily opravdu zásadně a nový vítr vane zejména z objektů CMotion a Postava. Dnes se podíváme na CMotion, objekt cyklického pohybu, kterým rozanimujeme v okamžiku to, co jsme dříve animovali hodiny...

 

 

 

Začínáme s V-Ray - díl 5

30. listopadu 2011, 00.00 | Vítáme vás u pátého dílu seriálu o V-Ray pro začátečníky.

 

 

 

CINEMA 4D, práce s prohlížečem obsahu a tvorba knihoven

25. listopadu 2011, 00.00 | Při poměrně častých školeních jsem mnohokrát narazil na prostou otázku. A tohle jste prosím vzal kde? No to je Prohlížeč obsahu, ten již máte nainstalovaný a jeho obsah závisí na tom, jakou verzi programu máte. Zní odpověď. Uvědomil jsem si, že jsme si tento problížeč nikdy komplexněji nepředstavili, dnes to napravíme.

 

 

 

Začínáme s V-Ray - díl 4

21. listopadu 2011, 00.00 | Vítáme vás u čtvrtého dílu seriálu o V-Ray pro začátečníky.

 

 

 

CINEMA 4D R13, efekt bokeh a účinnost závěrky

18. listopadu 2011, 00.00 | Fyzikální engine a statickou kameru, řekněme fotoaparát, máme vlastně kompletně probrané - vyjma dvou posledních podstatných efektů. První z těchto efektů vzniká v hloubce a exponovaných plochách, kdy se v těchto místech vykreslují obrazce odpovídající tvaru clony. Druhý efekt je animační, má vliv na rozostření pohybem.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: